Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr Kontrabanda

Teatr Kontrabanda

Kraków, Poland

Kontrabanda powstała – jak wiele innych teatrów niezależnych z potrzeby niesienia konkretnego przekazu. Z wiary, że teatr ma do spełnienia ważną rolę społeczną i powinien dotykać problemów oraz zjawisk, jakie prawdopodobnie dotykają widzów w ich codziennym życiu.
Chcemy wyrażać siebie, własne spojrzenie na współczesny świat, przekazywać wartości w które wierzymy, z nadzieją, że zostaną one na długo w głowach naszych odbiorców inspirując ich do własnych przemyśleń.
Nie chcemy być na siłę obrazoburczy, nie chcemy skandalizować dla samego skandalu, nie chcemy nikogo pouczać czy narzucać określonych wartości moralnych. Chcemy natomiast skłaniać do myślenia. Odpowiadać na potrzeby naszych widzów, których uważamy za jedynych prawdziwych recenzentów naszej pracy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

210 PLN z 1000 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

21%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2016.

'I, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci'

O projekcie

O    P R O J E K C I E

"Miłość to światło życia, a małżeństwo to rachunek za prąd" - ktoś kiedyś zażartował... A może wcale to nie był żart?
Ona i On. Woda i ogień. Czy to w ogóle ma prawo się udać?

Spektakl, który chcemy wystawić jest próbą znalezienia odpowiedzi na to pytanie.

 

 

O   S C E N A R I U S Z U

Scenariusz w adaptacji Aleksandry Skorupy to mieszanka tekstów własnych aktorów oraz "Nory" Ibsena w przekładzie Cyryla Danielewskiego. Dużą inspiracja były dla nas wypowiedzi naszych dzieci, a także własne zapiski z lat wczesnoszkolnych.

 

 

O   N A S

Aleksandra Skorupa - reżyser

absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studentka Wydziału Reżyserii Dramatu w PWST oraz performatyki przedstawień na Uniwersytecie Jagiellońśkim w Krakowie. Autorka i reżyserka monodramu Pucybut pokazywanego na II Ogólnopolskich Koszalińskich Dniach Monodramu, asystentka reżysera Włodzimierza Nurkowskiego przy spektaklu Skąpiec w Teatrze Groteska, autorka i reżyserka spektaklu Herminia, czyli Amazonki, powstałego z okazji 250-lecia Teatru Narodowego w Polsce, prezentowanego w ramach festiwalu Opera Know - How w poznańskiej Sali Wielkiej Centrum Zamek, autorka i reżyserka etiudy Kraków - Donieck, prezentowanej ostatnio w Teatrze Powidok w Krakowie. Ostatnie jej projekty to spektakl Sońka w jej adaptacji i reżyserii oraz rola dramaturga przy dyplomie aktorskim w Krakowskiej PWST w reżyserii Szymona Kaczmarka. Pisze dramaty, gra na pianinie, śpiewa. Teatr to dla niej sposób na życie.

 

Anna Dzierża - ONA

 

Albo właśnie wraca z próby, albo na nią biegnie. Całe swoje życie podporządkowała pracy w kilku teatrach niezależnych. Realizuje się też w kameralnych i niszowych produkcjach filmowych. Zafascynowana Teatrem Tadeusza Kantora wykorzystuje każdą możliwość pracy z jego aktorami, z którymi związana jest od 2007 roku.  Dyplom aktora dramatu zrobiła eksternistycznie, a egzamin złożyła przed komisją ZASP w roku 2013. Rok później założyła Fundację Wspierania Kultury POWIDOK w ramach której powstały: Piwnica Artystyczna Powidok oraz Teatr Kontrabanda. Prywatnie matka i żona; miłośniczka dalekich podróży; fanatyczka polskiego folkloru (również wieloletnia solistka Zespołu Tańca Ludowego Krakowiak).

 

Karol Zapała - ON

 

Zawodowo uwikłany w teatr i wszelkie pochodne jego...  Absolwent wrocławskiej PWST (choć zasadniczo i oficjalnie to krakowskiej PWST Wydziałów Zamiejscowych we Wrocławiu - ale to potwornie długo brzmi)... "Wolny strzelec", co ma swoje - idąc za klasykiem: "plusy dodatnie i plusy ujemne"... Prywatnie mąż i ojciec - Polak; zapalony kibic sportowy; miłośnik dobrych kryminałów i pasjonat podróży... z Teatrem Kontrabanda związany już drugi sezon... w poprzednim również zagrał nomen omen partnera Anny Dzierży. 

 

N A   C O   Z B I E R A M Y?

Krótko tym razem: na kostiumy

 

N A   C O   W Y D A M Y     D O D A T K O W O    P O Z Y S K A N E   Ś R O D K I ?

Na :

- muzykę do spektaklu

- promocję (plakaty, ulotki, plakatowanie)

 

D L A C Z E G O   C R O W D F U N D I N G?

Bo wierzymy, że lubicie wspierać fajne projekty, a nasz właśnie taki jest :)

 

G D Z I E   J E S T E Ś M Y?

TUTAJ: https://www.facebook.com/teatr.kontrabanda.krakow

I TUTAJ: www.teatrkontrabanda.wix.com/portfolio

 

K I E D Y   P R E M I E R A ?

28 maja o 19:00 w Teatrze Zależnym przy ul. Kanoniczej 1

Będziecie?

 

Zdjęcia: Galeria 1960 - Dariusz Pawelec

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2016 16:04