Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

OSW Otwock

OSW Otwock

Otwock

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci NIesłyszących i Słabosłyszących w Otwocku.

Nasza placówka znajduje się w centrum województwa mazowieckiego na południowy wschód od Warszawy.

Zajmujemy się kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi i młodzieżą z wadą słuchu.

Naszą misją jest wszechstronna pomoc w przygotowaniu naszych wychowanków do samodzielnego i dorosłego życia.

Nasz ośrodek istnieje od 1949 roku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8041 PLN z 7000 PLN

75 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

114%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.08.2015.

Wyżej Niż Góry - Niesłyszący w Alpach

O projekcie

Kim jesteśmy i jaki jest cel projektu?

Jesteśmy wychowankami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Otwocku: glusiotwock.pl. Tak samo jak Ty mamy pasje i zainteresowania. Jedną z nich jest fascynacja górami. Tam możemy mierzyć się sami ze sobą i przekraczać kolejne granice, udowadniać, że świat nie ma barier.

Od kilku wędrujemy po górach, spotykamy się z górskimi przewodnikami, zaczynamy się wspinać. Teraz sami chcemy udowodnić sobie, że mimo naszych ograniczeń i słabości jesteśmy w stanie zorganizować swoją pierwszą wyprawę w Alpy i zdobyć czterotysięcznik Gran Paradiso (4061 m n.p.m.)

Chcemy udowodnić również innym niepełnosprawnym, że warto mieć pasje i zainteresowania. Realizując film z wyprawy chcemy podzielić się naszym sukcesem z innymi, zwłaszcza w środowisku niesłyszących.

 

Wyjeżdżamy już we wrześniu! Jedzie nas siedmioro, a razem z nami troje opiekunów i przewodnicy wysokogórscy.

 

Na co zbieramy?

Jesteśmy dobrze przygotowani do wyprawy. Będą nas wspierać wykwalifikowani przewodnicy górscy. Mamy zorganizowany transport, sprzęt wysokogórski, żywność, ubezpieczenie.

W ramach projektu znaleźliśmy już sponsorów. Część kosztów będziemy mogli pokryć z własnych pieniędzy zarabianych w ciągu roku.

Jesteśmy na ostatniej prostej i zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów noclegów i opłacenie transportu. Z całego budżetu 40 000 złotych brakuje nam już tylko 7 000 złotych. Tak niewiele dzieli nas od realizacji naszego celu!

 

Dlaczego Gran Paradiso?

Gran Paradiso to szczyt we włoskich Alpach. Pomiędzy jęzorami lodowca i skalnymi turniami prowadzi trasa turystyczna, uważana za jedną z najłatwiejszych spośród wszystkich czterotysięczników w Alpach. Charakter szlaku gwarantuje, że możliwość zdobycia szczytu leży w zasięgu naszych możliwości – ponieważ nie słyszymy, porozumiewamy się jedynie za pomocą rąk.

Nazwa „Wielki Raj” ma dla nas wymiar symboliczny, bo ta wyprawa już od dłuższego czasu jest naszym marzeniem. Dodatkowo oddaje ona też charakter okolicy szczytu – urokliwych kotlinek z polodowcowymi jeziorkami, samotnych zwalisk skalnych pośród wiecznego śniegu i przechadzających się między nimi stad alpejskich koziorożców, które może przy odrobinie szczęścia uda nam się spotkać. 

     

Ten czterotysięcznik nie może jednak zostać zdobyty w ogóle bez wysiłku. Podejmując próbę wejścia na Gran Paradiso, będziemy musieli na własnych nogach pokonać ponad 2000 metrów przewyższenia od Parkingu Pont, aż na sam szczyt (dla porównania, to prawie 3 razy tyle co z Kuźnic na Kasprowy Wierch). Nagrodą za trudy wspinaczki będzie zapierający dech w piersiach widok otwierający się nagle na wszystkie strony, a obejmujący na północnym zachodzie masyw Mont Blanc zaś na południu masyw Barre des Ecrins i Monte Viso.

 Więcej informacji można znaleźć tutaj: Wikipedia: Gran Paradiso

 

Nasze przygotowania do wyprawy

Przygotowujemy się do tej wyprawy od 2013. Zaczęliśmy od wyjazdów w Bieszczady i Pieniny. Potem było tatrzańskie szkolenie w warunkach zimowych. Trudne warunki przejścia ćwiczyliśmy również na Babiej Górze. Ostatni nasz wyjazd to Tatry Bielskie na Słowacji. Przewodnicy wysokogórscy, którzy nas obserwują, twierdzą, że jesteśmy gotowi w 200%!

 

Co jeśli zbierzemy więcej?

Próg 1 - 7000 złotych

Jeśli uda nam się zebrać 100% to zrealizujemy nasz plan i wyjedziemy we wrześniu do włoskich Alp, aby zdobyć Gran Paradiso!

Próg 2 - 9 000 złotych

Jeśli zbierzemy 9 000 złotych to pojedziemy w pobliski region Orpierre we Francji, żeby poćwiczyć nasz umiejętności wspinaczkowe. To idealny region dla początkujących z wieloma łatwymi drogami w wapieniu.

Próg 3 - 11 000 złotych

Mając jeszcze więcej zebranych środków zakupimy część brakującego sprzętu wysokogórskiego, który dotąd zawsze musimy pożyczać od przyjaciół i sympatyków ośrodka. Co ważne sprzęt ten pozostanie w ośrodku dla naszych młodszych koleżanek i kolegów, którzy pójdą w nasze ślady. Zbierając kwotę 11 000 zł zakupimy 4 namioty biwakowe. Jeśli zbierzemy jeszcze więcej - patrz próg 4.

Próg 4 - 15 000 złotych

Osiągając najwyższy próg chcemy dokupić jeszcze sprzęt wspinaczkowy. Najbardziej zależy nam na odpowiednich uprzężach, kaskach, linach, karabinkach, taśmach i reszcie drobnego szpeju górskiego. 

 

 Wspierają nas:

 

Nagrody

Ty również wesprzyj nas i odbierz jedną z nagród, które przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

Mamy zaproszenia na kolację w naszym ośrodku przygotowaną przez uczniów i absolwentów naszego ośrodka - koleżanki i kolegów z Technikum Gastronomicznego.

Nagroda bardzo limitowana to imienne podziękowania w filmie ze szczytu! Tak jest - przed wyjazdem przygotujemy planszę z Twoim imieniem i nazwiskiem lub nickiem, zabierzemy ją ze sobą, wniesiemy na szczyt i nakręcimy z nią krótki film!

Poza tym do wygrania są koszulki, ręcznie przygotowane przez nas kartki, podziękowania w  końcowych napisach filmu oraz zdjęcia ze szczytu Gran Paradiso wraz z podpisami uczestników!

Dziękujemy!

Ekipa górska z OSW Otwock :)

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.08.2015 21:09