Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin Kłysewicz

Marcin Kłysewicz

Southampton, UK

Marcin obecnie mieszka w Anglii ale już za kilka miesięcy wraca do Polski. Najlepszym dowodem tęskonoty za krajem są filmy które wyprodukował razem z bratem Krystianem. Ukończyli z sukcesem projekt Bieszczady - Cztery Pory Roku czyli serię filmów poklatkowych pokazujących oryginalne piękno Bieszczadzkich gór. Pierwszy na tę skalę projekt w Polsce dotyczący tych pięknych gór. Pierwszy i jak na razie jedyny!
Marcin z wykształcenia jest psychologiem percepcji, a z zamiłowania muzykiem kompozytorem oraz fotografem oraz domorosłym filmowcem. W nieustającym pościgu za doskonałością szlifuje warsztat i inwestuje w sprzęt dzięki któremu kolejne multimedialne produkcje nabierają coraz bardziej profesjonalnego wyglądu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

325 PLN z 3000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.02.2016.

Jura w Jaskiniach

O projekcie

 

 

 

 

 

 

Obraz bez aktorów, bez lektora, bez komentarza w postaci tekstu, okraszony tylko i wyłącznie dobrą muzyką! Myślicie, że taka forma może odnieść sukces? Przekonywać wiele nie będziemy - udało się z projektem Bieszczady Time Lapse w ramach którego powstało 6 filmów ukazujących piękno Bieszczadzkich ostępów (4 pory roku po jednym filmie na sezon, 1 film ze wszystkimi porami i 1 film making off). Przypomnimy tylko, że część zimowa powstała dzięki Waszemu wsparciu - kampania na Polak Potrafi zakończyła się sukcesem. A sukces tamtych filmów, o Bieszczadach, do dzisiaj nie został powtórzony!

 

Zanim zapoznacie się z resztą tekstu zapraszamy do obejrzenia filmu Bieszczady - Cztery Pory Roku:

 

 

 

Od czasów projektu bieszczadzkiego oczywiście pewne rzeczy w samym filmowaniu się zmieniły - dzisiaj produkujemy filmy w 4K i dodatkowo mamy ujęcia z powietrza. Dla sceptyków którzy powiedzą, że 4K nie jest potrzebne mamy tylko jedno do powiedzenia - miejsca, które pokazujemy przez długi czas się nie zmienią i tak jak nasze filmy pozostaną aktualne przez lata. Będą aktualne także wtedy gdy telewizory i projektory 4K będą pod każdą strzechą. Ten projekt robimy z myślą o przyszłości i nasze filmy będą aktualne za 10 i 20 lat.

 

W ramach naszego projektu Jurajska Kraina powstały już 2 filmy natomiast trzeci jest w fazie produkcji.

 

Magia Krakowa to pierwsza odsłona serii:

 

 

Film powstawał ponad dwa miesiące. Planowanie, praca w terenie, edycja - efekty można podziwiać za darmo na YouTube i Vimeo. Staraliśmy się pokazać miejsca ciekawe, te oczywiste i te ukryte. W filmie znalazły się między innymi materiały z kilku muzeów, czego niestety zwykle filmy promujące to miasto nie pokazują a szkoda.

 

Drugi film z serii to Ojcowski Park Narodowy - Zachowane Piękno:

 

 

Przygotowań było sporo, ale czasu na kręcenie mieliśmy tylko nieco ponad tydzień - natura rządzi się własnymi prawami, które musieliśmy z respektem przyjąć. Udało nam się uchwycić prawdziwą złotą jesień w tym niezwykłym zakątku Polski.

Trzeci film z serii to powstający właśnie "Ogrodzieniec - Zamek Legend". Na razie mamy do pokazania tylko kilka zdjęć i niestety - choć bardzo byśmy chcieli - nie zdradzimy Wam co Was czeka. Będzie niespodzianka!

Czwarta część serii "Jura w Jaskiniach" zabierze widza na wyprawę pod ziemię. Poniżej możecie obejrzeć kilkusekundowy materiał wideo. I to właśnie przy realizacji tej części potrzebujemy nieco Waszej pomocy. O tym za chwilę.

Przed nami jeszcze 5 części:
  • Jura w jaskiniach
  • Drewniana Jura - Szlakiem Architektury Drewnianej
  • Naturalne piękno
  • Jura Orlich Gniazd - Zamki i Ruiny
  • Częstochowa - Miasto z Duszą
Czy warto się w ogóle tym tematem zajmować? ZDECYDANIE TAK! Wiele razy słyszeliśmy wszyscy powiedzenie "cudze chwalicie - swego nie znacie". Mamy pomysł jak to "nasze" pokazać w doskonałej jakości, z pomysłem, aby obejrzeć i pokochać te miejsca.

W trakcie nagrań kiedy zdjęcia gromadzą się godzinami robimy sobie odskocznię - nagrywamy filmy z planu. Czasem jest to coś co pokazuje naszą pracę, a czasem... z resztą sami zobaczcie! https://www.youtube.com/playlist?list=PLMg4b9skpZgy1TnaCBs7aCYQvbW3kM8Al

Mając dwa filmy z serii i trzeci w produkcji udało się nam pozyskaliśmy przychylność kilku osób i organizacji.

Patronat Honorowy nad projektem objęli:
  • Elżbieta Duda - Posłanka na Sejm
  • Józef Krzyworzeka - Starosta Krakowski
  • Wojciech Bosak - Radny Powiatu Krakowskiego
  • Piotr Czcionka - Radny Powiatu Krakowskiego
  • Jerzy Wnęk - Radny Powiatu Krakowskiego
  • Bogusław Król - Wójt Gminy Zielonki
  • Tadeusz Durłak - Burmistrz Gminy Skała
  • Stanisław GorajczyK - Wójt Gminy Suroszowa
  • Robert Lisowski - Wójt Gminy Iwanowice
  • Antoni Rumian - Wójt Gminy Michałowice

Patronat medialny sprawują:


O projekcie wiele osób już wie i jest już za nami wiele przygotowań. Mamy możliwość wejść do jaskiń, gdzie zazwyczaj ekipy filmowe wstępu nie mają. Technika poklatkowa ma jednak tę zaletę, że można materiał gromadzić przy światle zastanym, choćby było ono bardzo słabe. Ujęcia z tych jaskiń zapowiadają się bardzo ciekawie!



Z filmu na film staramy się rozwijać warsztat, a co za tym idzie inwestujemy w sprzęt i oprogramowanie. Kto się podobnymi rzeczami zajmuje, ten wie, że to studnia bez dna. 

Wszystkie materiały są wykonane i publikowane w rozdzielczości 4K - to znaczący krok do przodu i w przyszłość. Od czwartej części chcemy zrobić kolejny krok i dodać ruch kamery w dwóch kolejnych płaszczyznach. Pozwoli na to ruchoma programowalna głowa która będzie pasowała do kompletu który już mamy do fotografii poklatkowej.

Rozdzielczość 4K jest cztery razy większa niż HD - co za tym idzie to większe pliki, więcej czasu na eksport tych plików. Dlatego na projekt będzie potrzebny co najmniej jeden dysk, ale najważniejsza jest ruchoma głowa z dodatkowym silnikiem. Podczas kręcenia ujęć poklatkowych aparat nie tylko będzie się poruszał po szynie ale także obracał do otwiera zupełnie nowe możliwości twórcze.

Jeśli uzbiera się dodatkowe 500 zł kupimy dysk na materiały wideo.
Jeśli uzbiera się dodatkowe 1 000 zł kupimy dysk i nowy bank brzmień do muzyki.
Jeśli uzbiera się więcej będziemy co jeszcze jest na liście zakupów. Napewno wykorzystamy dobrze Wasze wpłaty.

Tak jak poprzednio - możecie się podzielić dobrym słowem i życzyć nam powodzenia - nie każdy może sobie pozwolić na wydawanie pieniędzy, wiemy, jak ciężko jest na te pieniądze zapracować.
Prześlijcie znajomym link do tego projektu lub polubcie nas na FB: https://www.facebook.com/JurajskaKraina/

Oczywiście nie może obejść się bez gratyfikacji za każde wsparcie - zapraszamy do zapoznania się z nagrodami!


Jest nas dwóch i do pomocy mamy kolegę od efektów specjalnych - tak tak! Jeśli myśleliście, że w filmie o Krakowie poświęciliśmy drona by sfilmować ziejącego ogniem smoka wawelskiego ujawniamy rąbka tajemnicy - efekt ognia został dodany komputerowo. A zdradzamy ten skrupulatnie skrywany sekret byście nie myśleli że zmarnujemy zebrane pieniądze na podobne ekscesy.

 Marcin Kłysewicz - fotograf, filmowiec i  muzyk kompozytor. Współtwórca  projektu Bieszczady Timelapse. Wrócił  do Polski by realizować kolejne projekty  filmowe. Obsesja na punkcie jakości obrazu i  specjalnie pod niego komponowana  muzyka to jego główne atuty. Ma też wady -  nie zapamięta Waszego imienia, nie wie gdzie  jest a czasem nawet nie wie jaka jest data w  kalendarzu. Mówi że to dlatego że cała jego  uwaga skupia się na pracy, ocenę czy  takiemu oświadczeniu wierzyć pozostawiamy  Wam. Odpowiada za połowę sukcesu projektu  Bieszczady Timelapse - tamte filmy w sumie  obejrzało ponad milion ludzi ze wszystkich  zakątków globu. Możecie zapoznać się z jego  pracami na jego kanale vimeo i posłuchać  myzki na soundcloud: 


Krzysztof Wójtowicz
- mieszka blisko Ojcowskiego Parku Narodowego i to on jest pomysłodawcą i głową projektu Jurajska Kraina.
Organizuje wyprawy, wejścia do muzeów, jaskiń, noclegi, pozwolenia, podpisuje niezbędne umowy.
Jest operatorem drona z licencją.
Jeśli z kimś trzeba rozmawiać on się tym zajmie. Dogląda prac nad projektem i zatwierdza finalne wersje.
Stworzył kanał telewizyjny Refleksja TV (https://www.youtube.com/user/RefleksjaTV), gdzie umieszczamy wszystkie nasze filmy z timelapsowych wypraw.

 


Prosta sprawa - każdy taki projekt to spore koszty, a pieniądze jakoś nie chcą rosnąć na drzewach. Projekt powstaje "po godzinach" i jest odskocznią od codzienności - większość kosztów pokrywamy sami, chcemy jednak iść do przodu i robić filmy lepsze. Dlatego potrzebujemy trochę pomocy.

Ten projekt ma służyć promocji regionu, ma pokazać piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ma być oryginalny. To nie praca, którą schowamy na zakurzonym dysku. Nasze filmy dostępne są dla wszystkich bezpłatnie na YouTube i Vimeo. Tych filmów będzie w sumie osiem i jeśli po obejrzeniu choćby jednego z nich ktoś zdecyduje się odwiedzić okolice to już odnieśliśmy sukces. Polska jest piękna a Jura Krakowsko-Częstochowska jest z pewnością ciekawym miejscem do zwiedzania. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli pokazać ją lepiej! 


Jako ciekawostkę poniżej prezentujemy kilka słów na temat techniki poklatkowej. To co widzicie, czyli gotowy film to czubek prawdziwej roboczej góry lodowej. Na potrzeby jednego filmu robimy około 36000 zdjęć. Samo przygotowanie do filmowania to już praca w terenie i planowanie dnia i godziny oraz miejsca gdzie trzeba ustawić aparat. To nie przypadek że na naszych ujęciach widać jak cienie zakrywają apostołów przy kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie czy z cienia wyłania się kołatka na drzwiach przy ulicy Kanoniczej.


Drugi etap to edycja wszystkich zdjęć. Część tego procesu jest zautomatyzowana, ale i tak przygotowanie ujęć do obróbki zajmuje długie tygodnie. Po edycji zdjęć robi się z nich pliki wideo - scena za sceną. 

Następnie edytuje się wszystko razem i składa z plików wideo film. Kiedy strona wizualna jest niemal gotowa, pozostaje napisać muzykę. Do każdego filmu jest to mniej więcej tydzień pracy. 

Po skomponowaniu muzyki pozostaje połączyć wszystko w całość, poprawić dźwięk i wyeksportować gotowy film. 

Cały proces to dużo ponad miesiąc pracy. Kolokwialnie pisząc - dłubanie w szczegółach, niekończące się poprawki, dokręcanie scen lub zmiany muzyki… 

Czwarta odsłona serii to przede wszystkim ujęcia poklatkowe bo w jaskiniach latać nie wolno. Nie mamy sztabu ludzi i pokoi wypełnionych profesjonalnym sprzętem o potężnej mocy obliczeniowej więc pracy jak zwykle będzie sporo. Na efekt końcowy zapraszamy już marcu!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.02.2016 18:06