Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ola

ola

Bydgoszcz, Polska

Reprezentuję rodziców dzieci klasy 3A z SP 14 w Bydgoszczy. Nasze dzieci odniosły spektakularny sukces w Odysei Umysłu. Teraz maja możliwość wyjazdu do USA na finały światowe. Będziemy wdzięczni za wsparcie tego projektu :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

261 PLN z 8000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.05.2016.

Odyseja Umysłu 2016

O projekcie

 Czym jest Odyseja Umysłu?

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. 

Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, oraz tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Odyseja Umysłu to niesamowite wyzwanie, które wymaga łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów J

Mistrzostwo Polski

Jesteśmy uczniami 3 klasy SP 14 w Bydgoszczy. 6 marca 2016 wzięliśmy udział w Eliminacjach Regionalnych konkursu i uzyskaliśmy 1 miejsce w swojej konkurencji. To nominowało nas do wystąpienia w Finale Ogólnopolskim 3 kwietnia w Gdyni , który zakończył się dla nas wielkim sukcesem!!! Wywalczyliśmy możliwość i honor reprezentowania Polski na Finałach Światowych na Uniwersytecie Iowa w USA. Niestety udział w Finałach Światowych pociąga za sobą ogromne koszty, wykraczające poza możliwości naszych budżetów domowych.

 

Cel projektu

Uzyskanie potrzebnych środków pieniężnych, aby reprezentować Polskę na Finale Światowym w Stanach Zjednoczonych. Udział w tym finale będzie bardzo kosztowny, na który składają się: 

  • bilety lotnicze,
  • zakwaterowanie i wyżywienie na miejscu,
  • bilety komunikacyjne m.in transport z lotniska ,
  • wstęp oraz koszty organizacyjne na miejscu - uczestnictwo w konkursie Odyssey of the Mind to 550 $

W związku z tym, że grupa nasza liczy 10 osób (dzieci wraz z trenerami i opiekunami), całkowity koszt wynosi 60 tys. PLN. Mamy świadomość, że to duża kwota, ale każda złotówka ma znaczenie! Jesteśmy na etapie rozmów z potencjalnymi sponsorami, ale nie mamy 100% gwarancji że przekażą środki. Sami też zbieramy pieniądze sprzedając ciasteczka wypiekane przez nasze mamy, kwestując przy supermarketach a także wyprzedając nasze zabawki i inne rzeczy. Wszystko na ten jeden cel! Jednak nasze wysiłki to ciągle mało, aby pokryć koszt wyjazdu. Dlatego prosimy Was o pomoc i wsparcie finansowe, które pozwoli nam spełnić marzenie o wyjeździe. Taka okazja może się nie powtórzyć.

Nasz projekt Odysejowy

Tytuł naszego projektu to NOWE ŻYCIE RZECZY. Polega na stworzeniu i zaprojektowaniu pojazdu do recyklingu, który podróżując miedzy 2 ekosystemami przetwarza śmieci w rzeczy użyteczne dla człowieka. Brzmi mało kreatywnie? Ależ skąd! Pojazd musiał poruszać się nie używając żadnych przekładni. Jak to zrobiliśmy zobaczcie na załączonym filmie. Fabuła całego spektaklu jest również bardzo interesująca. Zachęcamy do obejrzenia :)

Oferta dla Sponsora

Nieustannie poszukujemy sponsorów, tych mniejszych i tych większych. Liczy się dla nas każda złotówka. Poszukujemy też sponsora głównego. Także tutaj pragniemy przedstawić naszą ofertę i jednocześnie zachęcić do współpracy. Jako zespół proponujemy:

  •  Wymienianie firmy jako sponsora/ sponsorów we wszystkich informacjach kierowanych do wszystkich mediów na etapie przygotowań, podczas wyjazdu i po powrocie,
  •  Zamieszczenie logo firmy i linku do strony internetowej na stronie SP 14 Bydgoszcz w roku szkolnym 2016/17,
  •  Umieszczenie logo firmy na koszulkach, w których członkowie drużyn będą się fotografować na światowych finałach w USA,
  •  Możliwość prezentacji przedstawienia drużyny Odysei Umysłu podczas imprezy organizowanej przez firmę,
  •  Możliwość użycia wizerunków uczestników konkursu w reklamie Sponsora,
  •  Wymienienie firmy jako sponsora w portalach społecznościowych  w ramach portalu Facebook.

 

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie, które pomoże niezwykłej grupie młodych, kreatywnych konstruktorów dokończyć projekt i pokazać go na światowym finale!!!

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.05.2016 10:10