Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ola Menzfeld

Ola Menzfeld

Opole

Jestem osobą, która spogląda na świat z całkiem innej perspektywy. Fascynuje mnie to co mnie otacza. Doceniam ludzi z marzeniami i chętnie im pomagam je zrealizować.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1690 PLN z 7000 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

24%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.05.2018.

Odyseja Umysłu Finały Światowe

O projekcie

    ODYSEJA UMYSŁU

 

   Zespół szkice i pomysł, klej, patyki - i jest wieża. Sęk w tym, że to nie wszystko... Stwórzcie jeszcze z wieży zwierza! Nasze zadanie polegało na zaprojektowaniu oraz zbudowaniu wyłącznie z drewna balsa (najlżejszego drewna na świecie) i kleju konstrukcję o masie nie przekraczającej 15 gram, która podczas konkursowego występu została poddana próbie utrzymania jak największego ciężaru. Proces obciążania był wpleciony w fabułę oryginalnego spektaklu.

   Nasza struktura na Finałach ogólnopolskich Odysei Umysłu udźwignęła ponad 200 kg, pozwoliło nam to zdobyć nagrodę pierwszego stopnia, która otworzyła dla nas drzwi do wielkiego świata (World Finals, Iowa State University, USA).

Co jest celem Odysei Umysłu i na czym polega?

 

 

   Celem Odysei Umysłu jest inspirowanie rozwoju kreatywnego
i krytycznego myślenia poprzez zachęcanie do twórczego rozwiązywania problemów. Uczestnicy programu samodzielnie analizują różnorodne zadania, poszukują możliwości rozwiązania ich dzięki wysiłkowi grupy.

   Udział w Finałąch Światowych Odysei Umysłu był naszym marzeniem od początku. Myślicie, że uda nam się pokonać drużyny z Chin czy ze Stanów Zjednoczonych? Jest jednak pewien problem. Koszt całego wyjazdu wynosi około 45 tysięcy. Dlatego potrzebujemy WASZEGO wspacia, na uzbieranie potrzebnej kwoty mamy bardzo mało czasu. Liczy się każda złotówka!!!

 

 

   

 Czy będziemy mogły spełnić swoje marzenia i podjąć próbę walki
o mistrzostwo świata jako jedna z 800 set drużyn z całego świata? Czy będziemy mogły rywalizować jako reprezentantki Polski z Chinami, Francją, Singapurem, Stanami Zjednoczonymi, Rosją i wieloma innymi? Potrzebujemy funduszy aby wraz z trenerami udać się za ocean...

Media o Twoim projekcie:

UCZNIOWIE Z OPOLA LAUREATAMI ODYSEI UMYSŁU. BĘDĄ REPREZENTOWAĆ POLSKĘ W USA

opole.tvp.pl | 2018-03-27

,,Odyseja Umysłu” to konkurs organizowany blisko 40 lat. Jego celem jest rozwijanie twórczego i kreatywnego myślenia wśród dzieci i młodzieży. Już po raz 27. te zawody odbyły się w Polsce – tym razem w Gdyni.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.05.2018 22:10