Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Rycerska Kadra Polski

Stowarzyszenie Rycerska Kadra Polski

Gliwice, Polska

Rycerska Kadra Polski (RKP) to stowarzyszenie o zasięgu ogólnopolskim. RKP koordynuje turnieje Polskiej Ligi Walk Rycerskich oraz zajmuje się organizacją wyjazdów kadry narodowej na mistrzostwa świata.
Stowarzyszenie jest członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich

Napisz wiadomość do Projektodawcy

626 PLN z 5000 PLN

21 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

12%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.10.2015.

Szkółka Rycerska Niepokorni Orzesze -M.Oleś, D.Łakomski

O projekcie

             

Celem projektu jest zapewnienie dalszego dynamicznego rozwoju sekcji Sportowych Walk Rycerskich w orzeskim Fight Club NIEPOKORNI.

         Bezpieczeństwo naszych podopiecznych stawiamy na pierwszym miejscu. Stan techniczny sprzętu powinien być nienaganny, ponadto  junior powinien posiadać osłony ciała dostosowane do wykonywanych zadań - zbieramy fundusze na sprzęt.

          Skuteczne przekazywanie wiedzy to sztuka, którą ułatwia nowoczesna technologia - zbieramy fundusze na projektor multimedialny.

              Jako klubowi sportowemu zależy nam na rywalizacji i sprawdzaniu się. Zebrana nadwyżka pozwoli na opłacenie wyjazdu na kolejne międzynarodowe zawody juniorów w Mińsku.

Kim jesteśmy

  Od lat jesteśmy pasjonatami historycznych walk rycerskich, bierzemy udział w turniejach krajowych, Polskiej Lidze Walk Rycerskich i Mistrzostwach Świata w walkach rycerskich.

              Jesteśmy trenerami walk rycerskich dzieci i młodzieży. Zainteresowanie treningami jest duże, obecnie mamy do 30 młodych adeptów na cotygodniowym treningu. Juniorów nam przybywa, a wysoka frekwencja pozwala z przekonaniem powiedzieć, że proponowana przez nas forma aktywności fizycznej jest atrakcyjna. Dodatkowo przekazujemy informacje z zakresu historii uzbrojenia, historii Polski i uczymy walki fair play, odwagi i patryjotyzmu.  Nasi podopieczni reprezentują Polskę na turniejach zagranicznych.

O trenerach

             Mariusz Oleś: w Orzeszu znany jest po prostu jako Olo. Człowiek o wielu umiejetnościach: ochroniarz, trener MMA, rycerz i opiekun w jednym. Od niedawna orzeszanin ma jeszcze jedną wizytówkę: Lider Roku 2014 województwa śląskiego.

Damian Łakomski - na codzień inżynier i kierownik produkcji, od lat zawodnik Polskiej Ligi Walk Rycerskich i trener juniorów FC Niepokornych

                                    .

Maciej Ryszkiewicz - nauczyciel WF, zawodnik Polskiej Ligi Walk Rycerskich i trener juniorów FC Niepokornych.

                                  

O Niepokornych i Sportowych Walkach Rycerskich:

            Sportowe walki rycerskie to wspaniała dyscyplina sportowa, łącząca tradycję i emocjonujące widowisko -  to nasza pasja. Sport który rozwija się w Polsce i na świecie. Podczas MŚ konkuruje ze sobą prawie 30 reprezentacji narodowych z 6 kontynentów. Międzynarodowe turnieje juniorów to na razie do 7 reprezentacji.

            Fight Club Niepokorni z Orzesza to przede wszystkim jego juniorzy-zawodnicy oraz trenerzy.

Nasza wspólna pasja to sportowe walki rycerskie. Trenerzy Mariusz Oleś, Damian Łakomski i Maciej Ryszkiewicz to członkowie Kadry Narodowej w Pełnokontaktowych Walkach Rycerskich.

            Nasi juniorzy to najwspanialsze dzieciaki na świecie, które w swoim dorobku mają już sukces: 3 miejsce (jedno srebro i brąz) Polski na I Międzynarodowych Mistrzostwach Miecza Sportowego juniorów w Mińsku.

            Podczas treningów nie tylko uczymy walki mieczem, ale także zapoznajemy juniorów z historią średniowiecza, tradycjami i  historią uzbrojenia.

            Aktualnie posiadamy już salę, którą wyremontował Mariusz Oleś. Dziś możemy pochwalić się grupą prawie 30 juniorów.

            Organizujemy taże konkursy historyczno-plastyczne. Poniżej rozdanie nagród za wykonanie najładniejszej pracy plastycznej związanej z walkami rycerskimi.

 

Naszymi działaniami interesują się nie tylko media polskie (TVN,TVN24, Telexpres) ale także media z Japonii.

dodatkowo link programu w TVN

            Nasi trenerzy angażują się w tworzenie siatki szkół juniorskich w Polsce. Chcemy opracować profesjonalny program szkolenia z zakresu sportowych walk rycerskich dla juniorów oraz wiedzy o średniowiecznej Polsce.

Juniorzy Niepokornych Orzesze biorą również udział w akcjach społecznych.

Budżet Projektu:

5000pln

           1. Miecze sportowe - są to elementy które podlegają szybkiemu zużyciu,

           2.  Profesjonalne osłony tułowia, nóg, rąk i dłoni.

          3. Zakup sprzętu multimedialnego

 dla ciekawszego i łatwiejszego przekazywania wiedzy - wyświetlanie prezentacji sportowo/historyczne dla dzieci i dorosłych,

dla podwyższania techniki walki - analizowanie filmów z treningów i zawodów

           4. Ubrania sportowe do walk z herbem klubu

 Kolejne progi finansowania:

7000 pln

           Sponsorowanie wyjazdu na zawody - II Międzynarodowe Mistrzostwa Miecza Sportowego juniorów w Mińsku - dla minimum 10 osób

9000 pln

               Dodatkowy zakup 10 mieczy i 2 kompletów sparingowych (dla młodszych i starszych) - zapas na cały 2016 rok

NIEPOKORNE NAGRODY

 KONTAKT

https://www.facebook.com/damian.lakomski

https://www.facebook.com/mariusz.oles.7?fref=ts

https://www.facebook.com/FightClubOrzesze?fref=ts

https://www.facebook.com/events/826042197490729/

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.10.2015 19:07