Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

teatr kloszART

teatr kloszART

Olsztyn

Teatr kloszART powstał we wrześniu 2006 roku w Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Jesteśmy studenckim teatrem dramatycznym i po licznych odejściach i powrotach w skład teatru wchodzi obecnie 10 osób z Adrianem Koppem pełniącym także rolę reżysera teatru.

Mamy za sobą, m. in. organizację wieczorów poetyckich, ok. 11 spektakli oraz udział
w warsztatach teatralnych, na które zapraszaliśmy znane postaci olsztyńskiego świata teatru, np. Tatianę Asmołkową, Magdalenę Zaorską, Krystynę Spikert, Zbigniewa Marka Hassa czy Cezarego Ilczynę. Kilkoro z nas brało udział w projektach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz dwie osoby są stypendystami Prezydenta Miasta Olsztyn w dziedzinie kultury. Współpracujemy też z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

421 PLN z 2500 PLN

18 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

16%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.06.2014.

II Plenerowa Noc Teatralna

O projekcie

O projekcie: 

W ubiegłym roku  zorganizowaliśmy I Plenerową Noc Teatralną im. Krystyny Spikert zrzeszającą regionalne grupy amatorskie.  Warsztaty teatralne dla wszystkich chętnych Olsztynian zorganizowali znani aktorzy i reżyserzy, m.in. Joanna  Fertacz, Magdalena Zaorska, Zbigniew Marek Hass, Tomasz Czaplarski czy Piotr Stawski.

W tym roku chcemy by druga jej edycja ponownie odbyła się na ulicy Rodziewiczówny w Olsztynie i  obfitowała w więcej spektakli, profesjonalnych warsztatów teatralnych oraz trwała tym razem przez 2 dni. Pierwszy byłby dniem otwartych warsztatów teatralnych i mini-konferencji naukowej dotyczącej teatru, natomiast w drugim dniu odbywałyby się spektakle teatralne wszystkich zgłoszonych grup, w tym nasz własny, spektakle muzyczne i taneczne, koncerty piosenki poetyckiej i aktorskiej oraz spotkania poezji z zaproszonymi poetami. Drugi dzień,  naturalnie, zacząłby się od uczczenia pamięci Krystyny Spikert i wspomnienia nocy teatralnych niegdyś organizowanych przez tę wybitną propagatorkę kultury w Olsztynie. Mamy nadzieję, że nasze wydarzenie nawiąże do owych nocy. Pragniemy dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, aktywizować młodych ludzi do działań kulturalnych, a przede wszystkim promować teatr niezależny, wiedzę o nim i współczesnej sztuce. Do tego potrzebujemy Waszej pomocy. Zebrane pieniądze wykorzystamy na: 


·         przygotowanie plenerowej sceny i kulis;

·         nagłośnienie i oświetlenie;

·         elementy poszczególnych scenografii;

·         materiały niezbędne do warsztatów teatralnych;

·         wynagrodzenie bądź przynajmniej symboliczny zwrot kosztów podróży dla osób prowadzących warsztaty;

·         reklamę wydarzenia ( plakaty, ulotki etc.);


Mamy nadzieję, że nasza Noc Teatralna pozwoli zadebiutować młodym artystom i przyczyni się do większej ilości wydarzeń związanych z teatrem nieprofesjonalnym. Zapełniając ulicę olsztyńskiej starówki między barem a biblioteką chcemy pokazać, że teatr jest wśród was i dzieje się tuż za rogiem!

O nas: 

Teatr kloszART powstał we wrześniu 2006 roku w Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Jesteśmy studenckim teatrem dramatycznym i po licznych odejściach i powrotach w skład teatru wchodzi obecnie 10 osób z Adrianem  Koppem pełniącym  także rolę reżysera teatru.

Mamy za sobą,  m. in. organizację wieczorów poetyckich,  ok. 11 spektakli oraz udział w warsztatach teatralnych, na które zapraszaliśmy znane postaci olsztyńskiego świata teatru, np. Tatianę Asmołkową, Magdalenę Zaorską, Krystynę Spikert, Zbigniewa Marka Hassa czy Cezarego Ilczynę. Kilkoro z nas brało udział w projektach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz dwie osoby są stypendystami Prezydenta Miasta Olsztyn w dziedzinie kultury. Współpracujemy też z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Więcej o nas:

Facebook

Oficjalna strona

Nasze projekty do tej pory wspierali:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.06.2014 18:06