Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Andrzej Parszuto

Andrzej Parszuto

Wroclaw, Poland

Nie jestem i przez 42 lata mojego życia nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną ani ruchem społecznym. Nie jestem osobą publiczną. Uważam, że obecny kształt sceny politycznej i mentalny stan społeczeństwa jest wynikiem świadomego podsycania złych emocji. Przez polityków. I nie politycy mogą to zmienić, tylko my, obywatele Polski. Przedsięwzięcie, jakim jest zebranie pieniędzy, produkcja i dystrybucja opasek zajmę się jako osoba prywatna i jako osoba prywatna będę za to odpowiadał. Nie jestem osobą, której pieniądze potrafią zawrócić w głowie i nie ma ceny na moją uczciwość.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

19 PLN z 2000000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 09.04.2018 22:10

Opaskowe Powstanie 3 maja 2018 r.

O projekcie

Pokażmy wszystkim, którzy żyją z nienawiścią do drugiego człowieka, aby zobaczyli jak to się może skończyć. Żeby przypomnieli sobie, jako obywatele jednego z dwóch narodów najbardziej poszkodowanych przez hitlerowki faszyzm, do czego prowadzi eskalacja nienawiści i podziały społeczne.

Niech opaska będzie wymownym upomnieniem się o podstawowe prawa należne każdemu człowiekowi.

Niech opaska będzie symbolem otwartości na innych i życzliwości również wobec tych, którzy teraz pogardliwie mówią “gorszy sort”, “ubecy” czy pogardliwie “żyd”. Niech każdy noszący opaskę będzie gotowy spokojnie, z podniesioną głową odpowiedzieć, że przede wszystkim, jesteśmy takimi samymi ludźmi.

 

Dlaczego opaska?

Wielu osób uważa, że opornik, broszka, przypinka, koszulka jest też właściwym metodą wyrażenia sprzeciwu wobec działań aktualnej władzy. Myślę, że czasy są takie, że należy sięgnąć do mocniejszych i bardziej wymownych form aby dotrzeć do świadomości wielu osób.

 

Jak?

Musi nas być dużo, tak aby lęk który sieje despotyczna władza rozkładał się na wielu. Aby to osiągnąć proponuję akcję zbierania funduszy na produkcję i dystrybucję opasek. Jeśli nie zbierze się 100.000 osób, gotowych wydać kilka złotych na opaskę, ta akcja zostanie odwołana, a pieniądze w 100% zwrócone wpłacającym - zgodnie z zasadami finansowania społecznościowego. 

Za produkcje i dystrybucję opasek biorę osobistą 100% odpowiedzialność.

Kiedy już będą opaski, poczekajmy do Dnia Konstytucji - 3 maj 2018 r. i od tego dnia wkładajmy i nośmy te opaski aż do czasu, do kiedy Polska wróci do grona państw w których przestrzegane jest prawo, a obywatel może liczyć na sprawiedliwe traktowanie.

 

Jak wesprzeć?

Kup opaskę w akcji finansowania społecznościowego albo zrób sam - zgodną z opublikowanymi wzorami albo z własną zawartością.

Udostępnij informację o Opaskowym Powstaniu gdzie możesz i jest to sensowne.

Załóż opaskę 3 maja i świętuj z nią Święto Konstytucji.

Od tego dnia, noś tę opaskę gdzie chcesz i możesz.

Przekonuj ludzi, że spirala nienawiści do drugiego człowieka, czy grup ludzi, kończy się bardzo źle i nie trzeba tego po raz kolejny sprawdzać.

Podchodź do każdego człowieka z szacunkiem i otwartością - niech opaska będzie Twoim zobowiązaniem do tego by nie powielać niechęci i nienawiści do innego człowieka lub grup ludzi.

 

Wzory opasek.

Każdy może mieć na opasce to, co w obecnej sytuacji jest dla niego najbardziej bulwersujące.

 

Opaski zostaną wykonane z materiału, zgodnie ze specyfikacją opisaną na końcu projektu. Jeśli projekt się powiedzie, znajdę wykonawcę/wykonawców, którzy zrealizują ich wykonanie.

 

Kto to jest Andrzej Parszuto?

Nie jestem i przez 42 lata mojego życia nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną ani ruchem społecznym. Nie jestem osobą publiczną. Uważam, że obecny kształt sceny politycznej i mentalny stan społeczeństwa jest wynikiem świadomego podsycania złych emocji. Przez polityków. I nie politycy mogą to zmienić, tylko my, obywatele Polski. Przedsięwzięcie, jakim jest zebranie pieniędzy, produkcja i dystrybucja opasek zajmę się jako osoba prywatna i jako osoba prywatna będę za to odpowiadał. Nie jestem osobą, której pieniądze potrafią zawrócić w głowie i nie ma ceny na moją uczciwość.

 

Pieniądze

Kwota zebrana w kampanii finansowania społecznościowego zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów produkcji i dystrybucji opasek. Cena opaski - 12 zł może się wydawać wysoka, zwłaszcza po uwzględnieniu 7 zł kosztów wysyłki, ale mieści ona w sobie więcej niż prosty koszt produkcji i dystrybucji. Najistotniejsze to podatki, opłaty platformy finansowania społecznościowego oraz operatorów płatności, produkcja i wysyłka opasek.

 

Ponieważ ta akcja nie jest działalnością gospodarczą, od całej uzyskanej kwoty będę zobowiązany (prawdopodobnie) zapłacić podatek dochodowy w II skali podatkowej - 32%.

 

Zakładając minimalne zamknięcie się akcji na poziomie ok. 100.000 zamówionych opasek, daje kwotę 2.000.000 zł. 

 

Opłata platformy finansowania społecznościowego: ok. 2.000.000 * 10% = 200.000 zł.

Podatek dochodowy: 1.800.000 * 32% = 576.000 zł.

 

Na realizację projektu pozostanie mi 1.224.000 zł (czyli 61,2% zebranej kwoty), co daje 7,32 zł na wyprodukowanie opaski i 4,27 zł za wysyłkę. Chciałbym żeby opaski były wyprodukowane w Polsce, ale zgodnie z prawem nie mogę ograniczać żadnych praw firm z UE.

 

Powyższe rozliczenie to prognoza. Oprócz tego mogą wystąpić inne koszty. Całościowe rozliczenie zostanie upublicznione na moim profilu na facebooku. Od wszystkich firm realizujących pracę na rzecz tego przedsięwzięcia będę wymagał zwolnienia mnie z tajemnic handlowych, abym mógł upublicznić wszelkie warunki współpracy. 

 

Jeśli po wyprodukowaniu i dystrybucji opasek pozostaną środki, to zostaną podzielone na 3 równe części które zostaną przekazane do:

 

 • Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych - po likwidacji przez rząd Rady ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji, ta organizacja moim zdaniem przejęła jej rolę. 
 • Centrum Praw Kobiet - Likwidacja finansowania przez rząd tej instytucji oznacza, że najbardziej wrażliwe i poszkodowane osoby wymagają wsparcia prywatnego.
 • Organizacji pozarządowych zajmujących się bezpośrednio pracą na rzecz osób z odmiennościami rozwojowymi oraz wykluczeniem społecznym - one pomagają ludziom, którzy przez całe życie zmagają się z nietolerancją, wrogością i alienacją społeczną.

 

Nie pytałem żadnej z tych organizacji o zgodę czy poparcie, nie należę do nich ani na ich rzecz nie pracuję.

 

 

Konkurs ofert

Prace związane z produkcją i dystrybucją będą zamówione w firmach wybranych na podstawie niniejszego konkursu ofert. Konkursy zostaną rozstrzygnięte 3.04.2018. Oferta powinna zawierać dane oferenta oraz osobę odpowiedzialną za kontakt w sprawie tej oferty. Oferty należy przesyłać na adres: andrzej.parszuto@gmail.com. Ostateczna decyzja co do wyboru i realizacji oferty należy do zamawiającego - Andrzeja Parszuto. W razie pytań proszę również o kontakt poprzez ten adres. Pytania i odpowiedzi na nie będą publikowane na stronie wydarzenia.

 

Konkurs na ofertę na wykonanie 100.000 opasek na ramię 

Proszę o przedstanienie ofert na wykonanie 100.000 opasek na ramię w 7 wzorach, o szerokości 7 cm. Liczba opasek każdego ze wzorów będzie znana później.

 

Wymagania co do opaski:

 • Możliwość wygodnego noszenia na ramieniu
 • Regulowany obwód przy zapinaniu
 • Estetyka
 • Odporność na pranie 

Wymagania do co do oferty:

 • Cena brutto wraz z transportem pod wskazany adres we Wrocławiu.
 • Termin realizacji od momentu złożenia zamówienia
 • Przykładowa opaska

Ocena oferty

Oferty będą oceniane wg. następujących kryteriów:

 • cena 70%
 • jakość i estetyka 30%
 • subiektywny binarny współczynnik oceniający możliwość realizacji zlecenia przez oferenta
 • zgoda na publikację oferty

 

Konkurs na obsługę wysyłki. 

Proszę o przedstawienie oferty na obsługę 50.000 krajowych przesyłek o wadze do 1 kilograma. Przesyłki będą realizowane sukcesywnie od 1 kwietnia do 20 kwietnia. Przesyłki będą zapakowane i zaadresowane. Przesyłki muszą mieć możliwość śledzenia i potwierdzenia odbioru. Przesyłki muszą być dostarczone do dnia 30 kwietnia 2018 r. Przesyłki będą możliwe do odebrania w pakietach ze wskazanego adresu we Wrocławiu. Wymagana jest również zgoda na publikację oferty.

Jedynym kryterium oceny jest cena za jedną przesyłkę.