Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Neal Cassady

Neal Cassady

Kraków, Poland

Wilk z Ustronia. Zawsze się lub coś szarpał. Struny elektryka i głosowe w Świniarach, basowe w RZPRDL. Wył przy tym niemiłosiernie. Na co dzień zajmuje się rozkręcaniem wideo, niedawno dostał się do głowicy. W najbliższym czasie planuje przeprowadzić diagnostykę zaburzeń osobowości. Kocha rodziny i spokój.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8930 PLN z 6669 PLN

105 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

133%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.02.2015.

NealCassady & TheFabulousEnsemble WYDANIE PŁYTY!

O projekcie

 

 

Desperacko potrzebujemy Waszego wsparcia!

 

Nagraliśmy płytę. Mieliśmy kasę na jej wydanie, jednak natrafiliśmy na zjawisko „spontanicznej alokacji funduszy” (nowe Audi, magazyn burbona i lateksu, alimenty dla doga niemieckiego itd.).             

Trochę poważniej:

 

Nazywam się Rafał Klimczak. Mieszkam i tworzę w Krakowie jako Neal Cassady. Od zawsze wymyślałem i rejestrowałem piosenki. Wreszcie przyszedł czas na wydanie płyty. Przez ostatnie dwa lata nagrywałem kolejne kawałki - to, co zarobiłem w prawdziwym życiu szło na studio. W międzyczasie powstał projekt Neal Cassady & The Fabulous Ensemble, złożony z wyjątkowych krakowskich muzyków. Do jednego z utworów udało się zrealizować klip, zagraliśmy także premierowy koncert dla pełnego klubu Betel w Krakowie. Było pięknie. Teraz dziesięć utworów czeka na wydanie na płycie CD, ale marzy nam się także winyl.

 

 

Co to będzie?

 

Album stanowi kolaż, inspirowany różnymi tradycjami muzycznymi: posłuchacie mrocznego country, hard rocka, folku i rockowych ballad prosto z trzewi. Muzyka drogi przeznaczona dla kierowców ciężarówek, którzy spełniają się w tylko w długich trasach. Czasem trwają one całe życie.

 

 

 

Na co zbieramy:

 

1.Mastering płyty, czyli ostateczne przygotowanie nagrań do wydania: na CD oraz winylu. 

2.Projekt graficzny okładki

3.Wytłoczenie płyt CD oraz winylowych, wydruk okładek.

 

 

Jeśli przekroczymy próg:

 

Zrealizujemy drugi klip i zainwestujemy w sprzęt koncertowy.

 

 

Neal Cassady & The Fabulous Ensemble tworzą:

 

 Neal Cassady – wokal, gitara, chemia, hemoglobina 

 

Wilk z Ustronia. Zawsze się lub coś szarpał. Struny elektryka i głosowe w Świniarach, basowe w RZPRDL. Wył przy tym niemiłosiernie. Na co dzień zajmuje się rozkręcaniem wideo, niedawno dostał się do głowicy. W najbliższym czasie planuje przeprowadzić diagnostykę zaburzeń osobowości. Kocha rodziny i spokój. 

 

Marcin Gągola – bas, produkcja, prokreacja 

 

Basista zespołów Uroboros (91-95) Lemuel (95-97) Trzymać Jężyk Za Zębami (96- 98) Polo Mattei (99-04) Oqlarsn (04-06). Epizodycznie pracował jako realizator dźwięku i kompozytor dla teatru Łaźnia Nowa i Teatru Ludowego w Krakowie. Od 2006 jest właścicielem Taktik Studio. Pracuje jako muzyk, producent i realizator nagrań, zajmuje sie też produkcją i postprodukcją dźwięku filmowego.

 

DogTag – harmonijka ustna, wokal, szamanizm 

 

W dwóch kapelach śpiewała, w dwóch grała na bębnach. Teraz gra na organkach i na zwłokę. Lubi psowate, dinozaury, whiskey i bieganie. Pije potworne ilości kawy. W wolnych chwilach pisze książkę.

  

Michał Dymny  gitara, klawisze, logistyka 

 

Kompozytor i improwizator. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współtworzył krakowski kolektyw Improvising Artists, a także w projekty o nazwie Entropy, Process – Laboratory of Intuition oraz Cracow Improvisers Orchestra. W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej. Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w festiwalach Sacrum Profanum, Audio Art, Unsound, Sound Exchange. Gra w zespołach Nucleon, HiQ i Institute of Intuition oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając w grupie Sound Ensemble.

 

Tomek Głuc – perkusja, dobry humor

 

Aktywny działacz krakowskiego underground'u. Z wykształcenia grafik, z zamiłowania muzyk improwizator. Otwartość na różne gatunki muzyczne sprawia, że swobodnie czuje się zarówno w stylistyce dubowej, noise'owej jak i free jazzowej. Członek zespołu Nucleon i Aloes. Używa przede wszystkim instrumentów elektronicznych (handsonic, groove box, sampler) oraz gra na perkusji.

 

 

 

Zapraszamy na na szego fanpage'a po najwieższe informacje!

https://www.facebook.com/pages/Neal-Cassady-The-Fabulous-Ensemble/1549911875240801?ref=aymt_homepage_panel

 

 

Media o Twoim projekcie:

Neal Cassady & The Fabulous Enseble zbierają na wydanie płyty

muzyka.onet.pl | 2015-01-27

Grupa Neal Cassady & The Fabulous Enseble ruszyła z kampanią crowdfundingową, która ma za zadanie umożliwić im wydanie debiutanckiego albumu. Muzyków wesprzeć można w serwisie Polak Potrafi.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.02.2015 18:06