Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Kultury Scenemus

Fundacja Kultury Scenemus

Warszawa

Fundację Kultury SCENEMUS tworzą osoby pełne pasji i zaangażowania. Zajmujemy się m.in. organizacją wydarzeń muzycznych i teatralnych, skierowanych do szerokiej publiczności, których celem jest promowanie i upowszechnianie działań artystycznych, kulturalnych, a także wspieranie uzdolnionych twórców 
młodego
 pokolenia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

55 PLN z 8800 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.04.2015.

Oratorium Ecce Homo

O projekcie

 

NASZ PROJEKT

„Ecce Homo” – oratorium, to najnowszy, autorski projekt muzyczny, o charakterze suity instrumentalno - wokalnej opartej na motywach dramatów Karola Wojtyły. Oratorium zostało skomponowane i przygotowane dla uczczenia dziesiątej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II. Będzie to próba przeniknięcia człowieka…

Jest to projekt łączący muzykę z obrazem oraz słowem. Podczas koncertów zobaczą Państwo niepublikowany dotąd prywatny film z 1967 r., dokumentujący wydarzenie z życia prywatnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie…

Oratorium składa się z pięciu części:

1.  Uwertura
2.  Poemat symfoniczny „Tryptyk rzymski”
3.  Poemat symfoniczny „Przed sklepem jubilera”
4.  Poemat symfoniczny „Brat naszego Boga”
5.  Finał – pieśń „Zawsze pod prąd”

 

 

TWÓRCY ORATORIUM

Jakub Kaczmarek
kompozytor oratorium, dyrygent

www.facebook.com/jakkaccomposer

Studiuje na Akademii Teatralnej na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Zajmuje się muzyką - komponuje, dyryguje, prowadzi projekty muzyczne. Bardzo sobie ceni pracę z młodymi zespołami - orkiestrami czy chórami. Szuka, jak każdy, inspiracji w ogóle, w muzyce. 

 

Danuta Bolikowska
scenariusz i reżyseria

 

WYKONAWCY

W oratorium wezmą udział Aktorzy:

 

Stanisława Celińska

Aktorka teatralna i filmowa. Zadebiutowała w teatrze w 1968 roku. Występowała w teatrach warszawskich: Współczesnym (1969-1974, 1981- 1983), Nowym (1983-1988), Dramatycznym (1989-1990), Studio (od 1995) i Kwadrat, a także Teatrze Nowym w Poznaniu (1990-1991). Brała udział w programach muzycznych i spektaklach Studenckiego Teatru Satyryków. Obecnie pracuje na deskach TeatruWspółczesnego w Warszawie oraz Nowego Teatru w Warszawie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród - m.in. Srebrny Krzyże Zasługi w 1986, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski  w 2014 oraz Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii: Teatr, również w 2014,a w 1995 "Prometeusz" za twórczość estradową.

 

Mirosława Krajewska

Aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, znana przede wszystkim z ról w Teatrze Śląskim w Katowicach oraz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

 

Roman Holc

Debiutował w Teatrze Reduta w Warszawie w spektaklu „Kanon Polski” (1978). W Teatrze Lalka pracuje od 1987 r. Roman Holc jest współtwórcą unikatowej inicjatywy teatralno-wychowawczej „Moje marzenia” integrującej wokół teatru młodzież z warszawskich domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis w 2008.

 

oraz:

 

38-osobowa orkiestra symfoniczna, złożona ze studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, pod dyrekcją kompozytora

warszawskie chóry: Chór Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej pod kierownictwem p. Ewy Mackiewicz, Chór Kameralny Endorfina pod kierownictwem Andrzeja Sławomira Kiełbowicza, Grodziski Chór Kameralny Cantata z Grodziska Mazowieckiego pod kierownictwem Barbary Paszkiewicz, Chór Fundacji Kultury Scenemus Iuvenis pod kierownictwem Małgorzaty Hubickiej

soliści: Anita Opłocka – sopran, Jan Piasecki – bas, Krzysztof Knapczyk – tenor.

Łącznie na scenie wystąpi ok. 100 wykonawców.

 

ORGANIZATOR

 

Organizatorem koncertów jest Fundacja Kultury SCENEMUS, którą tworzą osoby pełne pasji i zaangażowania. Zajmujemy się m.in. organizacją wydarzeń muzycznych i teatralnych, skierowanych do szerokiej publiczności, których celem jest promowanie i upowszechnianie działań artystycznych, kulturalnych, a także wspieranie uzdolnionych twórców.

www.fundacjascenemus.pl

 

 

Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY

Organizując to przedsięwzięcie współpracujemy z wieloma instytucjami warszawskimi wspierającymi kulturę, m.in. z Ojcami Dominikanami/Służew, parafią Najświętszego Zbawiciela, Centrum Myśli Jana Pawła II, Liceum im. Jana Sobieskiego w Warszawie, Stowarzyszeniem Santo Subito w Warszawie.

 

 

PATRONAT HONOROWY

Patronat honorowy nad oratorium objął Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY

 

 

 

Będzie to jedno z największych wydarzeń w Warszawie związanych z upamiętnieniem dziesiątej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II i jednocześnie pierwszej rocznicy Jego kanonizacji. 

Szacujemy, że koncerty Oratorium obejrzy i wysłucha około 2 tys. osób, a z reklamą dotrzemy do ok. 400 000 osób. Będziemy się starać o zarejestrowanie koncertu i utrwalenie na CD lub DVD.

 

KONCERTY

Wiosną 2015 r. odbędą się koncerty w Warszawie:

  • Premiera: 11 kwietnia 2015, godz. 20.30, kościół Dominikanów, ul. Dominikańska 2, Służew
  • 12 kwietnia 2015, godz. 19.15, koncert w kościele Najświętszego Zbawiciela, plac Zbawiciela, Śródmieście.

 

 

 

DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ

Zrealizowaliśmy już trzy projekty muzyczne, które cieszyły się dużym uznaniem i zainteresowaniem publiczności, a każdy z nich zakończył się nagraniem płyty. Jednak to wydarzenie, będące w pewien sposób podsumowaniem naszych dotychczasowych działań, jest dla nas szczególnie ważne. Pragniemy zrealizować je w  specjalny i niezwykły sposób.
Zależy nam też na najwyższej jakości artystycznej oraz wyjątkowej oprawie tego wydarzenia, z udziałem zaproszonych chórów, profesjonalnych muzyków oraz znakomitych aktorów polskiej sceny teatralnej.

Jest to projekt niekomercyjny, a jego organizację opieramy na wolontariacie. Autorzy oratorium i dyrygent nie pobierają wynagrodzenia, podobnie jak aranżer, aktorzy oraz administracja projektu. Naszym głównym celem jest to, aby propagować kulturę na jak największą skalę i aby dotarła do jak najszerszego grona odbiorców. Wstęp na koncerty będzie wolny ale dla osób, które wesprą nasz projekt poprzez portal Polak Potrafi przygotujemy specjalnie zarezerwowane miejsca.

Jednak żaden projekt nie może być zrealizowany całkowicie bez zaangażowania środków finansowych. Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie nas w realizacji tego wydarzenia.
Głównym kosztem naszego przedsięwzięcia będzie opłacenie zawodowych muzyków, których zaprosiliśmy do współpracy, a także koszty organizacyjne (m.in. transport instrumentów, obsługa techniczna, druk i oprawa partytur dla ponad stu wykonawców, woda dla wykonawców podczas wielogodzinnych prób).

 

 

BUDŻET PROJEKTU

Aby sfinalizować nasz projekt potrzebujemy minimum: 8800

Zebraną sumę przeznaczymy na:

·       druk i bindowanie nut
·       honoraria dla muzyków
·       transport chórów i instrumentów
·       wynajem perkusji
·       poligrafię (projekt i druk plakatów, zaproszeń, folderów) oraz dystrybucję
·       księgowość i niezbędną administrację 
·       organizację prób (wynajem sali) 
·       fotografię i film dokumentujący wydarzenie
·       obsługę techniczną

 

UWAGA! Jeśli otrzymamy wsparcie przekraczające niezbędne minimum, a zgromadzona kwota osiągnie 11000 zł – zorganizujemy „afterparty”, na które zaprosimy wszystkich darczyńców!!!

 

 

Już teraz dziękujemy za życzliwe wsparcie naszego projektu.

Polaku! Twórz kulturę razem z nami, zapraszamy J

  

 

 

WIĘCEJ O NAS:

http://fundacjascenemus.pl/

https://www.facebook.com/events/1606212989593049/

https://www.facebook.com/pages/Oratorium-Ecce-Homo/870016169675868

https://www.facebook.com/jakkaccomposer

https://www.facebook.com/pages/Fundacja-Kultury-Scenemus/333490723444794

 

 

Wesprzyjcie nas, liczy się każda złotówka!

 

Będziemy również wdzięczni za rozpowszechnianie informacji o wydarzeniu, zbiórce oraz ewentualne udostępnienie kontaktów do mediów.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.04.2015 18:06