Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

blindfootball

blindfootball

Wrocław

Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Niewidomych to nowa dyscyplina w naszym kraju pozwalająca na wyrównanie szans osób niewidomym oraz niedowidzącym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2152 PLN z 33000 PLN

56 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.04.2015.

Niewidomi piłkarze na Mistrzostwach Europy!

O projekcie

Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Niewidomych (Blind Football Poland) po raz pierwszy w swej krótkiej historii zagra na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Anglii w dniach 20-30 sierpnia 2015 roku.

Jesteśmy osobami niewidomymi, ale nie przeszkadza nam to w grze w piłkę i w reprezentowaniu naszego kraju. Nasza drużyna istnieje dopiero od końca 2011 roku, ale byliśmy już na wielu międzynarodowych turniejach, na których odnosimy coraz więcej sukcesów (wygrane z Niemcami, Czechami, Węgrami czy Belgami)

 

Zbieramy pieniądze na wyjazd naszej kadry na Mistrzostwa Europy 2015 w Anglii, na które się zakwalifikowaliśmy jako jedna z 10 drużyn. Sukces na tych mistrzostwach może być dla nas przepustką do Igrzysk Paraolimpijskich w 2016 roku w Brazylii. Naszymi rywalami w grupie są: Anglia, Włochy, Niemcy oraz Turcja.

Żeby wystąpić na tych mistrzostwach i odpowiednio się do nich przygotować potrzebujemy 100 tysięcy złotych. Na tą kwotę składają się wpisowe, przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, a także, treningi, zgrupowania, sparingi, sprzęt sportowy i udział w turniejach poprzedzających mistrzostwa.

Część tej kwoty już mamy między innymi dzięki wsparciu Roberta Lewandowskiego. Do wzięcia udziału w tym turnieju, który dla wielu z nas będzie najważniejszym w życiu, brakuje nam jednak jeszcze przynajmniej 33 tysięcy złotych.

 

Jesteśmy osobami niewidomymi, ale nie przeszkadza nam to w grze w piłkę i w reprezentowaniu naszego kraju. Nasza drużyna istnieje dopiero od końca 2011 roku, ale byliśmy już na wielu międzynarodowych turniejach, na których odnosimy coraz więcej sukcesów (wygrane z Niemcami, Czechami, Węgrami czy Belgami).

W 2012 roku, na zaproszenie UEFA, rozegraliśmy pokazowy mecz na murawie stadionu w Gdańsku poprzedzający ćwierćfinał EURO 2012. Teraz chcemy sami zagrać w Mistrzostwach Europy!

Pomóżcie nam zagrać na Mistrzostwach Europy w Anglii i powalczyć o kwalifikację na  Igrzyska Paraolimpijskie 2016 w Brazylii!

 

Blind football to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportowa. Jest bardzo popularna w Niemczech, Hiszpanii czy Ameryce Południowej. Jest rozgrywana na paraolimpiadzie, organizowane są również mistrzostwa świata. Znajomość zwykłego futbolu nic nie daje: tu zawodnik wszystko odbiera czuciowo, na słuch, intuicyjnie. To, że niewidomi mogą uprawiać sport, dla wielu z nich jest jak darowanie drugiego życia.

Z czarnymi przepaskami na oczach zawodnicy wyglądają jak skazańcy. Na murawie nic nie widzą, ale muszą zaprezentować udany drybling, podanie, strzał. Pomaga im w tym przewodnik, którego słowo na boisku maluje sytuację i – niczym żywy GPS – ułatwia futbolową nawigację. W piłce nożnej niewidomych brak wzroku rekompensuje się słuchem.

Międzynarodową federacją jest IBSA czyli International Blind Sports Federation, powołana do życia w Paryżu w 1981. Jednakże historia tej dyscypliny sięga lat 60' w Brazylii, skąd też pochodzi hiszpańskie słowo "Voy" używane w Blind Footballu.

 

Kwota jaką staramy się pozyskać poprzez crowdfunding to 33 tyś zł.

Wystarczy to na:
- zakup strojów meczowych i treningowych (koszulki, spodenki, ochraniacze, buty)
- transport drużyny na mistrzostwa do Anglii
- zgrupowanie zagraniczne i sparing w Czechach

 

Jeżeli uda nam się zebrać więcej, to mamy kilka dodatkowych planów:

- przy 40 tyś zł planujemy kolejne zgrupowanie zagraniczne i sparing w Niemczech

- przy 50 tyś zł zrobimy jeszcze dwa zgrupowania w kraju i sparingi wewnętrzne

- przy 60 tyś zł zorganizjemy i przygotujemy otwarte heppeningi w miastach promujących naszą dyscyplinę w kraju - każdy będzie mógł zagrać z opaską na oczach i strzelić bramkę! (proponowane miasta: Wrocław, Poznań, Warszawa, Kraków, Gdańsk; miasta rezerwowe: Szczecin, Katowice, Zakopane, Łódź)

- przy 110 tyś zł zakupimy dodatkowo bandy ochronne przeznaczone do 
Piłki Nożnej Niewidomych (koszt ok 13,5 tys. euro) celem przystosowania kolejnego po Wrocławiu obiektu piłkarskiego do bezpiecznego treningu naszej dyscypliny w innym mieście w kraju (np. Kraków, Chorzów, Warszawa, Bydgoszcz, Szczecin, Gdańsk, Poznań lub inne)

Pytanie na śniadanie

Świat się kręci w TVP1

Panorama w TVP2

Dzień Dobry TVN

Zielone Drzwi TVN

Gazeta Wrocławska

 

Pomóż nam i dołącz do naszej piłkarskiej rodziny, w której są już między innymi Robert Lewandowski, Jose Torres, Muniek Staszczyk, Sebastian Mila, ks. Jakub Bartczak, Piotr Bursiewicz, Reprezentacja Artystów Polskich oraz Amp Futbol. Dołóż cegiełkę do naszego sukcesu!

 

Za wsparcie oferujemy Wam między innymi:

 

i wiele, wiele innych - zobacz wszystkie nagrody po prawej!

 

     
     

Media o Twoim projekcie:

Poniedziałkowe gazety o Śląsku Wrocław

slaskwroclaw.pl | 2015-03-30

Piłkarze Śląska mają za sobą pierwszy trening w ciemno. Podczas piątkowych zajęć Marco Paixao i spółka ćwiczyli z reprezentacją Polski w piłce nożnej niewidomych. - Kilka metod takiego treningu można wykorzystać na co dzień w naszej pracy. Korzystali z tego chociażby Niemcy - mówi Faktowi Tadeusz Pawłowski. Czyżby w najbliższym czasie zawodnicy Śląska częściej trenowali z zasłoniętymi oczami?

Reprezentacja niewidomych piłkarzy trenowała ze Śląskiem we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

www.gazetawroclawska.pl | 2015-03-27

Reprezentacja Polski niewidomych trenowała dziś na Oporowskiej razem ze Śląskiem Wrocław. Polacy przygotowują się do mistrzostw Europy w Anglii.

Reprezentacja niewidomych piłkarzy trenowała ze Śląskiem we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

www.gazetawroclawska.pl | 2015-03-27

Reprezentacja Polski niewidomych trenowała dziś na Oporowskiej razem ze Śląskiem Wrocław. Polacy przygotowują się do mistrzostw Europy w Anglii.

Nietypowy trening Śląska. Grali z zasłoniętymi oczami [WIDEO]

www.wroclaw.sport.pl | 2015-03-27

W piątek na stadionie przy Oporowskiej odbył się wspólny trening Śląska Wrocław i reprezentacji Polski w piłce nożnej niewidomych. - Wielki szacunek dla tych chłopaków, którzy pomimo braku wzroku potrafią operować piłką lepiej od niejednego ligowca - komplementuje kadrowiczów Tomasz Hołota ze Śląska.

Śląsk trenował w ciemno

www.przegladsportowy.pl | 2015-03-27

Zawodnicy wrocławskiej drużyny ćwiczyli w czwartek z piłkarzami, grającymi w reprezentacji Polski niewidomych.

Piłkarze Śląska Wrocław trenowali... w ciemno

www.sportowefakty.pl | 2015-03-27

Śląsk Wrocław trenował w piątek na głównej płycie stadionu przy Oporowskiej z przygotowującą się do mistrzostw Europy reprezentacją Polski osób niewidomych.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.04.2015 14:02