Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Świdnicki Ośrodek Kultury

Świdnicki Ośrodek Kultury

Świdnica

Główny animator życia kulturalnego w Świdnicy. Rocznie organizujemy dziesiątki mniejszych lub większych imprez. Są to między innymi Festiwal Teatru Otwartego, Dni Fotografii oraz liczne koncerty, spektakle i wystawy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

84 PLN z 800 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2014.

Festiwal "Okiem Młodych" - statuetka Złote Oko

O projekcie

Festiwal „Okiem Młodych”

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” to wydarzenie, podczas którego można zobaczyć małe wielkie kino. Przez kilka festiwalowych dni, położona na Dolnym Śląsku, Świdnica zamienia się w stolicę kina dokumentalnego. Spotkania, debaty, dyskusje, a przede wszystkim – pokazy filmowe – z konkursowymi dokumentami na czele – stanowią trzon Festiwalu. „2 x 30” – taka idea przyświeca organizatorom imprezy: 30 minut – tyle maksymalnie mogą trwać filmy nadsyłane na konkurs, 30 lat – to górna granica wieku twórcy. Nie ważne, czy jesteś studentem szkoły filmowej, profesjonalistą, czy domowym pasjonatem kina – każdy może spróbować swoich sił w naszym konkursie. Liczy się bystre oko i ciekawy temat.

Festiwalowe filmy są zawsze oceniane przez profesjonalne Jury. We wcześniejszych edycjach filmy oceniali m.in.: Cezary Ciszewski, Bartosz Konopka, Jacek Bławut, Paweł Łoziński czy Tadeusz Sobolewski. Tegoroczne dokumenty oceni Jury w składzie: Roman Gutek, Adriana Prodeus i Maciej Drygas. Wśród laureatów Grand Prix znaleźli się: Piotr Sułkowski za film „Rozmowa”, który wygrał również na prestiżowym festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie, Grzegorz Zariczny z dokumentem „Gwizdek”, laureat nagrody na festiwalu Sundance, czy zeszłoroczna zwyciężczyni – Marta Prus – za film „Osiemnastka”.

Wszelkie szczegóły na temat „Okiem Młodych” znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.okiemmlodych.pl

Sylwetki organizatorów

Świdnica

Dlaczego w Świdnicy warto organizować festiwal filmów dokumentalnych? „ Świdnica to miejsce atrakcyjne pod wieloma względami. Owszem, mamy piękny Rynek (wyróżniony jako najlepiej oświetlony w konkursie firmy Phillips), unikatowy Kościół Pokoju (perła drewnianej architektury – wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), gotycką katedrę (jedna z najwyższych wież w Polsce), muzea (w tym – Muzeum Dawnego Kupiectwa czy Muzeum Broni i Militariów), mniejsze i większe kawiarnie, puby czy restauracje, mnóstwo zieleni, trasy spacerowe i rowerowe, korty tenisowe, boiska, basen i wiele, wiele innych atrakcji. Jednak nie to stanowi o  wyjątkowości miasta. - Świdnica ma wyjątkową atmosferę. Czas płynie tu wolniej. Ludzie, inaczej niż w metropoliach, bez pośpiechu smakują każdą  chwilę, z rzeczywistym zainteresowaniem uczestniczą w projekcjach i późniejszych dyskusjach – tak argumentował szczególność Świdnicy Paweł Łoziński, wybitny dokumentalista, przewodniczący Jury podczas piątej edycji „Okiem Młodych”. Warto przekonać się o tym na własnej skórze.

7. Festiwal Filmów Dokumentalnych “Okiem Młodych”

Od tego roku chcemy przybliżyć naszym widzom twórczość nie tylko rodzimych dokumentalistów, ale też partnerów z krajów Grupy Wyszehradzkiej. Na ekranie zobaczymy filmy młodych reżyserów z Czech, Węgier i Słowacji, a festiwalowa publiczność przyzna nagrodę swojemu ulubionemu filmowi w pilotażowej edycji Konkursu Międzynarodowego.

Na co kasa, czyli statuetka „Złote Oko”

Nagroda pieniężna to nie wszystko. Od piątej edycji laureaci Grand Prix wyjeżdżają ze Świdnicy ze statuetką „Złotego Oka” - autorstwa lokalnych artystów – Magdaleny i Andrzeja Kucharskich.  To piękny rarytas, wykonany przez mistrzów szkła artystycznego. Właśnie ten rarytas potrzebuje Twojego dofinansowania.

Biorąc udział w naszej akcji, czyli dokładając się do sfinansowania „Złotego Oka”, wspierasz zarówno polską kulturę, młodych twórców filmowych i polskich artystów – plastyków. To unikalna szansa na takie połączenie!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2014 18:06