Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Oczi Cziorne

Oczi Cziorne

Trójmiasto

Zespół powstał dawno temu i można byłoby książkę napisać o wszystkich Oczowych przygodach, sukcesach i porażkach.
Dla nas jednak liczy się tu i teraz, które wygląda tak:
Jowita Cieślikiewicz - instrumenty klawiszowe,
Anna Miądowicz- flet, śpiew,
Maja Kisielińska - śpiew,
Ewa Hronowska - śpiew,
Maciek Jeleniewski - gitara basowa,
Michał Gos - perkusja
oraz Irek Wojtczak - saksofony, klarnet basowy, nasz gość specjalny.
Jeśli jednak ktoś chciałby się dowiedzieć więcej o zespole, zapraszamy na nasz oficjalny fanpage.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8100 PLN z 7000 PLN

83 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.07.2014.

Druga płyta Oczi Cziorne

O projekcie

  "... bo przekwitanie Drogie Panie

  jest jak gwóźdź w bucie, uwieranie,

a ja naprawdę powiem Wam,

że gdzieś to mam i śpiewam..."

(A.Miądowicz) 

Kochani!!!

Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że przed końcem trwania akcji udało nam się zebrać całą kwotę :) DZIĘKUJEMY wszystkim mecenasom naszej płyty.

A teraz UWAGA!!!! Jeżeli uda nam się zebrać więcej niż założone minimum, zebrane pieniądze przeznaczymy na dofinansowanie trasy koncertowej promującej naszą płytę. Pojawią się też nowe nagrody!

Bardzo chcemy się z Wami spotkać na żywo!

Zachęcamy więc do dalszego wspierania i przesyłamy serdecznie uściski.

Oczi Cziorne

OCZI CZIORNE - CHWILA OBECNA

Po przeszło 25 latach od pierwszego koncertu, po 13 latach od wydania debiutanckiego albumu, po 4 latach od kolejnej reaktywacji jesteśmy prawie gotowe do wydania naszej drugiej płyty.

Obecnie skład Oczi Cziorne tworzą: Jowita, Ania, Maja i Ewa oraz dwóch doskonałych muzyków, nasze męskie ramiona: Maciek Jeleniewski i Michał Gos. Mimo, że zespół jest rozstrzelony pomiędzy Trójmiastem, Warszawą a Londynem i spotykamy się rzadko, udało nam się nagrać 12 piosenek. Nagrania zostały zrealizowane dzięki życzliwosci naszego kolegi Andrzeja Izdebskiego, w jego warszawskim studio Iziphonics. 

Śpiewamy głównie o miłości, bo to ważny temat dla każdego, ale również o naszych kobiecych słabościach i przywarach. Zawsze z przymrużeniem oka, a własciwie Oczi-u. W naszych nowych piosenkach można odnaleźć zarówno klimat zadymionej kafejki, jak i słonecznej plaży. Co kto lubi:)  Ciągle jednak jest to kameralna, akustyczna, kobieca muzyka.

W tym roku udało nam się wydać singla z piosenką "Natręctwa", będącego zapowiedzią naszego nowego materiału.

Do "Natręctw" powstał teledysk, którego autorką jest Izabella IZES Sawicka.

Dlaczego znalazłysmy się tutaj? Bo właśnie teraz potrzebujemy Twojej pomocy!

Żeby zakończyć pracę nad materiałem i oddać go wydawcy chcemy nasze piosenki "ubrać w ładne sukienki".

Potrzebujemy funduszy na ostatni szlif - miks i mastering i własnie na postprodukcję naszej płyty wykorzystamy pieniądze uzyskane dzięki Waszej pomocy.

Bardzo nam zależy aby realizacja naszej wizji była zgodna z tym co nam w duszach i sercach gra, aby w pełni oddawała charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie zespołu. Jak ktoś kiedyś napisał "takie są Oczi Cziorne zawsze niebanalne, niepokorne, nie dające się zaszufladkować!"  i właśnie takie chcemy pozostać.

Mamy swoją historię, mamy pomysły, brakuje nam tylko środków na ich realizację. Każdą, nawet najmniejszą wpłatą sprawisz nam wielką radość i zbliżysz nas do celu. Nowa płyta ma być realizacją naszych marzeń i wielkiej pasji jaką jest dla nas muzyka.

Jeżeli zbierzemy niezbędne minimum płyta trafi do Waszych rąk i uszu jesienią. Jeżeli uda nam się zebrać więcej być może nakręcimy kolejny klip i pojedziemy w trasę koncertową żebyście mogli nas usłyszeć na żywo.   

Wrzuć pieniążek do wirtualnej portmonetki! 

Zostań mecenasem naszej drugiej płyty! 

 

OCZI CZIORNE - HISTORIA


Zespół powstał pod koniec lat 80tych, w rozkwicie zjawiska zwanego Gdańską Sceną Alternatywną.  Wówczas Oczi Cziorne tworzyły same dziewczyny, można powiedzieć, że stworzyłyśmy pierwszy zespół typowo kobiecy w Polsce; śpiewałyśmy, grałyśmy na instrumentach, komponowałyśmy i pisałyśmy teksty piosenek.

Przez wiele lat grałyśmy w różnych miejscach i na mniej lub bardziej ważnych imprezach i festiwalach m.in. w Sopocie, Opolu, Jarocinie, Białymstoku, Warszawie i Sieradzu;) W Kijowie na Festiwalu Muzyki Żeńskiej Miss Rock Europe zdobyłyśmy I nagrodę w postaci garsonek rozmiar 44 i dyplomu dla najlepszego zespołu kobiecego w Europie.


W ciągu całego okresu swojej muzycznej działalności kilkakrotnie popadałyśmy w stan hibernacji, zajmując się w tym czasie innymi sprawami. Przez lata kilkakrotnie zmieniał się skład zespołu, aż  w pewnym momencie postanowiłyśmy skorzystać z męskiego wsparcia. Miałyśmy przyjemność współpracować ze znakomitymi osobowościami polskiej sceny jazzowej i nie tylko, m.in. Tomkiem Sowińskiem, Wojtkiem Mazolewskim, Jackiem Olterem, Olem Walickim, Mikołajem Trzaską, Antonim Ziutem Gralakiem, a także krakowkim poetą - Marcinem Świetlickim.

W 2001r. nagrałyśmy swoją debiutancką płytę. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i słuchaczy oraz został nominowany do nagrody Fryderyk 2001.

Więcej informacji o nas znajdziecie na naszym oficjalnym fanpagu:

https://pl-pl.facebook.com/OcziCziorne

Opowieści Jowity i Ani o historii zespołu i pierwszej płycie w audycji "Historia pewnej płyty" radiowej Trójki możecie wysłuchać tutaj:

http://www.polskieradio.pl/9/711/Artykul/788053,Kobieca-droga-do-sukcesu

Fragmenty naszej twórczości możecie znaleźć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=GPdSIi9znqM

 https://www.youtube.com/watch?v=IGJ0mKNppOI

 https://www.youtube.com/watch?v=6GM_5-xx6S0

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Anna Miądowicz z Oczi Cziorne dziś w Radiu Gdańsk!

radiogdansk.pl | 2014-06-13

Dziś w Muzycznej Strefie Radia Gdańsk po 19. moim gościem będzie Anna Miądowicz, flecistka i wokalistka trójmiejskiej grupy Oczi Cziorne. Zespół szykuje się do wydania drugiej płyty, w czym Państwo będą mogli pomóc.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.07.2014 18:06