Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

magazyn OBIEKTYW

magazyn OBIEKTYW

Katowice, Polska

OBIEKTYW to trzyosobowa redakcja, czyli Wera, Szymon i Anka. Współpracujemy z historykami sztuki, fotografami, autorami tekstów krytycznych i wszystkimi innymi entuzjastami tej dziedziny sztuki z Polski i zagranicy. Wciąż poszerzamy spektrum kontaktów bazując na wcześniejszych doświadczeniach zawodowych. W 2016 wydaliśmy dwa numery magazynu. Właśnie rozpoczęliśmy ostatni etap przygotowania numeru trzeciego, czyli akcję crowdfundingową.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2065 PLN z 7000 PLN

42 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

29%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.03.2017.

Drukujemy Obiektyw w 2017 r.

O projekcie

Na polskim rynku czasopism fotograficznych dominują tytuły traktujące o sprzęcie fotograficznym lub o tym jak fotografować. Od dłuższego czasu, czyli od kiedy "Biuletyn fotograficzny" czy "Pozytyw" zniknęły z półek, brakuje pism zajmujących się fotografią jako dziedziną sztuki.

Magazyn OBIEKTYW wypełnia tę lukę. To periodyk, w którym publikujemy teksty o fotografii z perspektywy nauk humanistycznych, a całości dopełniają dobre i złe zdjęcia.

Dlaczego? Bo zdjęć dzisiaj oglądamy dużo, a czytamy o nich bardzo mało. Chcemy skłonić czytelnika, żeby nie oglądał ich bezrefleksyjnie, ale myślał o ich znaczeniu oraz zasugerować, że świadomy odbiór fotografii w dobie jej wszechobecności jest konieczny, aby móc orientować się w otaczającym nas natłoku informacji wizualnych.

OBIEKTYW to magazyn wydawany w papierze. Trafia bezpośrednio do Twoich rąk (prenumerata wysyłkowa), znajdziesz go też w instytucjach kultury w Polsce i za granicą, w galeriach sztuki, na festiwalach fotograficznych, czy w wybranych kawiarniach. Dlaczego nie robimy tego online? Przede wszystkim dlatego, że publikujemy fotografie, a fotografie wyglądają lepiej na papierze niż w oknie przeglądarki. Poza tym, w sieci krąży ogromna ilość treści cyfrowych. Jest ich tak dużo, że ciężko nam się skupić nad tym, co czytamy. Wierzymy, że wydanie papierowe ułatwia odbiór zarówno zdjęć, jak i tekstów.

 

W OBIEKTYWIE znajdziesz m. in. eseje problemowe, tłumaczenia klasycznych tekstów o fotografii (zależy nam na walorze edukacyjnym), fotografie i sylwetki współczesnych artystów, recenzje wydarzeń fotograficznych, czy fragmenty szerszych publikacji fotograficznych. Nasza trzyosobowa redakcja współpracuje z historykami sztuki, fotografami, autorami tekstów krytycznych i wszystkimi innymi entuzjastami tej dziedziny sztuki z Polski i zagranicy. Wciąż poszerzamy spektrum kontaktów bazując na wcześniejszych doświadczeniach zawodowych.

Dotychczas ukazały się dwa numery OBIEKTYWu, a w nich m. in.: wywiady z fotografami Andrzejem Baturo i Lucjanem Demidowskim oraz Dyrektorem Artystycznym TIFF Festival Maciejem Bujko, tłumaczenia esejów Paula Byersa oraz Sadakichi Hartmanna, sylwetki fotograficzne Aleny Kotzmannovej, Małgorzaty Sajur, Noell Oszvald, Macieja Pisuka, Anety Grzeszykowskiej, Magdaleny Świtek i Jana Polisiaka, teksty Jakbua Dziewita, Mateusza Curyło czy Adama Mazura. Współpracowaliśmy także z fotografami takimi jak: Chris Niedenthal, Damian Chrobak, Tadeusz Rolke, Ramón Masats, Cato Lein, Matt Sommer.

 

Wasza pomoc w druku pierwszego numeru magazynu umożliwiła nam wiele rzeczy. OBIEKTYW był dostępny podczas wydarzeń takich jak: Miesiąc Fotografii w Krakowie, Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Manipulacja w fotografii”, wystawa „Genesis” Sebastiao Salgado w Lublinie, FOTOFESTIWAL w Łodzi. 

Objął też patronatem medialnym i. in.: TIFF Festival 2016, wystawę Projekt Broda, spotkanie z uczestnikami programu mentorskiego Sputnik Photos w Katowicach, dyskusję okołofotograficzną w ramach Nocy Fotografii w Katowicach, wystawę Body we Wrocławiu, wystawę Photography Never Dies we Wrocławiu.

Chcemy, żeby numer trzeci i kolejne ukazywały się w innej odsłonie — dwa razy do roku, ze zwiększoną liczbą stron, zdjęć, wywiadów, esejów. 

Trzeci numer magazynu OBIEKTYW jest już gotowy. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was ciekawy wywiad — tym razem z Józefem Robakowskim, tłumaczenia niepublikowanych w Polsce esejów o fotografii, zdjęcia polskich i zagranicznych twórców. Jedyne, co nam zostało, to go wydrukować i potrzebujemy do tego Twojego wsparcia!

Pomimo najintensywniejszych wysiłków, nie jesteśmy w stanie wydać magazynu bez uzbierania wyznaczonej kwoty.

Zebranie 7000 zł pozwoli nam na druk dwóch numerów w 2017 roku oraz na dystrybucję podczas wystaw i festiwali fotograficznych w Polsce. 

Jeśli uzbieramy więcej, umożliwi to zwiększenie nakładu oraz dotarcie z OBIEKTYWEM do większej liczby osób i miejsc.

 

 

1 zł - wsparcie bez nagrody, ale jesteśmy bardzo wdzięczni!

5 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji

10 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji oraz autorska grafika wysłana w pdf

20 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, karta z grafiką oraz numer trzeci dostarczony do domu 

20 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, karta z grafiką oraz numer czwarty dostarczony do domu

40 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, plakat z autorską grafiką oraz numer trzeci i czwarty dostarczony do domu

50 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, egzemplarz Obiektywu (do wyboru nr 3 lub 4) oraz książka '(Od)stawanie się fotografii' dostarczone do domu

50 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, egzemplarz Obiektywu (do wyboru nr 3 lub 4) oraz książka 'Museum studies' dostarczone do domu 

60 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, egzemplarz Obiektywu (do wyboru nr 3 lub 4) oraz książka 'Aparaty i obrazy' dostarczone do domu

60 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, egzemplarz Obiektywu (do wyboru nr 3 lub 4) oraz album Mario De Biasi 'Reading' dostarczone do domu

70 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, egzemplarz Obiektywu (do wyboru nr 3 lub 4) oraz album 'Grand Press Photo 2016' dostarczone do domu

90 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, egzemplarz Obiektywu (do wyboru nr 3 lub 4) oraz książka 'Historia fotografii' dostarczone do domu

90 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, egzemplarz Obiektywu (do wyboru nr 3 lub 4) oraz książka 'Grupa ZERO-61' dostarczone do domu

120 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, egzemplarz Obiektywu (do wyboru nr 3 lub 4) oraz skórzany pasek do aparatu dostarczone do domu 

700 zł - e-mail z podziękowaniem od redakcji, egzemplarz Obiektywu (do wyboru nr 3 lub 4) oraz 14 fotografii wydrukowanych na PCV w rozmiarze 100x70 cm dostarczone do domu 

1500 zł - honorowy mecenat nad numerem trzecim magazynu, reklama na tylnej okładce, miesięczna promocja na FB Obiektywu (wystawiamy fakturę VAT)

 

DZIĘKUJEMY SPONSOROM:

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.03.2017 23:11