Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Schron

Schron

Poznań, Polska

Obiekt, o którym mówimy, czyli dwupiętrowy schron w centrum miasta, powstał w 1944 r., na rozkaz funkcjonariuszy III Rzeszy. Jego przeznaczenie nie jest dla nas do końca jasne

Napisz wiadomość do Projektodawcy

46390 PLN z 45000 PLN

371 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.06.2017.

Nowe życie w Starym Schronie

O projekcie

Chcielibyśmy, by niszczejący przez ostatnie 25 lat Schron, mógł tętnić życiem i służyć mieszkańcom. Schron pochodzący z 1944 r. mieści się w ścisłym centrum miasta, tuż przy "wieży" Uniwersytetu Ekonomicznego. Zależy nam na tym by stworzyć tam przestrzeń artystyczną, otwartą na różnego typu przedsięwziecia kulturalne. 

Jesteśmy zdeterminowani by przebrnąć przez całą biurokrację i zdobyć każdy jeden dokument w celu otwarcia Schronu. Jednak determinacja to nie wszystko. Nie wstydzimy się powiedzieć, że potrzebne są też pieniądze.

Dzięki waszej pomocy, przystosujemy Schron do wymaganych norm. Zrobimy remont i usprawnimy ciągi komunikacyjne. Jeśli zdobędziemy na to fundusze, nasz projekt SCHRON zostanie uruchomiony, nie tylko jako wspaniały zabytek, pozostałość po II Wojnie Światowej, ale także jako miejsce kultury, otwarte na różne inicjatywy. 

Chcemy organizować tam imprezy, koncerty, zwiedzania, wernisaże, wystawy; zależy nam na współpracy z lokalnymi społecznościami i aktywistami. Chcielibyśmy, żeby Schron wtopił się w miasto, jako integralna jego część i stał się jego dumą.

Obiekt, o którym mówimy, czyli dwupiętrowy schron w centrum miasta, powstał w 1944 r., na rozkaz funkcjonariuszy III Rzeszy. Jego przeznaczenie nie jest dla nas do końca jasne. Układ pomieszczeń, oraz jego kształt nie wskazują oczywistego użytku. Po wojnie mieściła się w nim siedziba ochrony węzła kolejowego. Następnie, po transformacji w 1990 roku, aż do momentu, w którym go odkryliśmy – stał opuszczony. 

Kiedy dostaliśmy się do środka, w kwietniu 2015 r., zastaliśmy na miejscu wiele autentycznych dokumentów czy urządzeń. Kształt pomieszczeń był jednak inny niż pierwotnie zaplanowany. Dlatego chcielibyśmy zrewitalizować Schron i przywrócić mu pierwotny wygląd.

 

Michał - Nie ukończył (jeszcze) studiów na Uniwersytecie Ekononomicznym bo znalazł znacznie ciekawsze zajęcia. Pasjonat rzeczy i obiektów zabytkowych. Uwielbia organizację imprez/koncertów w miejscach do tego nie przeznaczonych. Miłośnik muzyki ponad wszystko. Zakochany w Schronie.

Aleksandra - Ukończyła studia historyczne i planowała dalszą karierę naukową ale pochłonęła ją działalność na rzecz muzyki i sztuki. Z wykształcenia także menagerka kultury, która już planuje wernisaże, wystawy i koncerty w Schronie. 


Jakub - Ukończył I stopień architektury na Politechnice Gdańskiej, pracę nad projektem dyplomowym łączy z działalnością na rzecz rewaloryzacji Schronu czyniąc z niej temat pracy dyplomowej. Zagorzały fan upcyclingu oraz urban exploringu.

Łukasz - Ukończył studia elektroniczne na Politechnice Gdańskiej i planował dalszy rozwój w tym kierunku, jednak zniechęcony pracą w korporacjach i podejściem w nich do człowieka, postanowił spróbować zrobić coś fajnego dla ludzi i oddać się fascynacji muzyką.

Doświadczenie w organizacji oraz zarządzaniu zdobyliśmy poprzez działalnośc w takich podmiotach jak Be Kolektiv czy Eklektiv Movement. Każdy z nas posiada indywidualne predyspozycje, które sprawiają, że razem jesteśmy w stanie zdziałać więcej. W Schronie działo się między innymi:

Dni Twierdzy Poznań 2016 - Zwiedzanie Schronu 

Versus - wernisaż prac Macieja Hoppe oraz Magdaleny Głoskowskiej

Wystawa prac Eskaera - street art

 

 

 

Przede wszystkim, musimy sprostać warunkom p.poż. Na to potrzebne jest ponad sto tysięcy. Posiadając własne fundusze część niezbędnych działań już udało nam się zrealizować, wciąż jednak mamy dużo do zrobienia.

Kwota, która pomoże nam otworzyć Schron to 45 tysięcy, jeśli jednak uda nam się zebrać większą sumę, zajmiemy się nie tylko przystosowaniem budynku ale także jego remontem tj. odnowieniem toalet czy bieżącą renowacją.

 

Poniżej rozpiska kosztów i progów finansowania:

Koszt dostosowań p.poż.:

- Projekt wykonawczy systemu oddymiania klatki schodowej wraz z symulacją komputerową - 11 685,00

Projekt wykonawczy systemu instalacji hydrantowej4305

Projekt wykonawczy systemu oświetlenia awaryjnego3075

Wydzielenie klatki schodowej (stolarka p.poż.) - 17 195,40

System oddymiania klatki schodowej- 50 000

System oświetlenia awaryjnego - 25 000

Hydrant gaśniczy- 10 000

Nowa instalacja elektryczna - 10 209

 

 

Suma: 131 469,40

Do tej pory zainwestowaliśmy: 39,089 zł, 

 

Przewidujemy dalsze inwestycje z własnej kieszeni, jednak kwota 45 000 jest nam niezbędna do zakończenia najpilniejszych spraw.

 

PROGI KWOTOWE:

 - Jesteśmy w stanie przeprowadzić wymagane dostosowania p.poż.

 - Jeśli uzbieramy tę sumę, przeprowadzimy generalny remont oraz rozbudowę sanitariatów. Wysoki standard z utrzymaniem charakteru miejsca - stalowa armatura, gładka posadzka betonowa. 

 - 85 tysięcy oznacza powyższe zmiany, a ponadto rozbudowę systemu audio; budowę powiększonej sceny na dole.

 - Sto tysięcy to dla nas szczyt marzeń. Moglibyśmy wówczas wykonać wszystkie wyżej wymienione, bardzo ważne dla miejsca zmiany, a także przeprowadzić adaptację akustyczną sali górnej i dolnej. Miałoby to wielkie znaczenie dla naszej działalności muzycznej. 

 - Za dodatkowe 20 tysięcy moglibyśmy zakupić sprzęt sceniczny, dzięki któremu jeszcze bardziej podnieślibyśmy standard wydazeń organizowanych w Schronie.

 - Gdyby przypadkiem było was tak wielu, a wpłaty tak znaczące, wówczas zainwestowalibyśmy w dekoracje oraz system oświetlenia, dzięku którym wydarzenia organizowane w Schronie, wyglądałyby zupełnie inaczej. 

 - Za 180 tysięcy przeprowadzilibyśmy wszystkie powyższe inwestycje, a do tego bylibyśmy w stanie ruszyć nasz projekt odkładany na dalszy plan. To znaczy otworzyć taras dostępny z I piętra, oraz moglibyśmy zaadaptować dach Schronu jako taras widokowy. (To, że moglibyśmy to zrobić to potwierdzona informacja).

 

 

MUNO.pl

 

www.saveschron.pl 

www.facebook.pl/schron66

CODZIENNY POZNAŃ: http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2017-05-22/chca-odnowic-schron-z-1944-roku-by-organizowac-tam-wydarzenia-kulturalne-i-artystyczne

RYTMY: http://rytmy.pl/powstaje-poznanski-bunkier-sztuki-stary-schron-dostanie-nowe-zycie/ 

MUNO.PL: http://www.muno.pl/news/save-schron-poznan/  

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.06.2017 23:11