Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

INSPIRO Ensemble

INSPIRO Ensemble

Poznań

INSPIRO Ensemble – zespół śpiewaków a cappella, założony w Poznaniu 2006 r. przez Aleksandrę Wojtaszek i otwarty na każdy rodzaj muzyki: od renesansu, przez operetkę, po jazz.
Zespół koncertował w wielu miastach Polski, a także w Niemczech, Czechach, Francji i Portugalii, a w dorobku posiada koncerty autorskie np. z muzyką romantyzmu czy z brazylijską bossa novą, koncerty charytatywne Urzędu Miasta Poznania, projekty z orkiestrami (Sinfoniettą Polonią i Pro Artibus Hannover) oraz udział w audycji w Studio Koncertowym im.A.Osieckiej Programu III Polskiego Radia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

220 PLN z 13000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.11.2013.

OSIECKA A CAPPELLA

O projekcie

Witajcie na stronie projektu, który urzeczywistni się dzięki WAM!

Ten nietypowy pomysł dojrzewał w naszych głowach wiele lat, ale nadszedł czas na jego realizację. Swoistym "wyzwalaczem" stało się zorganizowanie przez nas koncertu poświęconego piosenkom Agnieszki Osieckiej w nieodległym czerwcu 2013 roku w Pałacu Działyńskich na Starym Mieście w Poznaniu, którego gościem specjalnym była przyjaciółka poetki - Magda Umer.

Projekt OSIECKA A CAPPELLA zakłada nagranie oraz wydanie płyty w wykonaniu kameralnego zespołu wokalnego INSPIRO Ensemble z Poznania pod dyrekcją Aleksandry Wojtaszek, na której będzie znajdował się zbiór piosenek znakomitych polskich kompozytorów do słów najznamienitszej polskiej autorki tekstów XX wieku - Agnieszki Osieckiej właśnie. Płyta będzie swoistym hołdem dla poetki oraz propagowaniem jej twóczości wśród kolejnych, polskich i zagranicznych pokoleń.

Utwory które zostaną uwiecznione na płycie są już zebrane i opracowane przez Aleksandrę Wojtaszek - dyrygent zespołu INSPIRO Ensemble. Ich nowatorskie aranżacje zaskoczą niejednego słuchacza i sprawią, że Osiecka odżyje na nowo - tym razem zupełnie oryginalnie, bo w harmonii chóralnej. Tym samym płyta stanie się podsumowaniem jednego z głównych założeń naszej działalności: idei przełamywania konwencji wykonawstwa muzyki chóralnej i zerwania ze stereotypem, że muzyka chóralna jest nudna :)

Na płycie będzie można usłyszeć takie utwory, jak:

                   Ludzkie gadanie
                   Piosenka o okularnikach
                   Małgośka
                   Zielono mi
                   Cyganek
                   Sing Sing
                   Bossa nova do poduszki
                   Ja nie chcę spać
                   Od nocy do nocy
                   Pogoda na szczęście

Mimo siedmioletniej i bardzo aktywnej działalności, będzie to nasza pierwsza płyta i bardzo liczymy na każdą, choćby najmniejszą pomoc z Waszej strony :) 
Zebrane tą drogą środki będą stanowiły połowę kwoty przeznaczonej na wydanie płyty pn."OSIECKA A CAPPELLA". Wszystkie osoby wspierające nasz projekt mogą liczyć na  benefit w postaci NAGRÓD uzależnionych od wysokości wpłaconej sumy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.11.2013 18:06