Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartosz Wojdon

Bartosz Wojdon

Krzeszowice

inżynier. Webdesigner z zawodu. Nieudany reżyser z pasji. Podróżnik z zamiłowania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

640 PLN z 600 PLN

30 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.08.2014.

Opaska Powstańca | W godzinę W załóż opaskę

O projekcie

Akcja

Naszym celem jest rozdanie 1 sierpnia na terenie Krakowa Opasek Powstańca, aby jak najwięcej Polaków 1 sierpnia w godzinę W stanęło na baczność z biało-czerwonymi opaskami na ramionach. Pragniemy, by obywatele wolnej już Polski poczuli się jak żołnierze Podziemnego Wojska Polskiego pod sierpniowym niebem, gdy kładli na szale swoje życie w imię walki o Wolność!

/ Media o Opasce Powstańca

  

Dlaczego startujemy na Polak Potrafi?

Rozpoczynamy akcję z własnym budżetem 600 zł. Kwotę początkową wykładamy ze swoim skromnych studenckich portfeli. Pozwala ona na wyprodukowanie ok. 200 sztuk opasek. Pragnąc, aby nasza akcja Opaska Powstańca nabrała skrzydeł i zaangażowała szersze grono ludzi, potrzebujemy znacznie większego budżetu, dlatego prosimy Was o hojne wsparcie. W podzięce za pomoc oferujemy cała listę nagród, która znajduje się w dalszych sekcjach tego projektu.

Powstańcza Opaska

Biało-czerwona opaska ze znakiem Polski Walczącej to symbol naszej akcji. Przez 30 dni prowadzimy zbiórkę pieniężną, aby wyprodukować jak najwięcej opasek na obchody rocznicy wybuchy Powstania Warszawskiego.

Jeśli przekroczymy budżet?

Całość kwoty jest przeznaczona na produkcję opasek. Im więcej zbierzemy pieniędzy tym więcej wyprodukujemy Opasek Powstańca, które przyozdobią jeszcze liczniejsze grono Polaków w Godzinę W. Wyobrażacie sobie całe miasto z Opaskami Powstańca 1 sierpnia o godzinie 17.00? My, tak!

A co jeśli przekroczymy kwotę 2000 zł, to  do punktów zbornych trafią również powstańcze podkoszulki w ilości 10 sztuk i będę tam czekać właśnie na Was!

Za każdy dodatkowy 1000 zł w budżecie Akcji  będziemy dodawać kolejne 10 sztuk  powstańczych podkoszulek, które będzie można odebrać w punktach zbornych, lub późniejszych pófinałowych akcjach na stronie opaskapowstanca.pl oraz kursnawschod.pl

Powstańcze gadżety

Opaska Powstańca -  Czerwona opaska, czy namalowana flaga na zdobycznym, niemieckim hełmie są symbolami żołnierza Armii Walczącej Stolicy, Dzięki nim można było rozróżnić swojego  od wroga w zgliszczach wojny. Natomiast nasza "Opaska Powstańca" ma pozwolić Krakusom poczuć się chociaż przez chwilę jak żołnierz Podziemnego Wojska Polskiego. 

Powstańczy T-shirt - W ramach akcji sprzedajemy również powstańcze podkoszulki, które można otrzymać wspierając akcję, lub za darmo w punkcie zbornym. Poniżej znajdują się wzór naszego powstańczego podkoszulka 

Powstańcze Vlepki - Street'art w służbie idei powstania. Zostawimy symbol Polski Walczącej wszędzie, aby cała Polska poczuła ducha naszego narodu. 

Nagrody

Wspierając nasz projekt dowolną kwotą otrzymasz upominek z poniższej listy.

Uwaga! Liczba upominków jest ograniczona, więc nie zwlekajcie ze wsparciem do ostatniej chwili!

Od 1 zł - Projekty powstańczych vlepek i nadruków na Tshirty - Wysyłka do osoby wspierającej drogą elektroniczną

Od 5 zł - Zestaw powstańczych vlepek do odebrania w punkcie zbornym

Od 5 zł do 20 zł - Imienna rezerwacja Opaski Powstańca, która będzie do odebrania w punkcie zbornym

Od 20 zł - Pisemne podziękowania na stronie OpaskaPowstanca.pl oraz na blogu organizatorów Kursnawschod.pl, a także w filmie z finału akcji

Od 30 zł do 50 zł - 1 Opaska Powstańca plus zestaw powstańczych vlepek + Wysyłka pocztowa do osoby wspierającej

Od 50 zł do 100 zł - 2 Opaski Powstańca plus zestaw powstańczych vlepek + Wysyłka pocztowa do osoby wspierającej

Od 50 zł do 100 zł - Pierwsze 10 osób otrzyma Opaskę Powstańczą ze swoim imieniem i nazwiskiem (Np. Kpt. Adam Nowak) + Wysyłka pocztowa do osoby wspierającej

Powyżej 100 zł - Na najhojniejszych wspierających czekają powstańcze T-shirty, które prześlemy do nich Pocztą Polską

Cel

#Pamięć #Ojczyzna #Poświęnie #Idea #WolnośćCelem akcji "Opaska Powstańca" jest upamiętnienie 70' rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i upamiętnienie bohaterów spod znaku Polski Walczącej. Armię Podziemną walczącej stolicy tworzyli głównie młodzi ludzie i to oni płacili swoim życiem za idee wolnej i niepodległej Polski, której większość z nich nigdy nie doczekała. Jednak ich przegrana z okupantem była początkiem drogi do wyzwolenia w 89' roku. Dzięki pamięci o "dniach walczącej stolicy", która oparła się nawet usilnym staraniom zniszczenia jej przez komunistów, możemy cieszyć się wolną ojczyzną. Nasi rówieśnicy z Powstania powinni być wzorem dla dzisiejszych młodych ludzi. Dlatego właśnie podejmujemy się tej społecznej akcji, aby "zarażać" ideą Powstania pokolenie urodzone w wolnej już Polsce.

Finał akcji

Spotykamy się 1 sierpnia 2014 w centrum Krakowa w wyznaczonych przez Nas punktach zbornych. Otrzymacie w nich nasze Opaski Powstańca oraz Vlepki, a także Powstańcze T-Shirty.

Szczegóły

Bądź na bieżąco z rozkazami płynącymi z naszej kwatery głównej. Śledź akcję i zajrzyj do kanałów Powstańczej Opaski:

http://opaskapowstanca.pl 

https://www.facebook.com/pages/Opaska-Powstańca/

OFICJALNY #HASHTAG #OpaskaPowstanca śledź go we wszystkich mediach społecznościowych

Zajrzyj również na strony organizatora

https://kursnawschod.pl

https://www.facebook.com/KursNaWschod

/ Organizator - Kurs Na Wschód | Blog podróżniczy

Kursnawschod.pl to blog podróżniczy prowadzony przez parę studentów Karolinę i Bartka. Na łamach bloga opisujemy nasze małe i duże podróże po krajach Wschodu - Gruzji, Tajlandii, Turcji oraz Bałkanach. Pragniemy podzielić się naszymi przeżyciami, historiami i opiniami. Mamy nadzieję, że nasze zapiski będą dla Was inspiracją i pomocą w waszych wyprawach.

Kontakt: kursnawschod@gmail.com lub poprzez formularz na stronie opaskapowstanca.pl#kontakt

Pomaganie to niezła przygoda!

Media o Twoim projekcie:

Opaska powstańca - załóż ją w godzinę "W"

www.krk.fm | 2014-08-01

Studenci z Krakowa rozdają biało-czerwone opaski powstańca na Rynku Głównym. W taki sposób młodzi ludzie postanowili uczcić 70 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Wszystko w ramach akcji zorganizowanej przez autorów bloga kursnawschod.pl.

Opaska Powstańca - załóż ją w godzinę W

manko.pl | 2014-08-01

Studenci z Krakowa rozdają biało-czerwone opaski powstańca na Rynku Głównym. W taki oto sposób postanowili uczcić 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystko w ramach akcji zorganizowanej przez autorów bloga kursnawschod.pl.

Kurs na Powstanie Warszawskie

krzeszowiceone.pl | 2014-07-31

Pochodzący z Krzeszowic podróżnik i autor bloga kursnawschod.pl, Bartek Wojdon w nietypowy sposób postanowił uczcić 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jego celem jest rozdanie jak największej ilości biało-czerwonych opasek, by 1 sierpnia, gdy wybije godzina „W” Polacy mogli poczuć się jak żołnierze Podziemnego Wojska Polskiego.

JEST TAKIE MIASTO, KTÓRE RAZ W ROKU SIĘ ZATRZYMUJE

www.podajdalej.info.pl | 2014-07-30

Już za chwilę 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie związane z walką o naszą niezależność i wolność zostanie upamiętnione nie tylko w stolicy Polski. Przez liczne przedsięwzięcia organizatorzy chcą przypomnieć, że powstanie było walką o niepodległość całego kraju.

Opaska Powstańca – W godzinę W załóż opaskę

historykon.pl | 2014-07-25

1 sierpnia w Godzinę W zapraszamy Was na finał Akcji Opaska Powstańca, w ramach której rozdamy co najmniej 400 sztuk biało-czerwonych opasek. Pragniemy, aby jak najwięcej Polaków uczciło 70′ rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, przeżywając minutę ciszę pod sierpniowym niebem z biało-czerwonymi opaskami na ramionach, aby obywatele wolnej już Polski poczuli się jak żołnierze Podziemnego Wojska Polskiego, gdy kładli na szale swoje życie w imię walki o Wolność!

Akcja „Opaska Powstańca” na rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Krakowie

histmag.org | 2014-07-17

W Internecie ruszyła właśnie akcja „Opaska Powstańca”, wpisująca się w obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest pochodzący z podkrakowskich Krzeszowic podróżnik i autor bloga Kurs na Wschód Bartosz Wojdon.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.08.2014 18:06