Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Justyna Machaj

Justyna Machaj

Poznań, Polska

Jestem studentką Wiedzy o teatrze i Filmoznawstwa na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Interesuję się aktorstwem, pisarstwem i reżyserią teatralną.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5617 PLN z 3500 PLN

103 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

160%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.04.2018.

ONE albo X scen z życia

O projekcie

Cześć!

 

Nazywam się Justyna Machaj i razem z moją ekipą pragnę zaprosić Ciebie do wsparcia naszego spektaklu ONE, albo x scen z życia.

 

Spektakl będzie wystawiany 20, 21, 22 kwietnia 2018 roku w Republice Sztuki Tłusta Langusta oraz (w tym samym miejscu) 22 czerwca w ramach Malta Festival 2018. ONE zagrane zostanie także 4, 5, 6 maja w Studiu Aktorskim STA.

 

Te kilka występów umożliwi nam zaprezentowanie się przed szerszym gronem odbiorców i zawalczenie o wystawienie na innych poznańskich oraz ogólnopolskich scenach.

 

ONE to mój drugi projekt.

Pierwszy: Afirmacje miał swoją premierę w maju zeszłego roku w Republice Sztuki Tłusta Langusta w Poznaniu. Projekt był jednak kameralny, bo inicjacyjny dla mnie jako reżyserki. Rozbudził jednak ochotę na powtórzenie tego doświadczenia w większym składzie.

 

 

 

 

Zespół tworzący ONE to banda zakochanych w teatrze dwudziestoparolatków. Studiujemy, pracujemy i… tworzymy sztukę. 

 

W większości jesteśmy poczatkującymi aktorami, reżyserami i muzykami. Uczęszczamy do Studia Aktorskiego STA. To właśnie tam, zdobywając pilnie warsztat rozbudziliśmy w sobie ochotę na wykorzystanie zdobytych narzędzi w praktyce. 

 

Wielu rzeczy uczymy się na własnych błędach, ale wierzymy, że ta ciężka praca pozwoli nam w przyszłości zadomowić się w świecie sztuki. Nie idziemy wyznaczoną przez szkoły państwowe ścieżką. Mamy własną drogę, która owszem jest wyboista – jak to w offie, ale daje nam ogrom twórczej niezależności.

 

Jedno jest pewne – chcemy tworzyć i dzielić się z WAMI owocami naszej pracy. 

 

 

ONE to opowieść o pięciu kobietach, które muszą zmierzyć się ze swoją przeszłością. Każda z nich jest inna. Każda w inny sposób reaguje na dotykające ją problemy. W tym przestrzennym bezczasie funkcjonuje jeszcze szósta bohaterka – pół człowiek, pół zjawa. Pamięć, bo to właśnie o niej jest cały ten projket. Naszym głównym celem jest wyłuskanie człowieka z obrazu świata i próba przyjrzenia się jemu samemu. 

 

Sceny z życia kobiet funkcjonują w ONE na zasadzie przenikania się a nie kontrastu. Stąd tytuł – odnosi się nie tylko do płci bohaterek, ale i struktury samej opowieści, która zlewa ich historie w jedno.

 

Nie bazujemy na cudzym dramacie – wszystkie dialogi zostały napisane na potrzeby tej produkcji. Część z nich została zaczerpnięta z faktycznych rozmów aktorek.

 

Nie stawiamy pochopnych tez. Nie wierzymy w proste rozwiązania. 

Chcemy prawdy. Chcemy opowiedzieć o przypadkach, ale z perspektywy własnych doświadczeń. Mamy nadzieję, że autorskość ONE, jego świeżość i niepowtarzalność pomogą nam w realizacji tego założenia.

 

  

 

Płyną nie tylko z kręgu teatru, ale i filmu, muzyki, szeroko pojętej popkultury, a także sztuk performatywnych. 

 

Krzysztof Warlikowski Krum. Kąśliwy humor, aktorska brawura, liryczno-tragiczny jezyk, eksploracja własnej pamięci.

 

David Lynch  Blue Velvet. Motyw snu, stłumionych lęków i frustracji. Genialny klimat, oświetlenie i muzyka.  

 

Maja Kleczewska  Sen nocy letniej. Wiele nas łączy pod względem podejścia do tematu miłości – tej dramatycznej, niespełnionej i erotycznie sfrustrowanej. 

 

Giorgos Lathimos  Kieł. Lathimos to przede wszystkim przenikliwa krytyka społecznych patologii. Uczymy się od niego negować zastaną rzeczywistość. 

 

                                               

 

Działamy jak każdy profesjonalny teatr. Pracujemy ze scenariuszem, budujemy role, improwizujemy, wiele godzin spędzamy na scenie. Konsultujemy się także ze starszymi, doświadczonymi aktorami i reżyserami scen poznańskich. Poznajemy ich opinie.

 

Teatr nie jest dla nas jedynie spędzaniem wolnego czasu – to nasze życie. Dlatego podchodzimy do pracy w pełni profesjonalnie. 

 

 

 

 

 

W teatrze każdy detal ma znaczenie. Nie chcemy, aby luki finansowe ogarniczyły naszą wizję. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy.

 

Dzięki Twojemu wsparciu uda nam się zebrać pieniądze na scenografię, kostiumy oraz wypromowanie spektaklu na tyle, abyśmy mogli wystawić go na wielu polskich scenach. Pamiętaj: wspierając finansowo nasz projekt stajesz się jego częścią!

 

Zdobyte 3.500 zł pozwoli nam na zakup: 

scenografii (przestrzeń sceny to współczesne mieszkanie). Potrzeba nam: wanny, sedesu, lustra, lodówki, ruchomej garderoby, krzeseł, telewizora; a także mniejszych rekwizytów m.in. kosmetyków, prześcieradła, poduszek, kieliszków, brokatu. 

 

kostiumów: uszycie specjalnego body – dwie sztuki na aktorkę oraz zakup kostiumów współczesnych (każda bohaterka ma przynajmniej trzy komplety), a także peruki. 

 

oraz na przygotowanie promocji – plakaty, ulotki... a także wyjazdy do innych teatrów (czyli transport rekwizytów i godne wyżywienie aktorów).

 

Gdy uda nam się osiągnąć kolejne progi, projekt ONE będzie mógł się dalej rozwijać. 

 

Możliwość wystawienia spektaklu ONE, albo x scen życia na innej scenie poznańskiej. 

Możliwość przygotowania profesjonalnych materiałów promocyjnych (m.in. lookbook).

Możliwość wystawienia spektaklu na różnych festiwalach teatralnych w Polsce. 

Możliwość zorganizowania profesjonalengo nagrania spektaklu. 

Dodatkowe wydatki techniczne m.in. zakupienie stroboskopu. 

Uznaliśmy, że zbiórka pieniędzy przez platformę PolaPotrafi.pl jest najszczerszym i najbardziej sprawdzonym sposobem uzyskania pieniędzy na osiągnięcie wymarzonych celów.

 

Pakiet niezbędnych informacji, zdjęć, nagrań, który jesteśmy w stanie tu zamieścić sprawia, że czujemy się fair wobec Was – naszych przyszłych widzów, krytyków i nie ukrywajmy – współtwórców.

 

Jesteście naszymi mecenasami. Duża część z Was jest w zbliżonym do nas wieku. Rozumiecie jak ciężko się wybić, jak wiele wysiłku wymaga wystartowanie z prywatnym projektem.

 

Każda pomoc się liczy – ta pieniężna, duchowa, czy internetowa (lajkowanie naszego fanpage’a, Instagrama, udostępnianie zdjęć i informacji o kolejnych etapach przygotowań).

Dziękujemy, że jesteście!

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.04.2018 22:10