Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Omerki

Omerki

Wrocław, Polska

Jesteśmy uczennicami ZSP Nr 16 we Wrocławiu.
Odyseja Umysłu® to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, którego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek, kreatywnego i krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Uczymy się samodzielności i odpowiedzialności i współpracy.
Wyjazd na światowe finały Odysei Umysłu (USA, Uniwersytet w Michigan) to koszt ponad 70 tys. zł. – z tego sfinansowane zostaną m.in. przeloty, przejazdy, wyżywienie, zakwaterowanie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10006 PLN z 10000 PLN

36 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2017.

Omerki - wyjazd na światowy finał Odysei Umysłu w USA

O projekcie

Amelka, Basia, Julka, Lena, Maja, Olga i Tosia – to my „Omerki”, czyli 7 dziewczynek z ZSP 16 z Wrocławia. Wraz z naszymi trenerkami, Panią Małgosia i Panią Asią tworzymy drużynę w ramach Odysei Umysłu, czyli międzynarodowego konkursu twórczego rozwiązywania problemów. Bardzo ciężką i samodzielną pracą tak wspaniale poradziłyśmy sobie z zadaniami, że wywalczyłyśmy sobie prawo do udziału w Światowym Finale Odysei Umysłu.

Odyseja Umysłu to niezwykły konkurs. Podczas kilkumiesięcznych przygotowań Pani Małgosia i Pani Asia uczyły nas kreatywnego myślenia i pracy w grupie, a my używając wyobraźni poszukiwałyśmy rozwiązań postawionych przed nami problemów. Teraz już wiemy, że problemy to wyzwania, a nie przeszkody!

Samodzielnie przygotowałyśmy przedstawienie, czyli stworzyłyśmy dekoracje, przebrania i rekwizyty, a także napisałyśmy dialogi. Poza przedstawieniem każdy konkurs to również zadanie spontaniczne, czyli takie, o którym dowiadujemy się na miejscu i mamy tylko kilka minut na jego rozwiązanie – w tym roku wykonywałyśmy je na 100%!

Przed nami wielka przygoda, ale żeby móc wziąć w niej udział potrzebujemy wielkiego wsparcia. Nasi rodzice, przyjaciele i trenerki pomagają nam jak mogą.

Sami zobaczcie

www.facebook/Omerki

Wygrana w Ogólnopolskim Finale to tylko prawo udziału w Światowych Finałach Odysei Umysłu, dlatego musimy pokryć wszystkie koszty podróży, noclegu i wyżywienia. Czasu mamy bardzo mało, bo Finały odbywają się od 23 do 28 maja 2017.
Potrzebujemy: (7 dzieci, 2 trenerki, 2 opiekunów - bo mamy dopiero 9 -11 lat):

  • opłata członkowska: 600 zł za drużynę,
  • nocleg, wyżywienie i tłumacz w USA: 615 USD za osobę (przy obecnym kursie to: 615USDx4zł=2460, 2460x11 osób= 27 060zł
  • przesyłka rekwizytów: 1500zł
  • ubezpieczenie: 150 złx11= 1650 zł
  • bilety lotnicze: 3500złx11= 38 500 zł
  • pociąg: 30 USD za osobę, czyli 120 złx11= 1 320 zł

SUMA: 70 630 zł to koszty niezbędne dla drużyny

Mamy nadzieję i wielką wiarę w to, że każda dołożona złotówka zwróci się w przyszłości wielokrotnie, kiedy użyjemy swoich umysłów do rozwiązywania problemów rzeczywistego świata.
Wierzymy, że każdy kto dotarł na tę stronę musi mieć bardzo dobre serduszko. Jeżeli mogą nam Państwo przekazać kilka lub kilkadziesiąt złotych to ślicznie o to prosimy! Dzięki wam mogą się spełnić nasze marzenia.
My zrobimy co w naszej mocy, żeby jak najlepiej zaprezentować się na konkursie w USA.

 

Konrad Imiela

polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy,także kompozytor, autor tekstów piosenek i reżyser teatralny. Dyrektor Teatru Muzycznego „Capitol” we Wrocławiu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2017 16:04