Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agnieszka Kuczma

Agnieszka Kuczma

Warsaw, Poland

Nazywam się Agnieszka Kuczma. Na co dzień zajmuję się uczeniem języka polskiego cudzoziemców, a w wolnych chwilach wraz z sąsiadkami aktywizuję lokalną społeczność na warszawskim Słodowcu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1370 PLN z 1300 PLN

28 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.04.2018.

Ogród społeczny - Ogród Modraszka

O projekcie

W wielkim skrócie:

 

CO? Ogród Społeczny, a właściwie jego podstawowe wyposażenie;

 

GDZIE? Na warszawskim Słodowcu, w pobliżu Parku Olszyna;

 

KIEDY? Wiosną 2018r.

 

KTO? Trzy Ogrodniczki w towarzystwie wielu chętnych mieszkańców osiedla:-)

 

ILE? 1300zł

 

 

Jakiej kwoty potrzebujemy i na co?

 

Aby ogród zaistniał potrzebujemy 1300zł na następujące narzędzia i akcesoria:

 

- paliki do ogrodzenia - około 155zł;

- tablica (gablota na ogłoszenia) - około 250zł;

- skrzynie na sadzonki - około 400zł;

- tyczki bambusowe (9szt.) - około 100zł;

- 2,5 metra sześciennego ziemi - około 200zł;

- ściółka liściasta, zrębki - około 30zł;

 - sznurek - 15zł;

- transport niektórych elementów.

 

 Bez tej kwoty nie zaczniemy budować prawdziwego ogrodu!

 

Potrzeby ogrodu są znacznie wyższe. Zakładamy, że nasi ogrodnicy również zaopatrzą się w potrzebne im sprzęty. Jeśli nasza zbiórka przekroczy zakładaną kwotę, wówczas kupimy więcej narzędzi, skrzynię do ich przechowywania, więcej skrzyń i ziemi, aby zachęcić do pracy więcej osób.

 

Drogi Darczyńco! Możesz również zostać ogrodnikiem, jak każdy z nas. Ofiarowując nam swoją cegiełkę, daj znać czy chcesz mieć u nas swoją część grządki! Jeśli nie, postaramy się odwdzięczyć Ci naszą modraszkową plakietką lub małą sadzonką. Koniecznie odwiedź nas w Ogrodzie!

 

Kim jesteśmy?

 

Nazywamy się Agnieszka, Marta i Agnieszka.

W niepozornej polance mieszczącej się w sercu osiedla Słodowiec (Bielany) zobaczyłyśmy ogromny potencjał do wykorzystania na polu inicjatyw sąsiedzkich i postanowiłyśmy w tym miejscu stworzyć ogród społeczny, niewielki Ogród Modraszka, którego nazwa wzięła się od zamieszkujących w okolicy sikorek. Od wakacji 2017r. udało nam się przeprowadzić szereg aktywności - spotkania integracyjne, warsztaty, spacery przyrodnicze. W organizacji i finansowaniu wydarzeń pomagała nam Bujna Warszawa -  sieć ogrodów społecznościowych. Korzystałyśmy też z własnych zasobów. Spotkania te gromadziły za każdym razem wiele nowych osób, dlatego chcemy, aby wydarzeń w 2018 roku było jeszcze więcej, aby można było dzięki nim zbudować jeszcze liczniejszą grupę przyszłych ogrodników i gości Modraszki.

Już wkrótce nadejdzie pora rozpocząć tu prace typowo ogrodnicze. Potrzebujemy Waszego wsparcia, abyśmy mogły przekształcić gromadzącą wiele osób polanę w prawdziwy ogród. Na Ogród Modraszka  będą sie składać krzewy i drzewa owocowe, skrzynki z warzywami, ziołami i kwiaty.

 

Skąd pomysł ogrodu w mieście?

 

Naszą inspiracją były powstające w Warszawie i wielu miastach (także świata)  ogrody społeczne, o które dbają lokalni mieszkańcy. Warszawskie przykłady to ogrody w Jazdowie, Forcie Bema, ogród przy Służewskim Domu Kultury. Dajmy mieszkańcom szansę wykazać się też na Słodowcu!

Marzymy, aby Ogród Modraszka był prawdziwym ogrodem owocowo-warzywnym w mieście. Aby był miejscem integracji międzypokoleniowej oraz miejscem edukacji przyrodniczej dla najmłodszych. Chcemy, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie, nie tylko ogrodnik, ale przede wszystkim mieszkaniec miasta, któremu brakuje ogródka działkowego. Szczerze liczymy na Państwa poparcie dla naszego pomysłu.

Mamy już zgodę Administratora terenu, tj. NSBM Przedwiośnie i entuzjastyczne głosy ze strony tutejszej Rady Nadzorczej.

Jeśli chcesz sprawdzić co się już u nas wydarzyło, zajrzyj na naszą stronę na Facebooku - Ogród Modraszka. I koniecznie nas polub:-)

Ogród Modraszka na Facebooku

 

Poniższy film jest relacją jednego z naszych wydarzeń, którym była budowa budek lęgowych dla sikorek modraszek.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.04.2018 22:10