Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Zygmunt

Michał Zygmunt

Wrocław, Polska

Michał Zygmunt – gitarzysta i kompozytor zafascynowany odkrywaniem dawnych światów. Kolekcjonuje dźwięki i wykorzystuje w muzyce równorzędnie obok gitar i innych instrumentów. Sampluje z archiwalnych nagrań i przy ich pomocy ożywia duchy z przeszłości. Łączy cech różnych gatunków muzyki, „wsiowych” i światowych czyli awangardy z tradycją. Autor wielu płyt nagranych solo, jak i we współpracy ze znakomitymi muzykami. Współpracował z takimi znakomitościami jak: Jan Bang, Erik Honoré, Nils Petter Molvær, Roli Mosimann, Arve Henriksen. Współautor Festiwalu Punkt Eklektik Session, który połączył dwa innowacyjne, europejskie festiwale i wpisał się w ogólnopolski kalendarz wydarzeń muzycznych. Pomysłodawca serii Odra Guitars - instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Autor muzyki filmowej i ilustracyjnej, twórca słuchowisk.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2383 PLN z 6000 PLN

39 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

39%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.12.2015.

Odram- wirtualny instrument muzyczny

O projekcie

Odram to elektroniczny instrument, na którym każdy, niezależnie od umiejętności muzycznych, będzie mógł tworzyć własne dźwiękowe pejzaże. 

Serce aplikacji stanowić będą brzmienia stworzone z odgłosów natury: wiatru, wody, głosów zwierząt i odrzańskich mgieł ale też dźwięków zebranych na styku rzeka-miasto: syren statków, odgłosów stoczni oraz dźwięków inspirowanych powstałą nad Odrą sztuką, taką jak malarstwo baroku czy echa opuszczonych opactw.Odram dostępny jako aplikacja na tablet lub smartfon i zależnie od potrzeb użytkownika będzie pełnił 3 funkcje: interaktywnego nowatorskiego albumu muzycznego, kreatywnego narzędzia do tworzenia muzyki lub prostej grającej zabawki.  Aplikacja Odram graficznie przypominać będzie panel starego komputera Odra, dawnego cudu techniki wrocławskich inżynierów. Pomimo nawiązań do przeszłości brzmieć będzie bardzo nowocześnie.
                           

Jako nowatorski w formule album muzyczny, zbudowany z odgłosów rzeki, Odram będzie zbiorem ambientalnej muzyki, pełnej oryginalnych przestrzeni dźwiękowych, o których nastroju i intensywności będzie można samodzielnie decydować. 

W Odram brzmienia można będzie bez końca rekombinować, bo zachowają się inteligentnie: wejdą w reakcję w stosunku do siebie i wygenerują twórcze zmiany nastroju. Można będzie układać w niej własne rytmy, zmieniać wysokość sampli, tworzyć arpeggia, nasycać je efektami.

Aplikacja Odram przeznaczona jest zarówno dla tych co mieszkają nad rzeką, jak i tych którzy mają do niej daleko. Do jej stworzenia wykorzystam własne zbiory dźwięków oraz specjalnie przygotowane dla Odram kompozycje. Dla tych którzy nie mają muzycznych ambicji powstanie zbiór utworów z katalogów dźwiękowych Odram, co pozwoli generować interesujące wariacje. Inspirowana wodą Odram pokona wiele granic, będzie dostępna bez względu na muzyczne umiejętności, ograniczenia wiekowe i językowe.Odram może powstać w wyniku Waszej pomocy. Będzie to pierwszy taki instrument na świecie. Społecznościowe finansowanie będzie formą umożliwijacą stworzenie tej aplikacji po czym jego efekt stanie się własnością nas wszystkich, bo dzięki Waszemu wsparciu Odram będzie można pobrać na swój telefon czy tablet zupełnie bezpłatnie. Liczę, że to pozwoli dotrzeć Odram do ogromnej ilości młodych i starych. Liczę, że z początkiem 2016 roku zapanuje rzeczna obsesja, gorączka potęgi sztuki.

Jestem gitarzystą i kompozytorem zafascynowanym odkrywaniem dawnych, znikających światów. Zbieram dźwięki, które wykorzystuję w muzyce równorzędnie obok gitar i innych instrumentów. Chętnie sampluję z archiwalnych nagrań i przy ich pomocy ożywiam duchy z przeszłości. Mieszkam i tworzę nad Odrą. Twórczo bawi mnie łączenie cech różnych gatunków muzyki, wiejskich i światowych trendów. Jestem autorem 6 płyt, które nagrałem solo lub we współpracy ze znakomitymi muzykami i producentem Roli Mosimannem, którego możecie kojarzyć ze współpracy z The Swans, Faith no More, The Youg Gods, Bjork. Współpracowałem też między innymi z Janem Bang, Erikiem Honoré, Nilsem Petterem Molvere,  Arve Henriksen. Wymyśliłem i zrobiłem regionalną serię Odra Guitars - instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Na codzień komponuję muzykę ilustracyjną i filmową, tworzę słuchowiska, m.in. zilustrowałem "Księgi Jakbubowe"  Olgi  Tokarczuk w radiowej Trójce. Nazywam  się  Michał Zygmunt.

                       

                        

                        

 

                                      

Za techniczną stronę aplikacji odpowiada wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych, specjalizujące się w nowoczesnych rozwiązaniach filmowych i dźwiękowych. W bliskiej współpracy z inżynierami dźwięku CTA stworzymy innowacyjne oprogramowanie Odram. 
Mamy już przygotowany prototypowy mechanizm i plan działań, czekają zbierane przez lata odrzańskie dźwięki, sample i gotowe zarysy kompozytorskie, które stanowić będą tworzywo instrumentu.  CTA gwarantuje  dostępność Odram, zapewni jej możliwość pracy zarówno w systemie Mac os jak i Android.

                    

CTA to dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych, mekka polskiego kina, w którym powstało wiele arcydzieł, choćby "Rękopis znaleziony w Saragossie"​.

Tym którzy wesprą Odram (nawet drobną kwotą) osobiście prześlę aplikację przedpremierowo z dodatkowym prezentem. Będzie to paczka dźwięków, znalezionych w ścieżce dźwiękowej "Rękopisu...", której nie znajdzie się w podstawowej wersji. Wraz z dźwiękami z nad Odry zabrzmią wyśmienicie! 

                               

Do stworzenia Odram potrzeba kilku wysokiej klasy "składników". Dzięki Centrum Technologii Audiowizualnych mamy techniczne zaplecze i specjalistów.  Aby zatopić się w zaawansowane prace nad programowaniem instrumentu Odram muszę przygtować duże zaplecze dźwięków, głęboko zajrzeć w ich strukturę i jej poszczególnych składników. Koniecznością jest wynajęcie studia nagraniowego aby w profesjonalnych warunkach odmierzyć rytmy, nagrać melodie, akordy, arpeggia. Potem zebrane sample z pomocą gitar, efektów i innych instrumentów po mistrzowsku zamieszać, oprawić w dźwięki tła.  
Proszę Was o pomoc w sfinansowaniu wymagających prac w studiu. Jako niezbędne minimun potrzebna będzie kwota 6 000 zł.

                                                                                                                                           Foto pochodzi ze zbiorów FOMT

               

 

Jeśli uda się zebrać fundusze z nadwyżką, przeznaczymy ją na:

Gdy zbiórka przekroczy 8 000 rozbudujemy aplikację o dodatkowe bazy instrumentów, sampli i kombinacji tak by zabawa była jeszcze ciekawsza, a odkrywanie  muzyki  rzeki weszło  w  jeszcze głębszy  wymiar.Jeślli wsparcie osiągnie 11 000 powstanie reklama filmowa Odram.


Zebranie 15 000 zaowocuje rozbudowaniem Odram o zbiory unikatowych zdjęć, map i innych wizualnych artefaktów.

Gdyby Odram doceniono kwotą 20 000 złotych aby zademonstrować jej pełen potencjał przygotujemy cykl instruktażowy z udziałem ciekawych polskich artystów.

Jeśli zbierzemy 25 000 złotych artysta światowej klasy będzie ambasadorem Odram propagując ją na całym świecie.

 

                                 

Wybierz album CD, winyl  albo film z muzyką autorstwa Michała Zygmunta. Niektóre z pozycji to limitowane edycje, gdzie indziej nie do zdobycia. Szczegółowy opisy i fragmenty utworów znajdziesz tutaj.

  

 Wybierz prywatny koncert, który zagram dla Ciebie w domu lub nad rzeką.

Wbierz Cigarbox - 4 strunową gitarkę z serii Odra Guitars, wykonaną ręcznie z pudełka po cygarach.

Wybierz rejs kajakiem, przez najpiękniejsze zakamarki Odry ze mną w roli wioślarza i przewodnika.

Wybierz prywatną, indywidualną lekcję gitary lub krótki kurs obsługi aplikacji Odram.

Wybierz dla siebie zestaw gadżetów Odram: torby plus wlepki. 

Media o Twoim projekcie:

Odrą gram - czyli... ODRAM

www.zegluga.wroclaw.pl | 2015-10-24

Odram to elektroniczny instrument, na którym każdy, niezależnie od umiejętności muzycznych, będzie mógł tworzyć własne dźwiękowe pejzaże. Odram będzie dostępny jako aplikacja na tablet lub smartfon, który zależnie od potrzeb użytkownika, może stać się prostą grającą zabawką, interaktywnym nowatorskim albumem muzycznym lub kreatywnym narzędziem do tworzenia muzyki.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.12.2015 18:06