Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Klub Żeglarski Sztorm Barlinek

Klub Żeglarski Sztorm Barlinek

Barlinek

Stowarzyszenie Klub Żeglarski SZTORM Barlinek istnieje w Barlinku od 1967 roku. Przystań żeglarska przy ulicy Sportowej 1, usytuowana w północnej części Jeziora Barlineckiego, jest bazą rekreacyjno-sportową dla członków Klubu i ich rodzin, jak również wszystkich żeglarzy, którym Barlinek jest drugim domem. Od lat zajmujemy się szkoleniem dzieci i młodzieży na nowych adeptów żeglarstwa, szerzymy ideę żeglarstwa i zarażamy miłością do tego pięknego sportu.
Mamy do dyspozycji jachty żaglowe różnych klas, łodzie wiosłowe, deski windsurfingowe, kajaki oraz rowery wodne. Cudownie czyste wody Jeziora Barlineckiego, wspaniale rozwinięta linia brzegowa opasana buczynami Puszczy Barlineckiej, cztery wyspy pełne ptactwa, słońce i wiatr - to obliguje nas do chwalenia się miejscem, w którym żyjemy...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6651 PLN z 4500 PLN

54 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 20.04.2015 18:06

Zostań Młodym OptiMistrzem

chrzest Cadetów

Dodano 25.07.2015, godz. 22:18

"Płyń po morzach, rzekach i jeziorach, rozsławiaj imię polskich szkutników, przynoś chwałę banderze klubu macierzystego. Nadaję ci imię...". Taką formułę wypowiedzieliśmy na Przystani Klubu Żeglarskiego SZTORM Barlinek dwa razy. Jedno z imion to „Pola” drugie „Feniks”. Zostały nadane dwóm Cadetom, które wzbogaciły flotę szkółki żeglarskiej prowadzonej przy Klubie.
Pamiętacie akcję zbiórki funduszy jaką Nasz Klub przeprowadził na portalu polakpotrafi.pl? Celem było zebranie 4000 zł by zakupić łódź klasy Cadet dla dzieci, które „wyrosły” z jachtów klasy Optimist. Ku zaskoczeniu i wielkiej radości organizatorów zebraliśmy ponad 6500 zł. Pozwoliło to na zakup kolejnego Cadeta i generalny remont starego, znajdującego się na Przystani.
W sobotę 25. lipca „Pola” i „Feniks” zostały ochrzczone, zwodowane i opływane przy obecności Matek Chrzestnych. Jachty okazały się dzielne. Matką chrzestną „Poli” jest pani Dorota, która miała możliwość nadania imienia Cadetowi, ponieważ jako darczyńca wybrała taką „nagrodę” spośród dostępnych na portalu polakpotrafi.pl. „Feniks” natomiast został nazwany przez Julkę – uczestniczkę szkółki żeglarskiej. Nazwa została wyłoniona w konkursie ogłoszonym wśród „optimiściarzy” ze szkółki. „Feniks” – ponieważ łódka powstała niczym Feniks z popiołów, niemalże z niczego……
Uroczystość chrztu była także okazją do spotkania dzieci, ich rodziców i członków Klubu, wspólnej zabawy i biesiady przy kiełbaskach z grilla.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Darczyńcom i osobom, które zaangażowały się w akcję oraz działalność szkółki żeglarskiej.
Po raz kolejny okazało się, że wspólna idea łączy ludzi, że jest wiele osób, które chcą pomagać innym rozwijać ich pasję.