Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

zuzanna.gawronska

zuzanna.gawronska

Gdańsk, Polska

Jesteśmy drużyną Odysei Umysłu z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku i bardzo chciałybyśmy spełnić wielkie marzenie o wystartowaniu w ostatnim etapie konkursu w USA :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5435 PLN z 5000 PLN

57 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.05.2016.

Odyseja Umysłu

O projekcie

Czy zastanawiałeś się nad tym żeby dać kiedyś rzeczy drugie życie? Zaparzone torebki harbaty wyrzucałeś do kosza? A zużyte mopy wydawały Ci się być bezużyteczne? Nic bardziej mylnego, udowodniłyśmy że z niczego można zrobić COŚ. I to coś wielkiego.

Jesteśmy grupą gdańskich licealistek, która we wrześniu kolejny raz spróbowała swoich sił w konkursie Odyseja Umysłu.

Czym jest Odyseja?

Słuszne pytanie, ale nie sposób opisać tego w jednym zdaniu. Odyseja to projekt, który rozwija kreatywne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów i pomaga spełniać marzenia. No bo czy nie marzyłeś nigdy żeby choć na chwile być mrówkojadem? Główne zadanie tego konkursu to stworzenie przedstawienia od samego początku do samego końca czyli własny scenariusz, pomysł na stroje, scenografie, muzykę i cała organizacja. Wszystko zaczęło się od burzy mózgów, z której wybrałyśmy najbardziej niekonwencjonalne i niepowtarzalne pomysły. W zależności od wybranej kategorii cel zadania jest inny. Naszym było pokazanie zwierząt jako humorystycznych uczuciowych głównych bohaterów, którym zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.

Na jubileuszowej gali ogłoszenia wyników z okazji XXV-lecia Odysei w Polsce, gdzie w Gdyni Arenie zebrało się ponad 3 tysiące osób, moment kiedy wyczytano naszą szkołę przez mikrofon zapamiętamy na zawsze. Tak wielkiej radości nie doświadczyłyśmy nigdy wcześniej. Krzyki, wiwaty, blask jupiterów i lamp błyskowych, kiedy odbierałyśmy puchar. Cieszymy się niezmiernie, że nasza ogromna praca została doceniona.

 

Co dalej?

Kolejnym etapem naszej odysejowej wędrówki są Stany Zjednoczone, a tam Finał Ogólnoświatowy. Nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów takiego wyjazdu (pobytu, przelotów, wiz etc), więc oszacowałyśmy próg finansowania na poziomie 5 tysięcy złotych. Nie pokryje to całości, lecz znacząco pomoże! Reszty będziemy szukać w innych źródłach – u rodziny, znajomych lub prywatnych sponsorów. Każda suma jest dla nas ważna, z każdej będziemy się cieszyć i za każdą dziękować!

OTO NASZ ZWYCIĘSKI SKŁAD:

Zuzia Gawrońska

Zuzia w roli mrówkojada, mylonego również z jeżozwierzem, farfoclem czy człowiekiem-czołgiem. Odyseuszka, która prawdziwie poświęciła się dla dobra przedstawienia - grała w masce, w której nic nie widziała, a jej kostium nagrzewał się do 50 stopni megaCelsjusza. Dodatkowo trąba stanowiła realne zagrożenie dla zdrowia i życia pozostałych osób na scenie, ponieważ nieświadomie (a czasem świadomie) zahaczyła nią wszystko dookoła. Mamy jednak wielką nadzieję, że przepuszczą nas z tym niebezpiecznym przedmiotem przez granicę, ale żeby się o tym przekonać potrzebujemy najpierw uzbierać pieniądze na bilety. 

 

Kasia Janta

Kasia pingwin na horyzoncie. Dziewczyna, która zaprojektowała swój strój ze specjalnego włókna, żeby imitował pingwinie ruchy. Zamiast ćwiczyć fitness na karimacie to zszyła ją w jedno i w niej chodzi. Zamiast jeść pomarańcze to przykleiła je do stóp. Zamiast malować pejzaże farbami to maluje nimi twarz (nawet zęby). Szybko myśli, porusza się powoli. Tańczy kiedy nikt nie patrzy. O tej porze roku udaje się na marsz pingwinów, ale do Stanów niestety ma za daleko. Myślicie, że dałoby radę pomóc jej z transportem? A przy okazji pozostałej piątce z naszej drużyny. One niestety piechotą nie chodzą. 

 

Rita Ostrowska

Rita skradnie Wasze serca jako jedyny i niepowtarzalny złodziej lewej półkuli świata. Nasza wielka artystka malarka na miarę Beksińskiego, a może nawet Witkacego. To ta, która była na tyle zdeterminowana, żeby liczyć ziarnka ryżu dmuchanego, żeby reanimować nasze najcenniejsze elementy scenografii. Czyż nie zasłużyła na order złodzieja roku? Nie każcie jej kraść jeszcze pieniędzy na wyjazd na finały, tylko bądźcie wyrozumiali i wpłaćcie coś dobrowolnie. Ta maska skrywa najkochańszą dziewczynę świata. 

 

 

Michalina Pryśko

Misia - pora deszczowa. Jej strój zgarnął najwięcej punktów za styl i tylko ona byłaby w stanie wymyślić buty w postaci kałuż. Bystra główka, najlepsza operatorka lutownicy, propagatorka zdrowego odżywania (pomiędzy przerwami na wifony). W przyszłości planuje zarabiać malując ludziom galaktyke na każdej możliwej powierzchni. Niezastąpiona w naszej drużynie. Misia dosłownie spadła nam z nieba.

 

Julia Korona

 Julia - na jej głowie korona odysejowej królowej Polski. W końcu nawet w głębinach wiedzą, że jest najlepszą rybą zrobioną z zużytych torebek herbaty. Od września zabroniła rodzinie kupować kawy. Ale wcale nie jest małą despotką. Jest najlepszą przyjaciółką wiertarko-wkrętarki, piły, śrubokręta i kombinerek. To największa odysejowa dusza! Związana z konkursem od lat. Dlatego pozwólcie jej popłynąć za ocean.

 

ORAZ NASZA NAJLEPSZA TRENERKA