Dołącz do naszej społeczności!

Odram- wirtualny instrument muzyczny

Kategoria - Muzyka

39%

Postęp

2383 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Zbiórka Odram- wirtualny instrument muzycznyOdram to elektroniczny instrument, na którym każdy, niezależnie od umiejętności muzycznych, będzie mógł tworzyć własne dźwiękowe pejzaże. 

Serce aplikacji stanowić będą brzmienia stworzone z odgłosów natury: wiatru, wody, głosów zwierząt i odrzańskich mgieł ale też dźwięków zebranych na styku rzeka-miasto: syren statków, odgłosów stoczni oraz dźwięków inspirowanych powstałą nad Odrą sztuką, taką jak malarstwo baroku czy echa opuszczonych opactw.Odram dostępny jako aplikacja na tablet lub smartfon i zależnie od potrzeb użytkownika będzie pełnił 3 funkcje: interaktywnego nowatorskiego albumu muzycznego, kreatywnego narzędzia do tworzenia muzyki lub prostej grającej zabawki.  Aplikacja Odram graficznie przypominać będzie panel starego komputera Odra, dawnego cudu techniki wrocławskich inżynierów. Pomimo nawiązań do przeszłości brzmieć będzie bardzo nowocześnie.
                           

Jako nowatorski w formule album muzyczny, zbudowany z odgłosów rzeki, Odram będzie zbiorem ambientalnej muzyki, pełnej oryginalnych przestrzeni dźwiękowych, o których nastroju i intensywności będzie można samodzielnie decydować. 

W Odram brzmienia można będzie bez końca rekombinować, bo zachowają się inteligentnie: wejdą w reakcję w stosunku do siebie i wygenerują twórcze zmiany nastroju. Można będzie układać w niej własne rytmy, zmieniać wysokość sampli, tworzyć arpeggia, nasycać je efektami.

Aplikacja Odram przeznaczona jest zarówno dla tych co mieszkają nad rzeką, jak i tych którzy mają do niej daleko. Do jej stworzenia wykorzystam własne zbiory dźwięków oraz specjalnie przygotowane dla Odram kompozycje. Dla tych którzy nie mają muzycznych ambicji powstanie zbiór utworów z katalogów dźwiękowych Odram, co pozwoli generować interesujące wariacje. Inspirowana wodą Odram pokona wiele granic, będzie dostępna bez względu na muzyczne umiejętności, ograniczenia wiekowe i językowe.Odram może powstać w wyniku Waszej pomocy. Będzie to pierwszy taki instrument na świecie. Społecznościowe finansowanie będzie formą umożliwijacą stworzenie tej aplikacji po czym jego efekt stanie się własnością nas wszystkich, bo dzięki Waszemu wsparciu Odram będzie można pobrać na swój telefon czy tablet zupełnie bezpłatnie. Liczę, że to pozwoli dotrzeć Odram do ogromnej ilości młodych i starych. Liczę, że z początkiem 2016 roku zapanuje rzeczna obsesja, gorączka potęgi sztuki.

Zbiórka Odram- wirtualny instrument muzyczny

Jestem gitarzystą i kompozytorem zafascynowanym odkrywaniem dawnych, znikających światów. Zbieram dźwięki, które wykorzystuję w muzyce równorzędnie obok gitar i innych instrumentów. Chętnie sampluję z archiwalnych nagrań i przy ich pomocy ożywiam duchy z przeszłości. Mieszkam i tworzę nad Odrą. Twórczo bawi mnie łączenie cech różnych gatunków muzyki, wiejskich i światowych trendów. Jestem autorem 6 płyt, które nagrałem solo lub we współpracy ze znakomitymi muzykami i producentem Roli Mosimannem, którego możecie kojarzyć ze współpracy z The Swans, Faith no More, The Youg Gods, Bjork. Współpracowałem też między innymi z Janem Bang, Erikiem Honoré, Nilsem Petterem Molvere,  Arve Henriksen. Wymyśliłem i zrobiłem regionalną serię Odra Guitars - instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Na codzień komponuję muzykę ilustracyjną i filmową, tworzę słuchowiska, m.in. zilustrowałem "Księgi Jakbubowe"  Olgi  Tokarczuk w radiowej Trójce. Nazywam  się  Michał Zygmunt.

                       

                        

                        

 

                                       Kampania finansowania społecznościowego Odram- wirtualny instrument muzyczny

Za techniczną stronę aplikacji odpowiada wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych, specjalizujące się w nowoczesnych rozwiązaniach filmowych i dźwiękowych. W bliskiej współpracy z inżynierami dźwięku CTA stworzymy innowacyjne oprogramowanie Odram. 
Mamy już przygotowany prototypowy mechanizm i plan działań, czekają zbierane przez lata odrzańskie dźwięki, sample i gotowe zarysy kompozytorskie, które stanowić będą tworzywo instrumentu.  CTA gwarantuje  dostępność Odram, zapewni jej możliwość pracy zarówno w systemie Mac os jak i Android.

                    

CTA to dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych, mekka polskiego kina, w którym powstało wiele arcydzieł, choćby "Rękopis znaleziony w Saragossie"​.

Tym którzy wesprą Odram (nawet drobną kwotą) osobiście prześlę aplikację przedpremierowo z dodatkowym prezentem. Będzie to paczka dźwięków, znalezionych w ścieżce dźwiękowej "Rękopisu...", której nie znajdzie się w podstawowej wersji. Wraz z dźwiękami z nad Odry zabrzmią wyśmienicie! 

                                Zbiórka Odram- wirtualny instrument muzyczny

Do stworzenia Odram potrzeba kilku wysokiej klasy "składników". Dzięki Centrum Technologii Audiowizualnych mamy techniczne zaplecze i specjalistów.  Aby zatopić się w zaawansowane prace nad programowaniem instrumentu Odram muszę przygtować duże zaplecze dźwięków, głęboko zajrzeć w ich strukturę i jej poszczególnych składników. Koniecznością jest wynajęcie studia nagraniowego aby w profesjonalnych warunkach odmierzyć rytmy, nagrać melodie, akordy, arpeggia. Potem zebrane sample z pomocą gitar, efektów i innych instrumentów po mistrzowsku zamieszać, oprawić w dźwięki tła.  
Proszę Was o pomoc w sfinansowaniu wymagających prac w studiu. Jako niezbędne minimun potrzebna będzie kwota 6 000 zł.

Projekt Odram- wirtualny instrument muzyczny

                                                                                                                                           Foto pochodzi ze zbiorów FOMT

               

 

Jeśli uda się zebrać fundusze z nadwyżką, przeznaczymy ją na:

Gdy zbiórka przekroczy 8 000 rozbudujemy aplikację o dodatkowe bazy instrumentów, sampli i kombinacji tak by zabawa była jeszcze ciekawsza, a odkrywanie  muzyki  rzeki weszło  w  jeszcze głębszy  wymiar.Jeślli wsparcie osiągnie 11 000 powstanie reklama filmowa Odram.


Zebranie 15 000 zaowocuje rozbudowaniem Odram o zbiory unikatowych zdjęć, map i innych wizualnych artefaktów.

Gdyby Odram doceniono kwotą 20 000 złotych aby zademonstrować jej pełen potencjał przygotujemy cykl instruktażowy z udziałem ciekawych polskich artystów.

Jeśli zbierzemy 25 000 złotych artysta światowej klasy będzie ambasadorem Odram propagując ją na całym świecie.

 

Kampania finansowania społecznościowego Odram- wirtualny instrument muzyczny

                                  Projekt Odram- wirtualny instrument muzyczny

Wybierz album CD, winyl  albo film z muzyką autorstwa Michała Zygmunta. Niektóre z pozycji to limitowane edycje, gdzie indziej nie do zdobycia. Szczegółowy opisy i fragmenty utworów znajdziesz tutaj.

   Kampania crowdfundingowa Odram- wirtualny instrument muzycznyKampania finansowania społecznościowego Odram- wirtualny instrument muzycznyZbiórka Odram- wirtualny instrument muzyczny

 Wybierz prywatny koncert, który zagram dla Ciebie w domu lub nad rzeką.

Kampania finansowania społecznościowego Odram- wirtualny instrument muzyczny

Wbierz Cigarbox - 4 strunową gitarkę z serii Odra Guitars, wykonaną ręcznie z pudełka po cygarach.

Wybierz rejs kajakiem, przez najpiękniejsze zakamarki Odry ze mną w roli wioślarza i przewodnika.

Kampania crowdfundingowa Odram- wirtualny instrument muzyczny

Wybierz prywatną, indywidualną lekcję gitary lub krótki kurs obsługi aplikacji Odram.

Kampania crowdfundingowa Odram- wirtualny instrument muzyczny

Wybierz dla siebie zestaw gadżetów Odram: torby plus wlepki. 

Kampania finansowania społecznościowego Odram- wirtualny instrument muzyczny

Media o Twoim projekcie:

Odrą gram - czyli... ODRAM

www.zegluga.wroclaw.pl | 2015-10-24


Odram to elektroniczny instrument, na którym każdy, niezależnie od umiejętności muzycznych, będzie mógł tworzyć własne dźwiękowe pejzaże. Odram będzie dostępny jako aplikacja na tablet lub smartfon, który zależnie od potrzeb użytkownika, może stać się prostą grającą zabawką, interaktywnym nowatorskim albumem muzycznym lub kreatywnym narzędziem do tworzenia muzyki.

39

Wspierający

2383 zł

Z całkowitej kwoty 6000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 6000 zł
wsparcia do 18:00 04.12.2015

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Imienne podziękowania na stronie, z której można będzie pobrać Odram

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Wybrany album z mojej dyskografii w formacie cyfrowym i + przedpremierowa wersja aplikacji Odram, z dodatkową bazą brzmień niedostępnych w podstawowym pakiecie.

16 Wspierających
Pozostało: 96 z 100

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Wlepka z logiem Odram, cyfrowy album z dyskografii + + przedpremierowa wersja aplikacji Odram, z dodatkową bazą brzmień niedostępnych w podstawowym pakiecie.

4 Wspierających
Pozostało: 16 z 20

Nagroda za 45 zł lub więcej!

Torba bawełniana z ręcznie przygotowanym logo Odram, + przedpremierowa wersja aplikacji Odram, z dodatkową bazą brzmień niedostępnych w podstawowym pakiecie.

4 Wspierających
Pozostało: 12 z 20

Nagroda za 55 zł lub więcej!

Wybrana płyta cd z mojej dyskografii+ przedpremierowa wersja aplikacji. Wybór obejmuje również płyty limitowane, niedostępne w sprzedaży.

6 Wspierających
Pozostało: 28 z 30

Nagroda za 75 zł lub więcej!

Pakiet filmowy, zawiera dwa filmy dokumentalne o tematyce odrzańskiej z muzyką mego autorstwa + przedpremierowa wersja aplikacji Odram. Filmy niedostępne w sprzedaży.

2 Wspierających
Pozostało: 20 z 25

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Podziękowania imienne w stopce aplikacji + przedpremierowa wersja aplikacji Odram, z dodatkową bazą brzmień niedostępnych w podstawowym pakiecie.

4 Wspierających
Pozostało: 4 z 5

Nagroda za 150 zł lub więcej!


Prywatna lekcja aplikacji Odram we Wrocławiu

1 Wspierający
Pozostało: 3 z 5

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Prywatna lekcja gitary do odebrania we Wrocławiu

2 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 300 zł lub więcej!

Limitowany, niedostępny w sprzedaży winyl z muzyką z jednego z moich muzycznych projektów+ + przedpremierowa wersja aplikacji Odram, z dodatkową bazą brzmień niedostępnych w podstawowym pakiecie.

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Zestaw torby bawełnianej z logiem, wlepki i pakietu 4 płyt cd. Imienne podziękowania w stopce aplikacji.

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Zestaw extra: torba + wlepki+ zestaw 4 płyt cd i dwóch filmów dvd + limitowany winyl + + przedpremierowa wersja aplikacji Odram, z dodatkową bazą brzmień niedostępnych w podstawowym pakiecie.

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

Wspólny spływ kajakiem z Brzegu Dolnego do Lubiąża (okolice Wrocławia) i spacer przez moje ulubione odrzańskie rewiry ze mną w roli przewodnika + przedpremierowa wersja aplikacji Odram, z dodatkową bazą brzmień niedostępnych w podstawowym pakiecie.

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 2000 zł lub więcej!

Wspólny spływ kajakiem z Brzegu Dolnego do Lubiąża + zestaw 4 płyt, wlepki + torba z logiem + przedpremierowa wersja aplikacji Odram, z dodatkową bazą brzmień niedostępnych w podstawowym pakiecie.

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 2500 zł lub więcej!

Ręcznie wykonana 4 strunowa gitara z pudełka po cygarach "Odra Guitars"

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

Koncert, który zagram dla Ciebie w mieszkaniu lub nad rzeką + przedpremierowa wersja aplikacji Odram + przedpremierowa wersja aplikacji Odram, z dodatkową bazą brzmień niedostępnych w podstawowym pakiecie. (koncert na terenie kraju)

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 4000 zł lub więcej!

Tytuł mecenasa projektu, umieszczenie loga i nazwy w czołówce aplikacji Odram i materiałach promocyjnych

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 5000 zł lub więcej!

Możliwość nadania tytułu jednemu z utworów, który nagram jako demo, który znajdzie się w aplikacji+Tytuł mecenasa, umieszczenie loga i nazwy w stopce projektu

0 Wspierających

O projektodawcy

Michał Zygmunt

Michał Zygmunt

Wrocław, Polska

Michał Zygmunt – gitarzysta i kompozytor zafascynowany odkrywaniem dawnych światów. Kolekcjonuje dźwięki i wykorzystuje w muzyce równorzędnie obok gitar i innych instrumentów. Sampluje z archiwalnych nagrań i przy ich pomocy ożywia duchy z przeszłości. Łączy cech różnych gatunków muzyki, „wsiowych” i światowych czyli awangardy z tradycją. Autor wielu płyt nagranych solo, jak i we współpracy ze znakomitymi muzykami. Współpracował z takimi znakomitościami jak: Jan Bang, Erik Honoré, Nils Petter Molvær, Roli Mosimann, Arve Henriksen. Współautor Festiwalu Punkt Eklektik Session, który połączył dwa innowacyjne, europejskie festiwale i wpisał się w ogólnopolski kalendarz wydarzeń muzycznych. Pomysłodawca serii Odra Guitars - instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Autor muzyki filmowej i ilustracyjnej, twórca słuchowisk.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: