Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

maryska.rz

maryska.rz

Warszawa, Polska

Jestem MARYSIA.

Kocham sport i wyzwania, zwłaszcza te sportowe! Wyznaczam sobie cele, w których osiągnięcie najczęściej nie wierzę..., bo wtedy czuję, że walczę, że żyję. Nie potrafię siedzieć w miejscu, ciągle mnie gdzieś nosi, ciągle chcę coś zrobić.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko mogę zrealizować sama. I to też jest fajne. Właśnie dlatego tutaj jestem, żebyśmy mogli wzajemnie sobie pomagać.

Na co dzień jestem pełna nadziei i radości, którą dzielę się z ludźmi, których spotykam na co dzień, bo po prostu lubię, kiedy ludzie się uśmiechają.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1001 PLN z 16400 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2017.

Nowa KORONA ŚWIATA symbolem pokoju na świecie...

O projekcie

SEKUNDA
MOŻE TO WŁAŚNIE TA CHWILA:
przestań siebie oszukiwać, odkładać na później, obrażać się na świat i ludzi, unosić pychą na zmianę z fałszywą skromnością.
MASZ POTENCJAŁ, SIŁĘ I MOŻLIWOŚCI, ŻEBY ŻYĆ, TAK JAK CHCESZ.
Sukces nie spada z nieba.
Największe sukcesy osiągnięto krok po kroku, sekunda po sekundzie.
To jest właśnie ta chwila. Lepszej nie może być!


Witaj, jestem MARYSIA. Cieszę się, że odwiedziłeś mój profil, bo to oznacza, że lubisz ludzi z pasją, jak również, że sam masz swoje. Pozwól, że opowiem Ci krótko o sobie: kim jestem, jaka jest moja pasja, co i dlaczego chcę osiągnąć dzięki Twojej pomocy i życzliwości...

 

 • JESTEM absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.
 • KOCHAM ludzi, bez których moje życie przypomina raczej kiepskiej jakości egzystencję.
 • TĘSKNIĘ za światem pełnym pokoju i radości, szacunku i zrozumienia.
 • Najbardziej LUBIĘ dawać radość tym, którym jej brakuje.

 

Moją pasją jest SPORT i WYZWANIA z nim związane! Wyznaczam sobie CELE, w których osiągnięcie często trudno UWIERZYĆ, ale WALCZĄC czuję, że ŻYJĘ, tym samym DAJĄC MOTYWACJĘ innym, że ciężką pracą można osiągnąć cel i sukces na każdym poziomie życia. Nie potrafię siedzieć w miejscu, ciągle mnie gdzieś nosi, ciągle chcę coś zrobić. Zdaję sobie sprawę z tego, że NIE WSZYSTKO mogę zrealizować SAMA TO jest PIĘKNE, bo pokazuje nam, że POTRZEBUJEMY SIEBIE NAWZAJEM.

Właśnie dlatego tutaj jestem, żebyśmy mogli WZAJEMNIE SOBIE POMAGAĆ, by KAŻDY DZIEŃ naszego życia był DAREM DLA INNYCH, by DOBRO ZWYCIĘŻAŁO ZŁO, by ŚWIAT stawał się naszym WSPÓLNYM DOMEM. Na co dzień jestem pałna nadziei, radości i pozytywnej energii, którymi dzielę się z ludźmi wokoło, bo lubię, kiedy LUDZIE się UŚMIECHAJĄ. Jestem przekonana, że dzięki temu ZNIKAJĄ BARIERY i granice, a my stajemy się sobie bliżsi, mimo tego, że często się nawet nie znamy. Te wartości wyniosłam z domu rodzinnego, a sport pozwala utrzymywać mi je w świeżości i dzielić się nimi z innymi. Tak, SPORT naprawdę ŁĄCZY ludzi, a wysiłek z nim związany potrafi wydobywać z nas to, co piękne, a tak często ukryte i niewidoczne dla oczu.

 

Największą moją pasją jest jazda na rowerze. Od niedawna pokonuję trasy długodystansowe. Zdradzę Ci moją tajemnicę. To wcale nie jest tak, że przejechanie paruset kilometrów to dla mnie drobnostka. Przychodzą momenty zwątpienia i totalnego wykończenia organizmu. Wtedy kończy się przyjemność a zaczyna WALKA z bólem i zniechęceniem o każdy jeden metr. Nagroda czeka u celu podróży, nieopisana SATYSFAKCJA! Życzę Ci, abyś również miał ODWAGĘ rzucać rękawice wyzywając siebie DO WALKI O LEPSZEGO SIEBIE !

 

Największą inspiracją są ludzie, którzy zrobili coś, czego nikt wcześniej nie zrobił. Pomysłodawcą mojego projektu jest Amerykanin, który zmarł 26 lipca 2015 roku, Richard Bass. Ten mężczyzna w 1985 roku ustanowił KORONĘ ZIEMI, to znaczy jako pierwszy zdobył 7 najwyższych szczytów górskich na świecie, po jednym z każdego kontynentu. Ten rok jest dla mnie wyjątkowy, bo w tym właśnie roku się urodziłam. Pragnę iść jego śladem i ustanowić nową KORONĘ ŚWIATA. Zastanawiasz się, co to takiego? Otóż chcę skoczyć z 7 najwyższych BUNGEE na świecie, po jednym z każdego kontynentu. ŁĄCZĄC te szczyty ze sobą, moim wysiłkiem a TWOJĄ ŻYCZLIWOŚCIĄ i wsparciem, RAZEM UTWORZYMY ową koronę, SYMBOL POKOJU, który nie zna granic !!! Czy można sięgnąć gwiazd, by spełnić swoje marzenia stając się INSPIRACJĄ dla innych, jak właśnie Richard Bass dla mnie? Tak, MOŻNA..., ale NIE SAMEMU, dlatego POTRZEBUJĘ Ciebie. Tak, WŁAŚNIE CIEBIE, bo z pewnością również masz kogoś, kto Cię inspiruje, a Ty wciąż jesteś na etapie marzeń! Przejdźmy razem z etapu marzeń do ich realizacji. Ja dzięki Tobie, a Ty dzięki mnie. Widzisz, już jest nas dwoje... Uwierz mi, będą następni! Dajmy im wspólnie przykład i szansę!

Kiedy mój projekt był jeszcze w zarodku, największym moim pragnieniem była chęć przeżycia niesamowitych emocji i to nie jeden raz, a siedem razy. Z czasem pojawiały się nowe idee, żeby zrobić z tego projektu coś znacznie więcej. Zrodziła się myśl, żeby DAĆ INSPIRACJĘ i MOTYWACJĘ tym, którzy jej potrzebują. Następnie pojawiła się kolejna idea, przyświecająca POKOJOWI NA ŚWIECIE. Uważam, że jeśli choć jedna osoba dzięki mojemu projektowi przejdzie z etapu marzeń do ich realizacji, to warto podjąć to WYZWANIE ! Właśnie to CZYNI nas SZCZĘŚLIWYMI, gdy WZAJEMNIE SOBIE POMAGAMY, bo ŚWIAT przez to STAJE SIĘ LEPSZY. Jak chcę to osiągnąć? Oto mój pomysł, który dzięki wielu bliskim mi osobom stał się moim projektem, którym pragnę podzielić się również z Tobą.

 

 

Jako studentce AWF zawsze bliska była mi idea przyświecająca Igrzyskom Olimpijskim, mianowicie idea otwartości na przyszłość dla wszystkich bez względu na kolor skóry, narodów, kultur i światopoglądów oraz cel najwyższy - pokój i szczęście człowieka. Siedem kontynentów, czyli siedem skoków, które utworzą NOWĄ KORONĘ ŚWIATA.

Zapewne bardzo dobrze znasz flagę olimpijską z jej pięcioma okręgami. Przypomnę, co one oznaczają. Okręgi w rzeczywistości symbolizują pięć kontynentów, a sześć barw (pięć kolorów okręgów plus biel) ma oznaczać kolory, które pojawiają się w niemalże wszystkich flagach państw świata. Przecinające się koła na fladze symbolizują różnorodność oraz jedność ludzi zamieszkujących ziemię. Kolory kół przyporządkowuje się również poszczególnym kontynentom:

Europa - NIEBIESKI Afryka - CZARNY Ameryka - CZERWONY
Azja - ŻÓŁTY  Australia - ZIELONY

Jeśli mój projekt powiedzie się, oddam skok na każdym kontynencie w ubraniu w kolorze przyporządkowanym do konkretnego kontynentu. W ten sposób będę mogła wyrazić moje poparcie dla równości nas wszystkich, jak również pokoju na świecie. Jeśli podoba Ci się moja idea, przyłącz się do niej! WESPRZYJ MÓJ PROJEKTBĄDŹ jego NIEODŁĄCZNĄ CZĘŚCIĄ POPIERAJĄC to, co dla każdego z nas jest tak ważne, a czego na świecie coraz mniej, POKÓJ. Każdy z nas może wyrażać poparcie dla kogoś/czegoś w różnoraki sposób. Ja pragnę to zrobić "łącząc" wszystkie kontynenty w jedno. Zrób to ze mną! BĄDŹMY RAZEM!

 

 

 Siedem najwyższych BUNGEE po jednym z każdego kontynentu:

 • Kawarau Bridge w Nowej Zelandii (historyczne miejsce dla skoków bungee, dokładnie tam wszystko się zaczęło), 43m
 • Europabrucke w Austrii, 192m
 • Dam Verzasca w Szwajcarii, 230m

Te trzy skoki planuję jako pierwsze, gdyż koszt łączny jest względnie niski i planuję je na ten rok. Dlaczego występują tutaj 2 skoki w Europie? Jeden z tych skoków należy do najwyższych na świecie i tym skokiem rekompensuję brak Bungee na Antarktydzie. Następne skoki planuję na rok 2018.

Kolejność tych skoków jest zależna od tego, jak będzie się projekt rozwijał:

 • Wulkan Villarica w Chile, 122m
 • Bloukrans Bridge w RPA, 216m
 • Macau Tower w Chinach, 233m

I moja perełka w koronie (najwyższy na świecie skok), którą zostawiam na sam koniec:

 • Royal George Bridge w Kolorado, 291m !

 

Koszt całego projektu sięga niebotycznej kwoty około 130.000 złotych. I tutaj zaczęłam się zastanawiać, co to za szaleństwo... Najdroższe jak się zapewne domyślasz są przeloty, bo międzykontynentalne. Dlatego właśnie dzielę cały projekt na etapy.

Etap pierwszy to trzy skoki, które wymieniłam wyżej, czyli tam, gdzie wszystko się zaczęło (Nowa Zelandia), następnie dwa skoki w Europie.

 • Koszty 3 skoków łącznie: około 3400 zł
 • Koszty przelotów: około 10800 zł
 • Koszty strojów i ekwipunku: 880 zł
 • Koszty ubezpieczenia: 600 zł
 • Koszty dokumentacji (nagrania + zdjęcia): 720 zł
 • Koszty pobytu: zakres własny
 • Koszty upominków: zakres własny

Jak wiadomo, po drodze zawsze mogą pojawić się nieprzewidziane koszty. Jednak plan minimum, który pozwoli mi rozpocząć projekt to kwota 16.400 złotych. Spójrz:

100% - To minimalny budżet, który umożliwi mi rozpoczęcie projektu. Dzięki Twojemu/Waszemu wsparciu wspólnie udowodnimy, że Polka Potrafi!

110% + - Dzięki Tobie/Wam uda mi się niemal w całości sfinansować bilety lotnicze oraz skoki, jak również umożliwi pracę nad dalszą częścią projektu! 

130% + - Dzięki Twojemu/Waszemu wsparciu przyspieszę realizację projektu o kolejne skoki tworząc nową KORONĘ ŚWIATA, symbol poparcia dla POKOJU na świecie!

 

 

Chciałabym, aby cel projektu, czyli poparcie dla pokoju na świecie był naszym wspólnym celem, a utworzenie nowej KORONY ŚWIATA naszym wspólnym sukcesem! 

Mamy ogromną szansę na zrobienie czegoś wielkiego, czego nikt na świecie jeszcze nie dokonał! Mamy kolejną szansę pokazać, że Polka też potrafi! Okażmy wspólnie poparcie dla pokoju społeczeństwu, które razem tworzymy!

I co dalej? Na chwilę obecną nie mogę nic obiecać... ale na pewno zostaną rozpoczęte działania, żeby odnotować to dokonanie w KSIĘDZE GUINNESSA!!!
Rozsławmy Polskę wspólnie kolejny raz!

Tylko z TWOIM udziałem w tej akcji możemy pokazać, że możemy przekonać ludzi, iż marzenia można urzeczywistniać! Wspierając mój projekt będziesz jego nieodłączną częścią na każdym jego etapie. Znaczenie ma każda, nawet niewielka kwota wsparcia, bo mocno wierzę w to, że RAZEM możemy WSZYSTKO! Właśnie dlatego się tu znalazłam, bo koszt tego przedsięwzięcia przekracza moje możliwości. Wierzę w to, że razem możemy więcej i mocniej - citius, altius, fortius!!! Sama nie dam rady, dlatego naprawdę liczę na TWOJE wsparcie... 

Jeśli chciałbyś śledzić moje poczynania w realizacji projektu, po więcej informacji zapraszam Cię:

 • funpage PROJEKTU pojawi się wkrótce
 • facebook: https://www.facebook.com/marysia.rzezniczek?ref=bookmarks
 • instagram: marishka_vamp [Crazy Lady]

 

Na samym początku wiedz, że za każdą pomoc będę ogromnie wdzięczna. Poza tym przygotowałam dla CIEBIE kilka upominków. Oto część z nich:

CERTYFIKAT DLA WSPIERAJĄCEGO MÓJ PROJEKT. Jeśli masz być jego częścią, chcę Cię w ten sposób odznaczyć. Certyfikat jest unikatowy, ponieważ podlega limitom.

Możesz otrzymać ode mnie również NALEPKĘ, przypominającą o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych...

Mam również dla Ciebie specjalną TORBĘ, której nie kupisz nigdzie.

Co jeszcze? Przygotowałam dla Ciebie również specjalne MOTTO... Dostaniesz je w wyjątkowej wersji, specjalnie oprawionej.

Co powiesz na KOSZULKĘ z logo NOWEJ KORONY ŚWIATA? Od razu Cię rozpoznam, a jeśli Cie w niej spotkam, na pewno zaproszę na kawę.

Przygotowałam również dla Ciebie MAPĘ NOWEJ KORONY ŚWIATA. Podpiszę ją moim imieniem i nazwiskiem, a potem wyślę do Ciebie. Ot, taka pamiątka.

Poniżej przedstawiam FLAGĘ NOWEJ KORONY ŚWIATA. To właśnie na tej fladze umieszczę TWOJE imię i nazwisko a potem zabiorę ją w każde miejsce, gdzie będą miały miejsce skoki.

 

ZATEM DO DZIEŁA MOI MILI...

 

Być może spodziewasz się w tym miejscu znanych osobistości ze świata sportu. Takie się tutaj nie pojawią. Jednakże mam okazję i z całego serca chciałabym podziękować tym, którzy byli ze mną i wspierali mnie od samego początku, jeszcze na długo przed tym, zanim się TO wszystko zaczęło. To właśnie Ci ludzie dodawali mi wiary, kiedy zaczynałam wątpić, to ONI pomogli mi dotrzeć do miejsca, w którym teraz jestem. Kto to taki?

 Maciej Bujwan - odpowiedzialny za wszystko, co graficzne oraz główny motywator tego przedsięwzięcia (4K Studio).

 Paul Gorecki - od początku mówił co myśli, korygując to, co wymagało poprawienia - nie tylko na papierze, ale i w myśleniu.

 Justyna Kisiel - pomoc przy produkcji filmu, jak również dziewczyna, która uparcie dąży do swoich celów pokazując, że niemożliwe nie istnieje.

 Kasia Klimunt - nieoceniony Profesjonalny Certyfikowany Coach Biznesu, zawsze przypomni, że twoje życie jest w twoich rękach i musisz je przeżyć po swojemu, jeśli chcesz być szczęśliwy.

 Ania Dobrowolska - dziewczyna, na którą możesz liczyć w każdej sytuacji, nawet w środku nocy, jeśli sytuacja tego wymaga.

 Kuba Falaciński - motywator w kwestii realizacji marzeń, przypominający o tym, że o marzenia trzeba walczyć, nie raz zdzierając przy tym pazury.

 Dorota Rzeźniczek - moja siostra bliźniaczka, która zna mnie najlepiej na świecie. Jeśli trzeba postawi cię do pionu i przemówi do rozsądku. Kto zna, ten wie o czym mówię...

 Joanna Szalkowska - moja młodsza siostra, która nigdy nie odmawia pomocy i nawet jeśli jest bardzo zajęta, znajdzie dla ciebie czas.

 Sylwia Dziedziak - wskrzesi wiarę i zapał, kiedy najbardziej tego potrzebujesz.

 Marcin Łazarowicz - nieocenione wsparcie od czasu powstania projektu "krok po kroku", do chwili obecnej.

 TY, DROGI DARCZYŃCO - to jest miejsce dla każdego, kto wesprze mój projekt, bo przecież POTRZEBUJEMY SIEBIE nawzajem, bo RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO.

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2017 22:10