Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin Kozioł

Marcin Kozioł

Chrzanów

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5116 PLN z 4400 PLN

124 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

116%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.05.2013.

Nie widząc przeszkód... jeżdżę na rowerze

O projekcie„Nie widząc przeszkód... jeżdzę na rowerze” to 3-etapowe tandemowe wyprawy osób z jednoczesnym zaburzeniem funkcjonowania wzroku i słuchu – osób głuchoniewidomych. Ich celem jest przełamywanie społecznych barier, szerzenie wiedzy na temat głuchoślepoty i alternatywnych form komunikacji. Projekt realizowany będzie od kwietnia do grudnia 2013 roku przy współpracy Stowarzyszenia Travelling Inspiration i Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, na terenie Polski, Europy i Ameryki Południowej.


Osoby głuchoniewidome charakteryzują się jednoczesnym zaburzeniem funkcjonowania zmysłu wzroku i słuchu, w takim stopniu, że uniemożliwia lub utrudnia to komunikację, samodzielne poruszanie się oraz zdobywanie informacji. Dlatego osoby głuchoniewidome, aby móc funkcjonować w społeczeństwie w pełni potrzebują pomocy osób wspierających – tłumaczy-przewodników. Niestety otwarty rynek ofert sportowo-turystycznych jest niedostępny dla osób głuchoniewidomych. Nasz projekt ma to zmienić!
I tak w odpowiedzi na potrzeby osób głuchoniewidomych, chcemy przekuć ideę równości w czyn. W tym celu stworzyliśmy projekt, do udziału w którym zapraszamy mieszkańców całej Polski! Uczestnikiem poszczególnych etapów wyprawy rowerowej może zostać każdy. Inicjatywa składa się z trzech części:

 Część I
Projekt 80 Rowerów dookoła Polski
Jest to projekt, który ma na celu objechanie i zwiedzenie Polski dookoła, skierowany jest do każdego, kto jeździ na rowerze. Założeniem jest, aby w 12 etapach dwu i czterodniowych objechać Polskę. Startujemy 20 kwietnia 2013 roku z Krakowa i kończymy 21 kwietnia w Rzeszowie. Całe przedsięwzięcie zajmie nam 6 miesięcy. Ostatni etap odbędzie się 12 października 2013 roku, kiedy pokonamy odcinek z Częstochowy do Krakowa. Finalnym wydarzeniem kończącym objazd Polski będzie impreza podsumowującą w dniu 26.10.2013. Na uroczystość zostaną zaproszeni wszyscy uczestnicy projektu, patroni, media, sponsorzy. Podczas trwania projektu na każdym wyjeździe będzie możliwość zapoznania się z formami komunikacji, którymi posługują się osoby głuchoniewidome: z językiem migowym i alfabetem Lorma.

Część II
Projekt 80 Rowerów Dookoła Europy (edycja I) Warszawa – Helsinki
Projekt ma na celu zdobycie wszystkich europejskich stolic na rowerze. Jest również przygotowaniem się do ostatniego elementu inicjatywy „Nie widząc przeszkód”. Skierowany jest do osób, które mają doświadczenie w rowerowych podróżach, jak również do takich, które chcą spróbować swoich sił po raz pierwszy. Dlatego gwarantujemy podczas całości trwania tego etapu obecność samochodu zabezpieczającego. Wspólnie z nami trasę przemierzą osoby głuchoniewidome, które będą jechać na tandemach wraz z tłumaczami przewodnikami. Ruszamy 14 sierpnia 2013 roku z Warszawy, a naszym punktem docelowym są Helsinki. Po drodze zdobędziemy również Wilno, Rygę i Tallin. Do pokonania mamy blisko 1200 km. Planowana grupa to 30 osób. Podsumowanie I edycji tego projektu odbędzie się również 26.10.2013r. Już wtedy będziemy rozpatrywać i wybierać następny cel naszych podróży.

Część III
Tandemowe zdobywanie Ameryki Południowej
Finalną akcją w ramach projektu „Nie widząc przeszkód...” będzie w 2013 roku wyprawa tandemowa grupy 10-osobowej po Ameryce Południowej. Wśród uczestników ekspedycji będzie 5 osób głuchoniewidomych mieszkających w różnych częściach Polski, 5 wspierających tłumaczy-przewodników oraz 2 logistyków strategicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i organizację podróży. III etap będzie liczył 14 dni.

Myśląc o całym projekcie chcemy pokazać, że świat to otwarte drzwi dla każdego, kto ma ochotę dowiedzieć się, co się za nimi kryje. Dlatego zapraszamy do udziału w poszczególnych częściach projektu wszystkie zainteresowane osoby.
Zachęcamy do aktywnego śledzenia naszych działań jak również na naszych Fan Page’ach: facebook.pl/80rowerow i facebook.pl/TravellingInspiration.

W zbiórce na portalu polakpotrafi.pl chcemy uzbierać pieniądze na zakup tandemu. Kwota 4400 zł pozwoli nam sfinansować zakup jednego tandemu. Zapraszam Cię do wsparcia jedynego w swoim rodzaju projektu. Dzięki Tobie osoba głuchoniewidoma może spełnić swoje marzenia ! 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.05.2013 00:12