Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Noiz Foundation

Noiz Foundation

Opole, Polska

Noiz Foundation tworzą ludzie od lat związani z branżą kreatywną. Ich działania oscylują wokół nowych mediów, motion design 2D i 3D, wizualizacji generatywnej oraz projektowania graficznego. Są autorami i współautorami wielu projekcji mappingowych, instalacji multimedialnych, animacji cyfrowych oraz identyfikacji wizualnych. Od 2009 stale rozwijają pasje związane z vjingiem i stage designem. Występowali na międzynarodowych festiwalach tj. Vivisesja, Africa Burn, Live Performers Meeting na edycjach w Kapsztadzie, Rzymie i Amsterdamie oraz krajowych tj. Bella Skyway, Woodstock oraz Męskie Granie. Od 2015 r. są organizatorami audiowizualnego przeglądu ISVJ realizowanego we współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz multimedialnego wydarzenia Nokta Festival. Oficjalnie 13 grudnia 2016 Michał Misiura i Jakub Kubara założyli fundację, której celem jest upowszechnianie i promowanie kultury nowych mediów na terenie Opola i Opolszczyzny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21537 PLN z 20000 PLN

173 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.05.2018.

Nokta Festival 2018

O projekcie

Celem projektu jest realizacja Nokta Festival 2018 oraz minimalizacja ryzyka finansowego tego wydarzenia. Całkowity koszt naszego przedsięwzięcia wynosi 65 000 zł. Pozyskaliśmy na ten cel 35 000 zł od Urzędu Miasta Opola, Urzedu Marszałkowskiego, oraz kilku lokalnych sponsorów. Aby organizacja tego wydarzenia mogła wyjść bezstratnie, musielibyśmy sprzedać niemalże 100% z puli 600 biletów. Dlatego postanowilismy zwrócić się do Was z prośbą o zapoznanie się z naszym projektem, który może zachęci Was do bycia jego częścią.

 

 

Sztuka, muzyka i technologia

 

Nokta Festival, czyli dwie noce konfrontacji audiowizualnych w Opolu. Do tego unikalny klimat Teatru Kochanowskiego, w którego trzech przestrzeniach (Duża Scena, Foyer i Modelatornia) wystąpi 50-ciu wykonawców z 7 krajów. Wśród nich m.in. znajdą się : BNNT, Jacek Sienkiewicz, Arkaei, Piotr Bejnar, Bengal, Essex, Nanook Of The North, Rommek & Aimee [UK], Palmer Eldritch, Cheeba, Mazewski, Rafael Labro [FR], Michał Solipiwko, ABDX [MEX], Coach Motel, Rob Bogucki, Filippo Guida [IT], Andrew Shramko [UKR], neon::metalogue [PL/UK], Zrywa, Martinovna, JeongHo Park [KOR / DE], Bartosz Posacki, Dawid Ebner [DE], Ari Dykier, Paulina Ptaszyńska, Olek Kubiak, Michał Przyszlak, Outchroma, Michał Rogoziński, Natalia Nosova [UKR] i wielu innych…

 

Linup dostępny na stronie www.noktafestival.pl

 

 

Unikalny w skali kraju

 

Nokta Festival to solidna dawka mocnych artystycznych doznań. Unikalne koncerty, performensy, wystawy i pokazy. To także intrygujące połączenie artystycznej myśli z multimedialnym przekazem. A do tego – świetna okazja do spotkania ciekawych, kreatywnych ludzi. Tego nie zobaczysz i nie przeżyjesz nigdzie indziej w takim wymiarze, bo nasz projekt jest niepowtarzalny – nie tylko w Opolu, ale i w skali całego kraju! Sprawdź sam.

 

 

Dlatego tu i teraz zachęcamy do wsparcia naszego projektu oraz stania się jego częścią, tak byśmy wspólnie mogli zrealizować to niezwykłe wydarzenie w Opolu.

 

 

Weź udział w naszej zbiórce, a otrzymasz nie tylko możliwość uczestnictwa w Nokcie, ale także gadżety konferencyjne, które na pewno przydadzą ci się w codziennym życiu;)

 

 

13 grudnia 2016 roku, Michał Misiura i Jakub Kubara założyli Noiz Foundation - fundację, której celem jest upowszechnianie i promowanie kultury nowych mediów na terenie Opola i Opolszczyzny. Oboje są absolwentami Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Ich działania oscylują wokół nowych mediów, motion design 2D i 3D, wizualizacji generatywnej oraz projektowania graficznego. Są autorami i współautorami wielu projekcji mappingowych, instalacji multimedialnych, animacji oraz identyfikacji wizualnych. Od 2009 stale rozwijają pasje związane z vjingiem i stage designem. Występowali na międzynarodowych festiwalach tj. Vivisesja, Africa Burn, Live Performers Meeting na edycjach w Kapsztadzie, Rzymie i Amsterdamie oraz krajowych tj. Bella Skyway, Woodstock oraz Męskie Granie. Od 2015 r. są organizatorami audiowizualnego przeglądu ISVJ realizowanego we współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. W 2017 r. zorganizowali pierwszą edycję wydarzenia Nokta Festival w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. W tym samym roku do fundacji przyłączył się Michał Przyszlak - przyszły absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego:)

 

20 000 zł - taka kwota pozwoli nam na realizację festiwalu według planu, w którym koszta obsługi technicznej, promocji, dokumentacji i koordynacji pokrywamy z własnych środków. Każda dodatkowa kwota będzie przeznaczona na profesjonalną dokumentację, lepsze warunki dla wolontariuszy, obsługę wydarzenia i wynagrodzenie dla grafików. Wierzymy, że się uda! Mamy dla Was wejściówki, koszulki, torby i gadżety!:)

 

UWAGA EDIT!

Po sukcesynym zakończeniu akcji, wszyscy Darczyńcy którzy mają przewidzaną nagrodę w postaci gadżetu, otrzymają wiadomość od serwisu Polak potrafi z prośbą o uzupełnienie danych adresowych lub/i rozmiaru koszulki w celu późniejszej wysyłki. Wyślemy je w ciągu 21 dni od skompletowania większości danych, tak abyście nie musieli długo czekać na nagrodę.

Jest to zmiana, względem tego co pisaliśmy wcześniej (wcześniejsza informacja widoczna poniżej dla porównania - kursywą) i wynika z przyczyn organizacyjnych serwisu Polak potrafi.

Wszystkie nagrody będą dostępne do odbioru w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu w dniu wydarzenia do godz. 17:00. Osoby, które z przyczyn niezależnych nie będą mogły odbrać nagród osobiście, wyślemy je pocztą na wskazany adres do 21 dni po zakończeniu festiwalu.

Natomiast wejściówki będą do odebrania w Biurze Obsługi Widowni Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu (obok kas) w dniu wydarzenia w godzinach ... które jeszcze podamy na FB! :) 

 

 

Stańcie się częścią Nokta Festival 2018!

 

 

Noiz Foundation, ul. Tadeusza Kościuszki 11/25, 45-062 Opole
REGON: 366071746 NIP: 754313677 KRS: 0000652063
noizlabel.com/fundacja

Media o Twoim projekcie:

NOKTA FESTIVAL 2018

cojestgrane.pl | 2018-04-23

11 i 12 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędzie się Nokta Festival. To 2 dni festiwalowe, podczas których 50 międzynarodowych artystów stworzy ponad 30 audiowizualnych występów tzn. takich, które łączą w sobie sferę audio i video.

NOKTA Opole. Festiwal dźwięku i multimediów potrwa dwa dni w Teatrze Kochanowskiego

www.nto.pl | 2018-04-22

Po raz drugi odbędzie się NOKTA, czyli impreza promująca występy audiowizualne i nowatorskie zjawiska w sztuce współczesnej. Tegoroczne wydarzenia potrwają dwa dni, 11 i 12 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Na festiwal przyjecie 50 artystów z 7 krajów. To oznacza ponad 30 wydarzeń audiowizualn

Przed nami druga NOKTA. Co przyniesie ta edycja Nocy Konfrontacji Audiowizualnych?

opole.wyborcza.pl | 2018-04-21

11 i 12 maja w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu odbędzie się druga edycja Nocy Konfrontacji Audiowizualnych. Najlepsi artyści z kraju i świata zaprezentują mieszkańcom żywą sztukę multimedialną.

Druga NOKTA już w maju w Opolu

radio.opole.pl | 2018-04-21

Nokta Festival - wydarzenie artystyczne łączące w sobie działania z zakresu sztuki, rozrywki i nowych technologii po raz drugi zagości w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przewidziano 36 różnych działań, w których wystąpi blisko 80 artystów z siedmiu państw.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.05.2018 18:06