Dołącz do naszej społeczności!

Festiwal "Okiem Młodych" - statuetka Złote Oko

Kategoria - Wydarzenia

10%

Postęp

84 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Projekt Festiwal "Okiem Młodych" - statuetka Złote OkoFestiwal „Okiem Młodych”

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” to wydarzenie, podczas którego można zobaczyć małe wielkie kino. Przez kilka festiwalowych dni, położona na Dolnym Śląsku, Świdnica zamienia się w stolicę kina dokumentalnego. Spotkania, debaty, dyskusje, a przede wszystkim – pokazy filmowe – z konkursowymi dokumentami na czele – stanowią trzon Festiwalu. „2 x 30” – taka idea przyświeca organizatorom imprezy: 30 minut – tyle maksymalnie mogą trwać filmy nadsyłane na konkurs, 30 lat – to górna granica wieku twórcy. Nie ważne, czy jesteś studentem szkoły filmowej, profesjonalistą, czy domowym pasjonatem kina – każdy może spróbować swoich sił w naszym konkursie. Liczy się bystre oko i ciekawy temat.

Projekt Festiwal "Okiem Młodych" - statuetka Złote Oko

Festiwalowe filmy są zawsze oceniane przez profesjonalne Jury. We wcześniejszych edycjach filmy oceniali m.in.: Cezary Ciszewski, Bartosz Konopka, Jacek Bławut, Paweł Łoziński czy Tadeusz Sobolewski. Tegoroczne dokumenty oceni Jury w składzie: Roman Gutek, Adriana Prodeus i Maciej Drygas. Wśród laureatów Grand Prix znaleźli się: Piotr Sułkowski za film „Rozmowa”, który wygrał również na prestiżowym festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie, Grzegorz Zariczny z dokumentem „Gwizdek”, laureat nagrody na festiwalu Sundance, czy zeszłoroczna zwyciężczyni – Marta Prus – za film „Osiemnastka”.

Wszelkie szczegóły na temat „Okiem Młodych” znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.okiemmlodych.pl

Sylwetki organizatorów

Kampania finansowania społecznościowego Festiwal "Okiem Młodych" - statuetka Złote Oko

Świdnica

Dlaczego w Świdnicy warto organizować festiwal filmów dokumentalnych? „ Świdnica to miejsce atrakcyjne pod wieloma względami. Owszem, mamy piękny Rynek (wyróżniony jako najlepiej oświetlony w konkursie firmy Phillips), unikatowy Kościół Pokoju (perła drewnianej architektury – wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), gotycką katedrę (jedna z najwyższych wież w Polsce), muzea (w tym – Muzeum Dawnego Kupiectwa czy Muzeum Broni i Militariów), mniejsze i większe kawiarnie, puby czy restauracje, mnóstwo zieleni, trasy spacerowe i rowerowe, korty tenisowe, boiska, basen i wiele, wiele innych atrakcji. Jednak nie to stanowi o  wyjątkowości miasta. - Świdnica ma wyjątkową atmosferę. Czas płynie tu wolniej. Ludzie, inaczej niż w metropoliach, bez pośpiechu smakują każdą  chwilę, z rzeczywistym zainteresowaniem uczestniczą w projekcjach i późniejszych dyskusjach – tak argumentował szczególność Świdnicy Paweł Łoziński, wybitny dokumentalista, przewodniczący Jury podczas piątej edycji „Okiem Młodych”. Warto przekonać się o tym na własnej skórze.

Kampania finansowania społecznościowego Festiwal "Okiem Młodych" - statuetka Złote Oko

7. Festiwal Filmów Dokumentalnych “Okiem Młodych”

Od tego roku chcemy przybliżyć naszym widzom twórczość nie tylko rodzimych dokumentalistów, ale też partnerów z krajów Grupy Wyszehradzkiej. Na ekranie zobaczymy filmy młodych reżyserów z Czech, Węgier i Słowacji, a festiwalowa publiczność przyzna nagrodę swojemu ulubionemu filmowi w pilotażowej edycji Konkursu Międzynarodowego.

Na co kasa, czyli statuetka „Złote Oko”

Nagroda pieniężna to nie wszystko. Od piątej edycji laureaci Grand Prix wyjeżdżają ze Świdnicy ze statuetką „Złotego Oka” - autorstwa lokalnych artystów – Magdaleny i Andrzeja Kucharskich.  To piękny rarytas, wykonany przez mistrzów szkła artystycznego. Właśnie ten rarytas potrzebuje Twojego dofinansowania.

Projekt Festiwal "Okiem Młodych" - statuetka Złote Oko

Biorąc udział w naszej akcji, czyli dokładając się do sfinansowania „Złotego Oka”, wspierasz zarówno polską kulturę, młodych twórców filmowych i polskich artystów – plastyków. To unikalna szansa na takie połączenie!

6

Wspierający

84 zł

Z całkowitej kwoty 800 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 800 zł
wsparcia do 18:00 10.09.2014

Wesprzyj projekt

O projektodawcy

Świdnicki Ośrodek Kultury

Świdnicki Ośrodek Kultury

Świdnica

Główny animator życia kulturalnego w Świdnicy. Rocznie organizujemy dziesiątki mniejszych lub większych imprez. Są to między innymi Festiwal Teatru Otwartego, Dni Fotografii oraz liczne koncerty, spektakle i wystawy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: