Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

The Shipyard

The Shipyard

Gdynia

Grupa The Shipyard powstała w 2011 roku w centrum Trójmiasta, ale szybko potem zaczęła wymykać się ku dalszym rewirom.
Napędza ich zapach morza i dźwięk giętej portowej stali. Skład zespołu tworzą muzycy znani z formacji takich jak Made In Poland, Sound Of Pixies, Heart & Soul, Vulgar czy Kiev Office.
W tej Stoczni wodowane są muzyczne torpedy na miarę 21 wieku.
Rafał Jurewicz – Wokal
Michał Miegoń – Wokal, Gitara
Piotr Pawłowski – Bass, Klawisze
Michał Młyniec – Perkusja

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11920 PLN z 7000 PLN

101 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

170%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.02.2016.

The Shipyard: Niebieska Linia - trzecia płyta na winylu

O projekcie

Kochani!

Dziękujemy za wasze wsparcie, za umożliwienie nam wydania płyty na najwyższym możliwym poziomie. Dzięki Wam płyta "Niebieska Linia" ukaże się na winylu :)


Nadal można kupować nagrody, zwiększenie budżetu pomoże nam w promocji płyty, być może uda się nakręcić teledysk do kolejnej piosenki :) Czekamy na Wasze opinie po odsłuchu :)

DZIĘKUJEMY!

The Shipyard - Piotr, Rafał, Michał i Michał

 

Nazywamy się The Shipyard.  

Jako zespół właśnie zakończyliśmy prace nad naszym trzecim albumem zatytułowanym „Niebieska Linia”, która wyjdzie nakładem niezależnej wytwórni 2.47 Records. Marzymy o tym, aby z Wami wydać tę płytę, na nośniku wyjątkowym jak muzyka, którą przynosimy - winylu.

The Shipyard powstała w 2011 roku w centrum Trójmiasta, ale szybko potem zaczęła wymykać się ku dalszym rewirom. Napędza ich zapach morza i dźwięk giętej portowej stali. Skład zespołu tworzą muzycy znani z formacji takich jak Made In Poland, Sound Of Pixies, Heart & Soul, Vulgar czy Kiev Office. W tej Stoczni wodowane są muzyczne torpedy na miarę 21 wieku.

Kilka słów o każdym z nas:

Michał Miegoń (gitara) zadebiutował scenicznie jako 13-latek i od tego czasu był już członkiem co najmniej kilkunastu zespołów. Robert Brylewski powiedział o nim: "możecie robić co chcecie, ale nie wyrzucajcie gitarzysty" :) Trudno oderwać od niego uszy i wzrok, jest niepodrabialnym gitarzystą także ze względu na swoje zachowanie sceniczne. Wielki fan każdej wody, ekolog i przewodnik po mniej znanych rewirach Gdyni.

Rafał Jurewicz (śpiew) od kilkunastu lat uczy języka angielskiego. Z równą swobodą posługuje się nowojorskim jak i szkockim akcentem. Niezwykle ekspresyjny na scenie, która jest jego ulubionym żywiołem. Tym razem większość utworów zaśpiewał po polsku.

Michał Młyniec (perkusja) oprócz stoczniowej perkusji obsługuje też logistycznie statki wpływające do trójmiejskich portów. Fan ciężkiego grania i potężnych riffów. Nie ma zespołu z lat 90-tych, którego utworów nie potrafiłby zagrać zarówno na perkusji jak i na basie.

Piotr Pawłowski (gitara basowa) zaczynał swoją przygodę z muzyką jako pierwszy. I pewnie The Shipyard nigdy by nie powstał, gdyby sprawy zawodowe Piotra nie przysłały go do Trójmiasta. Kiedyś wygrał Wielką Grę. Tak, tą Wielką Grę!  

Nowa muzyka, którą dla Was przygotowaliśmy to wypadkowa tego, z czego nas znacie i tego co mogliście usłyszeć wcześniej. 

O pierwszym albumie „We Will Sea” (2012) powiedziano, iż jest to wodowanie muzycznych torped, a dziennikarz radiowej Trójki Piotr Stelmach nazwał ją jednym z debiutów roku. Na drugiej płycie „Water on Mars” (2014) szukaliśmy wody w przestrzeni kosmicznej, poszerzając swoje dźwiękowe horyzonty. Robert Sankowski z Gazety Wyborczej pisła, że "za conajmniej połowę takich piosenek Brian Molko (Placebo) pewnie gotów byłby zabić". 

"Niebieska Linia” to dzieło z którego jesteśmy szczególnie dumni. Nagrywaliśmy album blisko morza w gdyńskim studiu Sound 8. Po rejestracji ścieżek na pokład jako producent powrócił do nas Piotr Pawlak – wielki architekt brzmienia trójmiejskiej sceny alternatywnej (Kobiety, Kury, Ścianka, Tymański Yass Ensemble, Łoskot) – gwarant prawdziwie morskiego sznytu w brzmieniu.

Przez ostatnie kilka lat zbieraliśmy doświadczenia i nowe inspiracje grając około 100 koncertów ( m. in. Męskie Granie, Off Festival oraz trasy zagranicą: Litwa, Niemcy). Inspiracje tymi podróżami przyczyniły się do świeżego, innego podejścia do naszych kompozycji przy zachowaniu charakterystycznego brzmienia nowofalowego.

Nasz pierwszy singiel z nowej płyty "Oceany" można zobaczyć tu:

Naszym największym marzeniem jest aby ten album ukazał się na nośniku tak samo wyjątkowym jak muzyka którą Wam przynosimy – na płycie winylowej. Chcielibyśmy przenieść nasze brzmienie na ‘czarną płytę’ tak abyście Wy, słuchacze, mieli możliwość ‘posmakowania’ naszych kompozycji w szlachetnej formie. Tak, aby można było nacieszyć oczy okładką z pięknymi zdjęciami Pawła Jóźwiaka w dużym formacie.

Jednak płyta winylowa nie jest rzeczą prostą do wykonania. Potrzebujemy do 20 lutego zebrać 7000 zł aby ukazało się 300 sztuk tej płyty. Dlatego zwracamy się z prośbą do Was o wsparcie!

100 % powyższej kwoty pokrywa znaczącą część kosztów produkcji płyty winylowej. Jeślu uda się nam zebrać 110 % tej kwoty - wytłoczymy 10 szt. winyli więcej. Jeśli 130 % - nakręcimy kolejny klip do innego utworu z "Niebieskiej Linii".

Bardzo Wam dziekujemy za wsparcie i pomoc w zrealizowaniu naszego największego obecnie marzenia, najnowszej płyty "Niebieska Linia" na winylu.

 

Michał, Piotr, Rafał, Michał

www.facebook.com/TheShipyardPL

Kanał YouTube

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.02.2016 21:09