O projekcie
Jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Ninja" jesteśmy organizatorami serii biegów przeszkodowych Ninja Race. Zależy nam na tym, aby propagować aktywność fizyczną i biegi przeszkodowe zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci i młodzieży.
Celem naszej zbiórki jest budowa mobilnych przeszkód do ogólnodostępnego Ninja Parku.
Dlaczego mobilnych?
Ponieważ przeszkody byłyby wykorzystywane podczas organizowanych przez nasze stowarzyszenie biegów przeszkodowych na terenie województwa lubelskiego. Chcemy dotrzeć z naszą propozycją do jak największej liczby mieszkańców województwa (i nie tylko), wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom.
Poza terminami imprez, przeszkody byłyby ogólnodostępne dla mieszkańców - ich lokalizacją byłby teren Bike Park Lublin. Mamy w planach organizowanie cyklicznych darmowych treningów przygotowujących do udziału w biegach przeszkodowych. Treningi byłyby prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską.
Zależy nam na tym, aby móc utworzyć jak najwięcej przeszkód - zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przy ich produkcji musimy pamiętać o przepisach BHP, gwarancjach oraz ilości stanowisk - ważnej przy efektywności treningu i przepustowości podczas rywalizacji w wyścigu.
W roku 2018 zorganizowaliśmy dwie edycje naszego biegu, w których wystartowało 300 osób.
W tym roku mamy zaplanowane już kolejne dwie edycje naszego wyzwania Ninja Race: 15 czerwca 2019 na obiekcie Bike Park Lublin (trasa 4km i 20 przeszkód) oraz 27 lipca 2019 na terenie Cegielni Wierzchowina (trasa 6km i 30 przeszkód).
Oprócz w/w edycji dla dorosłych pierwszy raz w województwie lubelskim planujemy organizację biegu przeszkodowego dla dzieci Ninja Race Kids - 19 maja 2019 na obiektach FunSport Lublin.
Niestety środki przez nas zgromadzone do tej pory wystarczyły tylko na zakup podstawowych przeszkód. Resztę - "bardziej skomplikowanych" musieliśmy wypożyczać, co pochłaniało dużo środków. Zamiast wypożyczać przeszkody chcemy je zakupić i udostępnić mieszkańcom Lublina, aby mogli z nich korzystać jak najczęściej. Jednocześnie zamierzamy wykorzystać je podczas organizowanych przez nas eventów, co pozwoli podnieść ich rangę, zachęcić większą liczbę osób do podjęcia aktywności fizycznej. Po przez powyższe działania, chcemy promować Lublin i województwo lubelskie, jako miejsce przyjazne dla aktywnego wypoczynku.
Przeszkody mobilne jakie chcielibyśmy zakupić to m.in.:
1. Multirig/ low rig - konstrukcja do zamocowania systemów podwieszanych (liny, kółka gimnastyczne, rury, worki, itd). Przeszkodę należy pokonać w zwisie, chwytając tylko i wyłącznie za podwieszone elementy.
2. Libra - ruchoma równoważnia - przeszkoda oparta na zasadzie dwuosobowej huśtawki z dawnych placów zabaw, po której należy przejść. Aby umożliwić odpowiednią przepustowość podczas biegu oraz efektywność podczas treningów potrzebujemy min. 4 takich przeszkód (jak na zdjęciu).
3. Commandos - 4-metrowa ściana z liną, która jest nie lada wyzwaniem. Przeszkoda wymagająca silnych rąk lub/i dobrej znajmości techniki wspinaczki po linie. Ściana zaprojektowana na 3 stanowiska (na zdjęciu 2 stanowiska).
4. Wall of chain - rama (3,5x4m) z siatką z łańcuchów. Przeszkoda trudna technicznie, wymagająca mocnych rąk i nóg oraz skupienia podczas jej pokonywania. (na zdjęciu przedstawiono 2 przeszkody obok siebie).
5. Wall of tire - rama (3,5x4m) wypełniona w środku oponami połączonymi ze sobą łąńcuchami.. Przeszkoda trudna technicznie, wymagająca mocnych rąk i nóg oraz skupienia podczas jej pokonywania.
6. Końska - dolną część przeszkody stanowi pionowa ściana z desek. Górna zaś składa się z 5 obracających się poziomo stalowych belek. Konstrukcja drewniana ze stalowymi, obrotowymi belkami. (na zdjęciu 2 przeszkody obok siebie).
7. Ściana 2,5-3m - pionowa ściana trudna do pokoanania, ze względu na jej wysokość. W zależności od potrzeby istnieje możliwość regulacji wysokości ściany.
8. Poręcze
9. 2-stanowiskowa „drabina Salomona” - za pomocą trzymanego w dłoniach drążka trzeba przedostać się na szczyt drabiny Salomona”. Na zdjęciu 1 stanowisko drabiny salomona.
10. Wciąganie kloca - przeszkoda wymyślona przez inżynierów Extreme Construction podczas pierwszej edycji NInja Race!. Polega na wciągnięciu kloca - czyli własnego ciała :) ustawionego w pozycji siedzącej na oponie. Wciąganie odbywa się za pomocą siły ramion zawodnika z wykorzystaniem liny i systemu bloków.
Dla osób, które zdecydują się na wsparcie naszej inicjatywy przygotowaliśmy gadżety Ninja Race oraz vouchery na udział w najbliższych edycjach.
Gadżety zostaną wysłane drogą pocztową do darczyńców niezwłoczenie po zakończeniu aukcji.
Vouchery (unikatowe kody rabatowe) zostaną rozesłane drogą mailową.
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.ninja-race.pl , śledzenia nas na Facebooku i Instagramie @ninjaracepoland
Kwota 50.000zł wystarczy na zakup większości z w/w przeszkód. Im więcej uda nam się uzbierać środków, tym większą ilość przeszkód będziemy mogli udostępnić mieszkańcom Lublina i wykorzystać podczas biegów.
Jeżeli chodzi o przeszkody ogranicza nas tylko wyobraźnia i... budżet. Dlatego prosimy o wsparcie. Pokażmy, że Polak potrafi!