Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Mateusz Wach

Piotr Mateusz Wach

Bytom

Student PWST WTT w Bytomiu, absolwent krakowskiego Lart Studio, laureat Złotej Maski - prestiżowej nagrody teatralnej przyznawanej przez Marszałka Województwa Śląskiego. Ma 23 lata, pochodzi z Kielc. Obecnie pracuje w polsko-niemieckim zespole little:interference. Swoją przyszłość wiąże z sztuką performancem i teatrem tańca. Uwielbia podróżować, choć jak sam przyznaje, miejsca które zwiedza woli łączyć z pracą niż turystyką.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1570 PLN z 1400 PLN

45 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.07.2014.

"Jak wam się podoba" na Bałkanach ! ! !

O projekcie

Witajcie!

     Jesteśmy studentami Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W ubiegłym roku akademickim udało nam się wykreować spektakl "Jak wam się podoba" Williama Szekspira w reżyserii Briana Michaelsa - wybitnego brytyjskiego twórcy, który przyjechał do nas prosto z FolkwangSchule w Essen, w zachodnich Niemczech (kolebki teatru tańca, w którym zaczynała m.in. Pina Bausch). Nasz spektakl jest wyjątkowy pod wieloma względami - gramy Techniką Aleksandra, struktura spektaklu jest łamana wstawkami choreograficznymi i piosenkami, dzięki czemu nabiera wszechstronnego i pełnego wyrazu artystycznego. A główną scenografią są CZTERY TONY LIŚCI, zebrane prosto ze śląskich lasów. =)

         "Jak wam się podoba" Williama Szekspira jest uznawana za jego najlepszą komedię. Sami, kiedy zabieraliśmy się za ten tekst nie mieliśy tego wrażenia - wydawał nam się nudny, zagmatwany, wręcz nieciekawy. Jednak Brian szybko przekonał nas, jaki wielki potencjał jest w niej ukryty. Wystarczyło tylko zmienić kierunek grania - z partnera na widza - a efekty przyszły same. Spektakl jest wielkim sukcesem, wielokrotnie kończy się owacjami na stojąco, a widzowie, którzy przychodzą nas oglądać często podkreślają, że była to dla nich świetna rozrywka. "Jak wam się podoba" w naszym wykonaniu jest lekki, dynamiczny i bardzo zabawny. A widać to w reakcjach naszych widzów, którzy żywo reagują, często wchodząc z nami w interakcję. [recenzja]

     Zostaliśmy zaproszeni przez wyjątkowo prestiżowy festiwal - Summer Ohrid Festival w Macedonii - aby tam zaprezentować nasz spektakl. Jest to największe kulturalne wydarzenie na Bałkanach - a dla nas ogromna szansa - zarówno aby pokazać siebie i swoją twórczość, jak i na prędce zobaczyć zupełnie inną kulturę. Byłby to nasz pierwszy wyjazd zagraniczny z tym spektaklem. W zasadzie, byłby to nasz pierwszy wyjazd ze spektaklem dyplomowym w ogóle. Oczywiście kontakt z zagraniczną publicznością pozytywnie wpłynie na nasz rozwój, ale przede wszystkim ekscytuje nas możliwość reprezentowania Polski w tak ważnym wydarzeniu.

 MY W PROGRAMIE

 

     Potrzebujemy 9000 zł. 

      8000 zł kosztuje nas transport. Musimy nie tylko dostać się sami, ale także przewieźć naszą scenografię. Dodatkowo musimy opłacić wyżywienie naszych kierowców (w czasie podróży) oraz opłacić sobie ubezpiecznia.

         Zebraliśmy już 6 tyś. złotych (od różnych fundacji). Część być może opłaci nam Ambasada Macedonii w Polsce. Kolejną część chcemy docisnąć z polakpotrafi.pl - wprost z waszych datków. Pozostałą resztę - ile to będzie, zobaczymy - opłacimy z własnej kieszeni. 

        Mamy bardzo mało czasu, dlatego też kwota o którą walczymy nie jest wysoka. Wszystko dzieje się spontanicznie - ale tacy też jesteśmy my. =)

Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe upominki, więc jeśli tylko podoba Wam się "Jak wam się podoba" - wesprzyjcie nas! ^^

       Zajrzyjcie też na nasz fanpage na facebooku, znajdziecie tam wiele zdjęć, informacji - a niedługo mamy nadzieję, że zapełni się filmami wideo, w których dziękować będziemy za wpłaty. =)

 

A polecają nas też m.in Jan Peszek i Jerzy Stuhr:

 

     TWÓRCY SPEKTAKLU

Reżyseria: Brian Michaels

Kostiumy: Grażyna Żubrowska, Anna Zwiefka

Choreografia: Daniela Komendera

Produkcja: PWST Wydział Teatru Tańca w Bytomiu

Technika: Kamil Rogański, Marcin Aleksiej

Występują: Kamil Bończyk, Wojciech Chowaniec, Szymon Dobosik, Stanisław Iwanicki, Adrian Koszewski, Krzysztof Nowakowski, Jan Lorys, Tomek Urbański, Piotr Wach, Jarosław Widuch, Mateusz Wojtasiński, Filip Wójcik 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.07.2014 18:06