Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

opencallmagazine

opencallmagazine

Wrocław, Polska

Opencall magazine to projekt, który ma na celu umożliwienie młodym twórcom (fotografom, projektantom mody, młodym niezależnym markom, a także artystom konceptualnym) prezentację swoich dzieł szerszej publiczności w Polsce, Londynie oraz Mediolanie. Jako twórcy, czyli artyści działający od lat na polskim rynku prasowym, stykaliśmy się z hermetycznie zamkniętym środowiskiem, nie wpuszczającym w swe kręgi nowych ,,świeżych" nazwisk. Wiemy, jak trudno jest w Polsce uzyskać publikację swoich prac w prasie. Na zachodzie czasopisma działające na zasadzie open call'u dla artystów świetnie prosperują, w Polsce mimo zapotrzebowania na takie platformy, żaden magazyn nie jest otwarty na nieznanych. Naszą misją jest odkrywanie nieodkrytych talentów i doszlifowywaniem tych już znalezionych! Wierzymy, że mamy w kraju uzdolnionych twórców i chcemy ich pokazać światu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

882 PLN z 8000 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.11.2018.

Opencall magazine

O projekcie

Opencall magazine to projekt, który ma na celu umożliwienie młodym twórcom (fotografom, projektantom mody, młodym niezależnym markom, a także artystom konceptualnym) prezentację swoich dzieł szerszej publiczności w Polsce, Londynie oraz Mediolanie. Jako twórcy, czyli artyści działający od lat na polskim rynku prasowym, stykaliśmy się z hermetycznie zamkniętym środowiskiem, nie wpuszczającym w swe kręgi nowych ,,świeżych" nazwisk. Wiemy, jak trudno jest w Polsce uzyskać publikację swoich prac w prasie. Na zachodzie czasopisma działające na zasadzie open call'u dla artystów świetnie prosperują, a w Polsce, mimo zapotrzebowania na takie platformy, żaden magazyn nie jest otwarty na nieznanych. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy ruszyć z nowym projektem.
MISJA
Naszą misją jest odkrywanie nieodkrytych talentów i doszlifowywanie tych już znalezionych. Wierzymy, że mamy w kraju uzdolnionych twórców i wiecie co? Chcemy ich pokazać światu!
 
GDZIE?
Miejsca dystrybucji magazynu to przede wszystkim Mediolan i Londyn, ale nie zabraknie nas również w największych miastach w Polsce.
Znajdziecie nas w galeriach sztuki, bookstorach,podczas fashion weeków, na festiwalach artystycznych i fotograficznych. Pierwszy numery Opencall magazine będzie darmowy. Do tego jednak potrzebujemy Waszej pomocy. 
NASI PARTNERZY:
Kowalski, czy da Vinci? Nieważne.
Każde wydanie przyjmie formę otwartej rekrutacji dla artystów - open call'u. Dzięki temu jesteśmy dostępni dla wszystkich kreatywnych twórców, którzy mają odwagę sięgnąć po swoje marzenia. Wystarczy wysłać nam swoje prace. Nikogo nie faworyzujemy - nie ważne, czy tworzysz we własnej piwnicy, czy w wielkiej pracowni...Wiecie co? Stawiamy na kreatywność! Czas pokazać polskich artystów światu! Jesteśmy otwarci na twórców wszelakiej maści - nie tylko fotografów, również stylistów, ilustratorów, malarzy, grafików, podróżników, rzeźbiarzy czy performerów. Może właśnie Ciebie szukamy?
REKRUTACJA
Do pierwszego numeru Opencall magazine zgłosiło się ponad 300 artystów z kategorii fotografia, moda, muzyka oraz sztuka wizualna. Wsparli nas doświadczeni eksperci - teoretyk fotografii i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego - Andrzej Zygmuntowicz, duet fotografów modowych Kulesza&Pik, malarz i wykładowca UW - Piotr Janowczyk, dziennikarz TVN i kolekcjoner sztuki - Łukasz Radwan oraz kuratorka i właścicielka galerii sztuki w Mediolanie - Stefania Carozzini. 

CO JUŻ OSIĄGNĘLIŚMY?

  • dostaliśmy ponad 300 zgłoszeń do pierwszego numeru!
  • Prawie 1000  lajków na Facebooku!
  • Około 2000 followersów na Instagramie!
  • Sesję okładkową ze zwyciężczynią Britain's Next Top Model UK - piękną Lauren Lambert, stworzoną w marmurowych górach we Włoszech!
  • partnerstwo z 6 ekspertami, którzy wybrali najlepsze prace do #1 numeru
  • Cudowną ekipę, która z pasją i zaangażowaniem i non-profit tworzy Opencall magazine!

 

NA CO POTRZEBUJEMY PIENIĘDZY? 
Na wydrukowanie pierwszego numeru magazynu oraz jego dystrybucję do Londynu, Mediolanu oraz największych miast w Polsce. Jeśli uda nam się zebrać więcej niż minimalną kwota, którą potrzebujemy do druku 1.000 egzemplarzy, fundusze przeznaczymy na dodatkowe działania. W takiej sytuacji zwiększymy nakład i trafimy do większej ilości miejsc, w których będziemy mogli promować polską sztukę. 
CO DAJEMY W ZAMIAN? 
ARTYSTOM
Umożliwiamy polskim twórcom publikację ich dzieł w kraju i zagranicą. Wiemy, jak ogromny ma to wpływ na rozwój artystycznej kariery. Promujemy Polskę i Polaków. Umożliwiamy kontakt z potencjalnymi nabywcami oraz galeriami sztuki w kraju i za granicą.
DARCZYŃCOM
Oferujemy niepowtarzalne nagrody takie jak m.in: prywatna wizerunkowa sesja zdjęciowa przygotowana przez ekipę Opencall, specjalne dzieła stworzone indywidualnie dla darczyńców czy wydruki wspaniałych dzieł stworzonych przez wyróżnionych przez naszych ekspertów utalentowanych artystów.
KIM JESTEŚMY?
Artystami, studentami kierunków artystycznych, absolwentami studiów marketingowych, biegłymi znawcami języka włoskiego, doświadczonymi fotografami, każdy z nas jest inny, nasze pasje się przeplatają i uzupełniają. Część z nas poznała się studiując w Mediolanie, część w Polsce. Jesteśmy młodymi ludzmi z dużymi ambicjami, głowami pełnymi pomysłów, energią do poznawania świata. Poznajcie nas, przedstawiamy się Wam w hashtagach: 
autor: Maciej Łaszkiewicz
HANIA KANTOR:
#fotografmody, #Londyn #geometria #fashion #redaktornaczelny
JUSTYNA SMOLARCZYK:
#communication #włoski #Mediolan #model #managing director
PAULINA MAZUREK:
#PR, #fotografia, #dziennikarz, #polskiekino, #kolaż
PATRYK WIŚNIEWSKI:
#grafik, #warszawa, #fashion, #trendsetting
MARGUO BARANTSEVA:
#filmowiec #redaktor #ilustracjacyfrowa #ludzie
PAULINA KOŚCIK:
#redaktor #teatr #fotografia #jazz
IZABELA JANIA:
#redaktor #make-up artist #italianistyka #minimalizm
GDZIE MOŻESZ NAS ZNALEŹĆ?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.11.2018 22:10