Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Orlik Opole

Orlik Opole

Opole

Nazywamy się Orlik Opole jesteśmy jedynym na Opolszczyźnie klubem hokejowym, nasza siedziba mieści się w Opolu. W sezonie 2013/2012 klub występowaliśmy w I lidze. Obecnie złożyliśmy akces do gry w Ekstraklasie PHL.

Jesteśmy kontynuatorem tradycji Odry Opole, powstałej w 1946 roku i istniejącej do końca lat 80., która przez wiele lat występowała w II lidze (także pod nazwą Budowlani Opole).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20075 PLN z 19960 PLN

50 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.08.2014.

Orlik Opole w Ekstraklasie

O projekcie

 

Mamy cel – ORLIK OPOLE W EKSTRAKLASIE

 

 

Witamy serdecznie nazywamy się ORLIK OPOLE i jesteśmy jedynym na opolszczyźnie klubem hokejowym. Naszym celem jest gra w najwyższej klasie rozgrywkowj EKSTRAKLASIE. By tak się stało klub potrzebuje środków finansowych. By wystartować w przyszłym sezonie potrzebujemy ok 1,5 mln złotych budżetu. Kwota zebrana na polakpotrafi.pl zostanie przekazana na koszty związanie ze zgłoszeniem drużyny do Ekstraklasy. Bardzo liczymy na pomoc naszych kibiców, mieszkańców opolszczyzny oraz kibiców hokejowych. Liczymy, że ważne jest dla was dobro i rozwój polskiego hokeja na lodzie.

 

 

O KLUBIE

 

Kadra klubu liczy ok 25 zawodników. Na tą chwile to w 90% wychowankowie klubu, którzy marzą o tym aby reprezentować swoje miasto i region w Ekstraklasie. W pamiętnym sezonie 2004/2005 druzyna była na piatym miejscu w kraju. Od 2007 roku zespół występuje w I lidze. A w bieżacym roku otrzymał zaproszenie do gry w Polskiej Hokej Lidze. Wychowankowie Orlika są powoływani do kadry seniorskiej oraz U-20, U-18 oraz U-16. Trenerem jest Pan Jacek Szopiński polski olimpijczyk z Calgary. Drużyna rozgrywa mecze na opolskim Toropolu (2 500 miejsc siedzących). W klubie oprócz drużyny seniorow w hokeja grają także: Żaki Starsze, Żaki Młodsze oraz Minihokej. 

 

 

O HOKEJU

 

Hokej na lodzie przypomina zmagania gladiatorów a zarazem ukazuje wirtuozerie strategii niesłychanie szybkiej gry zespołowej. Mecze są rozgrywane na lodowisku i trwają 3x20 minut. W składzie każdego zespołu na lodzie przebywa bramkarz i pięciu graczy w polu: dwóch obrońców i trzech napastników: lewoskrzydłowy, środkowy i prawoskrzydłowy. Kadra meczowa drużyny hokejowej jest liczniejsza, dzięki temu zespoły w trakcie gry swobodnie dokonują regularnych zmian tzw. "piątek". Hokej na lodzie jest najbardziej popularny w krajach północnej półkuli, co wynika z uwarunkowań klimatycznych. Na terenach gdzie sezonowo (w czasie zimy) można pokryć dane miejsce lodem tj. KanadzieUSARosjiCzechachSłowacjiNiemczechSzwajcarii oraz w krajach nordyckich (SzwecjaFinlandia).

 

 

SYTUACJA W KLUBIE

 

Opolski klub dostał od Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zaproszenie do występów w krajowej elicie w najbliższym sezonie i zamierza z niego skorzystać.

Orlik Opole byli prawdziwą rewelacją rozgrywek minionego sezonu I ligi. W półfinale play-off o awans do PHL pokonali faworyzowaną Nestę Toruń, z kolei w wielkim finale - po pięciomeczowej rywalizacji - przegrali z głównym faworytem Naprzodem Janów 2:3.

Porażka w piątym pojedynku zadecydowała o tym, że to rywale cieszyli się z awansu, a Orlik - jak się wydawało - pozostał w I lidze. Tymczasem okazuje się, że sytuacja może się zmienić, bowiem PZHL mimo to postanowił zaprosić nasz zespół do występów w elicie.

 

 

 

Media o nas:

 

Nowa Trybuna Opolska

Sport.pl (Gazeta Wyborcza)

Hokej.net

 

Chcielibyśmy podziękowac każdemu kto nas wesprze, obejrzy ten profil, przekaż go dalej, przybliż nas do celu.

 

www.orlikopole.pl

    

 

Zapraszamy do współpracy:

Tomasz Szatkowski

+48 534 911 700

marketing@orlikopole.pl

Media o Twoim projekcie:

Cały czas można wspierać Orlika w dążeniu do elity. Zobacz, jak

www.opole.sport.pl | 2014-08-11

Jeszcze tylko do godz. 18 można wspierać hokeistów Orlika Opola w kolejnej batalii o pozyskanie sponsora. Celem jest bowiem gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Więcej można dowiedzieć się na stronie polakpotrafi.pl

Ostatnie dni na wsparcie Orlika Opole

www.24opole.pl | 2014-08-09

W poniedziałek kończy się internetowa zbiórka na portalu PolakPotrafi.pl. Opolscy hokeiści chcą tą drogą zebrać część środków, potrzebnych na występy w Ekstraklasie.

Opolski hokej liczy na internautów i bitcoiny

tech.pb.pl | 2014-07-22

Orlik Opole chce grać w hokejowej ekstraklasie, jednak potrzeba mu pieniędzy, których na razie brak.

Orlik coraz bliżej ekstraligi? W Opolu zbierają pieniądze na start drużyny w PHL

www.hokejfan.pl | 2014-07-05

Zespół Orlika Opole został objawieniem rundy play-off mijającego sezonu w 1 lidze. W półfinale pokonał 2:0 faworyzowaną Nestę Toruń, a w finale przegrał o włos z murowanym faworytem do awansu - Naprzodem Janów. Teraz opolanie dostali od centrali szanse na udział w rozgrywkach ekstraligowych.

Dariusz Sułek: Zbieramy pieniądze na hokejową ekstraklasę.

www.24opole.pl | 2014-07-04

Hokeiści Orlika Opola będą grać w Ekstraklasie. Trzeba tylko zebrać milion złotych. Rada Miasta Opola przyznała 150 tys. zł, są też firmy zainteresowane sponsorowaniem. Prezes Orlika, Dariusz Sułek, który był gościem Drugiej Kawy, zapewnia, że wszystko idzie w dobrą stronę.

Orlik Opole wciąż walczy o ekstraklasę. Teraz w Internecie

opolenews.pl | 2014-07-04

Orlik Opole nie poprzestaje w swoich staraniach. Jeszcze kilka miesięcy temu o awans do ekstraklasy walczyli na lodzie z najlepszymi drużynami w kraju i prawie się udało - przegrali dosłownie jednym meczem. Teraz walczą w Internecie.

Zbierają pieniądze w... internecie. Hokeiści Orlika Opole korzystają z crowdfundingu

www.hokej.net | 2014-07-04

Orlik Opole dostał zaproszenie do Polskiej Hokej Ligi i nie zamierza zaprzepaścić takiej szansy. Działacze dopinają budżet i postanowili skorzystać z coraz bardziej popularnej w Polsce formy zbierania środków, jaką jest crowdfunding.

Hokej: Orlik Opole w Ekstraklasie z nowymi pomysłami i projektem!

itvsport.pl | 2014-07-02

Zobacz materiał wideo.

Orlik zbiera pieniądze w sieci na Ekstraklasę.

www.24opole.pl | 2014-07-02

Klub z Opola postanowił skorzystać z coraz bardziej popularnej w Polsce formy zbierania środków jaką jest crowdfunding. Za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl hokeiści Orlika zbierają pieniądze na zgłoszenie zespołu do Polskiej Ligi Hokeja. W zamian oferują między innymi trening z pierwszą drużyną, koszulki meczowe, karnety, a nawet masaż u klubowej fizjoterapeutki.

Orlik Opole zbiera pieniądze na ekstraligę

www.nto.pl | 2014-07-01

Działacze naszego klubu starają się tak skonstruować budżet, by móc grać w przyszłym sezonie w gronie najlepszych krajowych drużyn.

Orlik Opole zbiera na Ekstraklasę

www.tvp.pl | 2014-07-01

Zobacz materiał w wiadomościach sportowych TVP Opole.

Hokeiści Orlika zbierają pieniądze na ekstraklasę w... internecie [WIDEO]

www.sport.pl | 2014-07-01

Opolski zespół otrzymał od Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zaproszenie do gry w elicie, kłopot w tym, że musi teraz zebrać odpowiedni budżet. Działacze próbują więc każdej metody, a jedną z nich jest zbiórka crowdfundingowa za pomocą portalu polakpotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.08.2014 18:06