Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

BartekA

BartekA

Myślenice

Urodziłem się w ubiegłym wieku (jak to fajnie brzmi) w 1973 roku w Myślenicach i z tym właśnie miastem związane jest moje życie. Tutaj mieszkam, tutaj mieszka moja rodzina.

Zachęcam do zapoznania się z moim projektem i wsparciem mojej inicjatywy.

Z przyjemnością pomagam w poznawaniu Wszechświata dlatego stworzyłem pierwsze w Polsce forum miłośników astronomii http://astro4u.net na które Wszystkich serdecznie zapraszam.

Pamiętajcie !
Marzenia i zainteresowania należy realizować by spełnić to o czym się myśli i co się kocha.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

375 PLN z 16000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.08.2015.

Obserwatorium Astronomiczne - mojaastronomia.pl

O projekcie

Astronomią zajmuję się od zawsze. Jestem twórcą i administratorem do dnia dzisiejszego najstarszego forum miłośników astronomii w Polsce które nie przerwanie funkcjonuje od 15 lat.

Przez ten okres czasu udało mi sie zgromadzić trochę sprzętu astronomicznego który chętnię udostępnie do wspólnych obserwacji. O moim zamiłowaniu więcej można dowiedzieć się na stronie : http://mojaastronomia.pl

Moim celem jest ukończenie budowy obserwatorium astronomicznego oraz wyposażenie go w podstawowy sprzęt, który umożliwi mi realizację zamierzonych planów oraz propagowanie astronomii wsród mieszkańców mojej miejscowości oraz uczniów szkół.

Obecnie zbudowany jest szkielet (czyli ściany i rozpoczęta budowa kopuły), plany budynku zostały wykonane wg. mojego pomysłu który chcę po realizacji uzupełnić i rozpowszechnić, by umożliwić innym budowę podobnych obiektów. 

Z planami można zapoznać się na powyższej stronie ( - plany zbiorcze )

 Po uruchomieniu obserwatorium planuję poza zwykłymi obserwacjami obiektów dodatkowo przeprowadzać transmisje online z ciekawych wydarzeń astronomicznych, udostępniać czas teleskopu dla moich fundatorów czy fotografować wybrane przez nich obiekty. 

Oczywiście największą nagrodą o ile uda mi się było by nazwanie imieniem moich darczyńców odkrytego obiektu astronomicznego np. planetoidy czy komety co nistety nie jest sprawą prostą lecz możliwą i realną do realizacji.

Zastanówcie się czy jest piękniejszego niż astronomia ? Co jest bardziej fascynującego niż poznawanie otaczającego nas wszechświata i uświadomienie sobie jak małym i nie istotnym elementem niego jesteśmy. Dlatego myślę że właśnie inwestycja w astronomię w której amatorzy na równi z zawodowcami mogą prowadzić badania i odkrywać to co jeszcze nie odkryte. 

Zebrane pieniądze chcę przeznaczyć na : 

  • dokończenie budowy w szczególności na ukończenie kopuły i budynku
  • wyposażenie w większy teleskop (10") 
  • zakup montażu do astrofotografii
  • zakup kamery CCD

Jeśli zgomadzone środki pozwolą chciałbym zautomatyzować mechanikę kopuły oraz wyposażyć obserwatorium w większy teleskop słoneczny.

Po zakończeniu inwestycji chcę wydać moje plany i opis budowy w formie darmowego e-booka. Kilkanaście lat temu wybudowałem jedno z pierwszych obserwatoriów typu roll-off i rozpocząłem modę na tego typu obserwatoria. Chciałbym by stało sie tak i w tym przypadku. Szczególnie iż dostępne gotowe obserwatoria są bardzo drogie i nie dostępne ze względów finansowych dla miłośników astronomii. A opracowanie nowego rozwiązania pozwoli na znaczne obniżenie kosztów i przetarcie szlaków dla naśladowców mojego projektu.

Więcej informacji o mnie oraz moich projektach astronomicznych :

 https://www.facebook.com/mojaastronomiapl
https://www.facebook.com/astro4u.net

Liczę na Twoje wsparcie i pomoc w odkrywaniu Naszego Wszechświata wspólnie.

Prowadzę wiele akcji promocyjnych i edukacyjnych z zakresu astronomii. Jednocześnie zapoczątkowałem spotkania miłosników astronomii w Myślenicach i okolicach gdzie cyklicznie spotykamy się i pogłębiamy wiedzę z zakresu astronomii. Chętnych na nasze spotkania zapraszamy : Astronomia Myślenice mają one zawsze charakter otwarty. Dlatego właśnie stworzenie tutaj (w naszych okolicach) obserwatorium pozwoli na jeszcze większą propagację najpiękniejszej z dziedzin nauki.

Zaproś znajomych i wspieraj projekt Facebook - PolakPotrafi obserwatorium


W dniu : 3 lipca 2015 kopuła została zamontowana , prace nabierają wyglądu (niestety bez większego wsparcia) ale zawsze mam w Was nadzieję na ukończenie projektu.

Prace idą pełna parą : 21.07.2015 montaz piera. 

Jest okazja na zakup bardzo dobrego teleskpu niestety bez wsparcia pozostaniemy na tym sprzęcie który jest obecnie - a szkoda :(.

Media o Twoim projekcie:

Stwórz grę i dotrzyj do nowych odbiorców

wiadomosci.ngo.pl | 2015-07-23

Poprzez finansowanie społecznościowe możesz wspomóc powstawanie nie tylko interesujących i innowatorskich projektów. To także najlepsza droga do zwiększenia własnej wiedzy w jakimś segmencie. Udowadnia to projekt „Inżynieria gier…”. Dzięki niemu to właśnie Twoja organizacja może przygotować intrygującą grę. Po co? Sprawdźcie.

BIESZCZADY: Gwiazdy na wyciągnięcie ręki. Wyjątkowe obserwatorium astronomiczne rośnie na Otrycie (ZDJĘCIA)

lesko24.pl | 2015-07-22

BIESZCZADY / PODKARPACIE. O prawdziwie czystym niebie w Bieszczadach słyszymy nie od dziś. Każdy, kto choć raz spędził w Bieszczadach noc pod gwiazdami, wie o czym mowa. Niebawem na Otrycie powstanie jeden z najwyżej położonych obserwatorium.

BIESZCZADY: Gwiazdy na wyciągnięcie ręki. Wyjątkowe obserwatorium astronomiczne rośnie na Otrycie (ZDJĘCIA)

bieszczady24.pl | 2015-07-22

BIESZCZADY / PODKARPACIE. O prawdziwie czystym niebie w Bieszczadach słyszymy nie od dziś. Każdy, kto choć raz spędził w Bieszczadach noc pod gwiazdami, wie o czym mowa. Niebawem na Otrycie powstanie jeden z najwyżej położonych obserwatorium.

Na Otrycie powstaje obserwatorium astronomiczne. Możesz się dołączyć

rzeszow.gazeta.pl | 2015-07-18

Teleskop będzie miał GPS, który ułatwi poszukiwanie gwiazd i planet. Wpiszemy Saturn, a urządzenie podpowie, gdzie go szukać.

Chcą stworzyć obserwatorium w Bieszczadach. Pomóc może każdy

kolbuszowa.naszemiasto.pl | 2015-06-29

Obserwacja gwiazd w Bieszczadach to prawdziwa przyjemność. Wiedzą o tym członkowie Klubu Otryckiego, którzy chcą postawić obserwatorium w jednym z najdzikszych pasm bieszczadzkich.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.08.2015 12:12