Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

JazdaaPolska

JazdaaPolska

Katowice, Polska

Fundacja wspiera środowisko szeroko rozumianego teatru tańca i teatru fizycznego; wspiera kariery i rozwój tańca poprzez wysokiej jakości programy edukacyjne oraz tworzenie warunków prowadzenia poszukiwań twórczych i realizacje innowacyjnych spektakli. Angażuje się w promowanie zdrowego stylu życia społeczeństwa oraz wspiera podnoszenie standardów jakości społeczeństwa lokalnego przez sztukę; inspiruje do działania i angażuje w proces tworzenia nowych wartości kulturowych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

195 PLN z 6000 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.12.2019.

Niewidomi zatańczą balet

O projekcie

 

 Brakuje nam 6000 zł na zrealizowanie spektaklu marzeń dla naszych niewidomych i niedowidzących podopiecznych.

DZIĘKI TWOJEMU WSPARCIU SFINANSUJEMY DALSZE WARSZTATY TERAPEUTYCZNE I TWÓRCZE

DLA AKTORÓW SPEKTKALU

" JEZIORO ŁABEDZIE?"

ORAZ DALSZĄ EKSPLOATACJE SPEKTAKLU !

 

 

 

JAZDAA POLSKA! Fundacja Na Rzecz Młodych Twórców od czterech lat skutecznie realizuje projekty z zakresu terapii i rechabilitacji przez taniec. Na podstawie zajęć terapeutycznych tworzymy profesjonalne spektkale. Obecnie przygotowywane przedstawienie powstaje w oparciu o słynny balet, a jego w wykonawcami będą osoby niewidzące i o alternatywnej motoryce.

Balet z pewnością traktujemy jako sztukę mistrzowską – przeznaczoną dla tancerzy o niemal nadludzkiej kondycji którzy całe życie poświecili aby badać tajniki ciała i muzyki. Jest to dziedzina sztuki będąca pochwałą dla piękna człowieka. Co jednak gdy na naszej drodze staje człowiek o ciele odmiennym od naszego – kaleki, chory, brzydki, czy (okrutne słowo) dysfunkcyjny? Czy możemy pozbawić go kontaktu z tą formą twórczości, ale co ważniejsze – jak sami odbierzemy jego zmagania z ruchem?

Znane wszystkim Jezioro łabędzie to balet Piotra Czajkowskiego w choreografii Mariusa Petipy – mówi reżyser spektaklu, Tobiasz Sebastian Berg. – To jeden z najbardziej rozpoznawalnych baletów na świecie. Taniec, którego nigdy nie widzieli i nigdy nie zobaczą podopieczni Fundacji Jazdaa Polska!. Niewidomi i niepełnosprawni aktorzy-tancerze naszego spektaklu nigdy nie zatańczą klasycznego materiału, choćby nawet chcieli, bo nie pozwala im na to ich ciało, brak wzroku i niepełnosprawność. Przez kilka miesięcy pracowali nad indywidualnym sposobem cielesnej interpretacji ruchu z oryginalnego, baletowego Jeziora łabędziego. Podczas spektaklu zabiorą nas w swój świat uczuć i niedomagań, swojego stosunku do ruchowości i pojęcia pełnosprawności oraz ich podejście w interpretacji estetycznego arcydzieła.

 

Spektakl będący owocem kilkumiesięcznych warsztatów twórczych prowadzonych przez profesjonalnych tancerzy Fundacji Jazdaa Polska! ma na celu konfrontacje dwóch światów – naszego spojrzenia na piękno, oraz jego odczuwanie przez osoby niewidome. Jak bardzo różnią się od siebie te dwa światy?   

  

W tej chwili zainwestowaliśmy w warsztaty i przygotowanie premiery 30 tys PLN. Środki pozyskaliśmy z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Edukacja Artystyczna 2019"

 

Do sprawnego przeprowadzenia projektu brakuje nam 10 tys pln. Premierę planujemy na 18 grudnia 2019 - zakładamy, że pozyskamy niezbędne finansowanie. 

 

Chcemy pozyskać na portalu 6000 PLN a kolejne 4000 PLN przeznaczamy ze srodków własnych Fundacji oraz wsparcia ze strony naszych sponsorów.

 

PROSIMY O POMOC I WSPARCIE

 Skontaktowac możesz się z nami poprzez Facebook https://www.facebook.com/jazdaapolska/

oraz mail : jazdaapolska.pr@gmail.com

Media o Twoim projekcie:

Najnowszy wywiad radiowy

www.rdc.pl | 2019-12-23

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem radiowym.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 27.12.2019 22:10