Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

wot2016uam

wot2016uam

Poznań

Nowa Siła Kuratorska (NSK) jest platformą działań teatralnych i interdyscyplinarnych, w ramach której studentki Instytutu Teatru i Sztuki Mediów na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM organizują autorskie projekty artystyczne przygotowywane w ramach specjalizacji „Interdyscyplinarne projekty kuratorskie” prowadzonej przez doświadczoną kuratorkę i producentkę teatralną dr Agatę Siwiak. Wydarzenia koncentrują się na istotnych kwestiach społecznych i estetycznych, dla których medium stają się rozmaite formy sztuki, wśród nich spektakle teatralne, performanse, instalacje, koncerty, pokazy mody, warsztaty, gry miejskie, konferencje i spotkania z artystami najwyższej klasy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5050 PLN z 5000 PLN

86 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.04.2019.

Nowa Siła Kuratorska 2019 X Tożsamości

O projekcie

X Nowa Siła Kuratorska

 

 

 

 

Nowa Siła Kuratorska — Festiwal sztuk perfromatywnych

 

Festiwal artystyczny tworzony przez studentki ostatniego roku Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. Jest to projekt podsumowujący naukę na specjalizacji kuratorskiej. Całość nadzoruje dr Agata Siwiak - znana kuratorka sztuk performatywnych, która tworzyła takie projekty jak Wielkopolska : Rewolucje, za który była nominowana do nagrody Paszport Polityki, czy projekt Trickster 2011 – program performatywny Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu.

 

 

 

I Ty możesz współtworzyć Nową Siłę Kuratorską!

Zapraszam na nasz fanpage!

https://www.facebook.com/NSKfest/

 

 

 

NASZ FESTIWAL

 

Odbywający się od 10 lat festiwal NSK jest nie tylko okazją dla postawienia pierwszych kroków przez kolejne pokolenie kuratorów. To namysł nad tym czego brakuje w przestrzeni kultury, między innymi nam, mieszkańcom Poznania. To próba uzupełnienia oferty kulturalnej miasta. Podczas pracy nad festiwalem myślimy o tym, czego Nam i Tobie może brakować i o czym powinniśmy porozmawiać.

 

Zależy nam, żeby nasz festiwal był otwarty dla wszystkich, dlatego co roku działamy nie tylko w centrum Poznania, ale także w innych miejscach w Wielkopolsce.
Wszystkie festiwalowe wydarzenia są darmowe
. W tym roku część naszego programu odbędzie się w Szamotułach i Kórniku. Staramy się konsekwentnie pozyskiwać nowych odbiorców — w tym roku pracujemy z tożsamością, jako tematem włączającym wszystkich.

 

 

 

CZYM JEST NASZ „X”?                                                                            X to nie tylko symbol dziesiątej edycji, ale przede wszystkim symbol niewiadomej. Podczas wspólnych rozważań nad tożsamością, pomyślałyśmy o stworzeniu przestrzeni, w której można wyrazić, zbadać dowolną tożsamość — Twoją i naszą. W miejsce niewiadomej umieścić to kim jesteśmy, kim chcemy być. Ukazać różnorodność każdej i każdego z nas.

 

 

 

DO KOGO KIERUJEMY PROJEKTY?

 

 Projekt powstał z myślą o dorosłych córkach oraz ich matkach. Ma na celu stworzenie przestrzeni ich wspólnego dialogu.

 Projekt dla osób zainteresowanych modą. Osób, które nie pozostają obojętne na to jakie miejsce moda zajmuje w historii i codzienności oraz widzą skutki jej działania, myślą o modzie perspektywistycznie.

 

 

 

Projekt dedykowany nastolatkom, aby dać im przestrzeń do pracy twórczej i działań artystycznych. Przestrzeń, w której będą traktowane poważnie.

 

 To sekcja stworzona z myślą o tych, którzy chociaż trochę interesują się fenomenem VOUGINGU oraz dla tych, którzy wciąż poszukują nietuzinkowego sposobu aby wyrazić siebie.

 

Festiwal Nowa Siła Kuratorska w liczbach:

 

16 wydarzeń festiwalowych

 

2 wydarzenia towarzyszące

 

3 wykłady

 

1 debata

 

5 warsztatów

 

3 projekcje filmowe

 

2 wydarzenia performatywne

 

 

 

Przy tegorocznej edycji współpracują z nami m.in.:

 

Karolina Sulej dziennikarka zajmująca się antropologią mody, związana m.in. z „Wysokimi Obcasami”

 

Hanna Maciąg — aktorka teatralna i filmowa, odtwórczyni roli córki w filmie „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” Pawła Łozińskiego; kostiumografka, artystka wideo

 

Piotr Szaradowski — doktor nauk humanistycznych zajmujący się historią mody, badający ubiór w kontekście dzieła sztuki; autor książki Francja elegancja. Z historii haute couture

 

Iwona Chmura-Rutkowska — pedagożka, socjolożka, wykładowczyni Gender Studies na UAM; zajmuje się badaniem kulturowych i społecznych uwarunkowań kształtowania się tożsamości rodzajowej, kieruje projektami z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej

 

Magdalena Marcinkowska — tancerka, choreografka, prekursorka Voguingu w Polsce, współzałożycielka jedynego w kraju Vogue-owego House’u — House of Army

 

 

 KIM JESTEŚMY?                                                                              Jesteśmy grupą młodych kobiet, które ostatnie trzy lata uczyła się i działała wspólnie na jednym kierunku. Przez ten czas dowiedziałyśmy się wiele o sztuce i o sposobach wykorzystywania jej do różnych działań. Sztuka może być włączająca dla wszystkich, aktywizująca na wielu polach i być drogą ciągłego poznawania siebie. Chcemy, żeby nasza Nowa Siła Kuratorska była właśnie taka, a także żeby podejmowane przez nas w przyszłości inicjatywy wychodziły z podobnych założeń.

 

Festiwal tworzy 13 młodych kobiet. Nie ukrywamy swojej kobiecości, nie kryjemy się ze swoją indywidualnością.

 

NA CO PRZEZNACZYMY PIENIĄDZE?                              Produkcja festiwalu wiąże się z dużymi kosztami. Zebrane fundusze przeznaczymy na zrealizowanie wszystkich wydarzeń festiwalowych. Z zebranych środków opłacimy wynagrodzenia dla artystów, prowadzących i prelegentów. Opłacimy również sprzęt niezbędny do produkcji wydarzeń w ramach festiwalu.

 

 

 

Twoje wsparcie jest dla nas bezcenne! Stwórz z nami Nową Siłę Kuratorską!

 

Jeżeli masz jakieś pytania pisz na :            festiwalnsk@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.04.2019 22:10