Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Konto usunięte

Konto usunięte

Napisz wiadomość do Projektodawcy

315 PLN z 12000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.09.2015.

NaukaMatmy.pl - narzędzie pracy dla uczniów i...

O projekcie

21.07 - Wystartowaliśmy!

22.07 - Pierwsze koty za płoty, czyli... mamy już 1% kwoty!

27.07 - Nadciąga kawaleria - Socios Górnik dołączyło do grona wspierających

 

 

Liczby rządzą światem, zwykł mawiać Pitagoras. Możemy dostarczyć Wam narzędzie, które pozwoli posiąść tę władzę – dogłębną znajomość matematyki, królowej nauk. Wasza gra o tron właśnie się rozpoczyna!

Serwis NaukaMatmy.pl to projekt mający na celu zapewnienie uczniom DARMOWEGO dostępu do materiałów dydaktycznych z matematyki oraz wyposażenie korepetytorów i nauczycieli w narzędzia niezbędne do efektywniejszej pracy z uczniem.

Dzięki niemu będziecie mogli swobodnie poruszać się po królewskim dworze, poszerzając swe wpływy, rosnąc w siłę, by stać się panem (bądź panią) swego losu. Wszystko w przyjemny i przejrzysty sposób. Zacznijmy jednak od początku.

Nazywam się Zbigniew Gronowski i to właśnie w mojej głowie narodził się pomysł serwisu NaukaMatmy.pl.

Zarabiam na życie, łącząc moje dwie życiowe pasje: matematykę oraz programowanie. Chcąc być jeszcze lepszym w tym, co robię, postanowiłem zwiększyć skuteczność nauki, czyniąc ją jednocześnie bardziej efektowną i przystępną.

Korzyści mogą odnieść wszyscy. No może poza kotem Schrödingera (suchar fizyczny).

Każdy uczeń zarejestrowany w serwisie uzyska DARMOWY dostęp do całego zbioru zadań z matematyki.

Wyobrażacie to sobie? Za oknem plucha i zawierucha, niechybny znak nadchodzącej zimy, a Wy w cieple domowego zacisza, zanurzacie się w fantastycznym świecie matematyki, rozwiązując jedno zadanie za drugim. Bohatersko skracacie ułamki (niekoniecznie o głowę), ratujecie z opresji bohaterów zadań i niczym Sherlock H. rozwiązujecie arcytrudne zagadki…

Nie rusza Was to? Wróćmy więc do suchych faktów.

System automatycznie będzie informował go o popełnionych błędach w rozwiązanych zadaniach, sugerował zadania podobne, oraz prezentował pełne statystyki postępów w nauce. Dokładny podział na konkretne działy i zagadnienia ułatwi oraz skróci czas nauki.

Uczeń będzie mógł znaleźć także wsparcie korepetytora korzystając z systemu ogłoszeń. Serwis będzie zawierał zarówno zadania testowe, jak i otwarte na różnym poziomie trudności. Specjalnie przygotowane zadania egzaminacyjne będą stanowiły doskonały materiał służący do systematycznej nauki podczas roku szkolnego jak również przygotowań do egzaminów kończących szkołę.

Pisałem już, że to wszystko całkowicie za darmo?

W serwisie dostępne będą także wzory, które na zasadzie podpowiedzi będą mogły być wyświetlane podczas rozwiązywania zadań. Niczym Sherlock… OK, OK, pamiętam nie rusza Was to…

Przejdźmy więc na drugą stronę barykady.

Przygotowywanie zadań domowych dla ucznia zabiera Ci wolne popołudnie i do tego musisz jeszcze znaleźć czas na sprawdzenie dziesiątek kartek z zadaniami swoich uczniów? I tak dzień w dzień?

Dzięki serwisowi NaukaMatmy.pl korepetytorzy i nauczyciele zaoszczędzą sporo czasu i zwiększą swoją wydajność. Opcja tworzenia własnej klasy wśród swoich uczniów oraz system losujący zadania domowe umożliwiający automatyczne wysyłanie ich do ucznia to idealne narzędzie dla zapracowanych nauczycieli matematyki. 

Z kolei uczeń po zalogowaniu w serwisie dokładnie wie co zostało mu zadane. Te zaawansowane opcje zlecania zadań, pozwalają na zlecanie zadań według wielu kryteriów takich jak m.in. nowe/stare zadanie, poziom trudności, wybrany dział, zadania podobne do tych w których uczeń miał błędy, test/zadanie otwarte a także wiele innych.

System pozwoli również na ręczny wybór zadań z bazy danych. Korepetytor i nauczyciel będą również posiadać opcję tworzenia widoków, wzorów tzn. wybrać konkretne wzory wraz z ich prostym opisem i zlecić uczniowi ich nauczenie się.

Specjalne opcje druków ułatwią drukowanie materiałów. Serwis będzie tak przystosowany by zajęcia z uczniem mogły odbywać się przy pomocy tabletu, laptopa czy telefonu komórkowego.

Dodatkowo nauczyciel i korepetytor będą mieć możliwość dodawania ogłoszeń w serwisie, przeglądania statystyk swoich uczniów, sprawdzania w których zadaniach zrobili błędy, ile czasu rozwiązywali zadanie itp..

Wszystko jasne? To przejdźmy do trudniejszych spraw. Oczywiście chodzi o

Policzyliśmy, podzieliliśmy, wykonaliśmy programowanie liniowe i całą resztę innych cudów na kalkulatorze. Niezależnie od tego, w którą stronę liczyliśmy, wyszło, co następuje: POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA!

Żeby projekt hulał po sieci, niczym gepard po wybiegu, musimy zadbać o:

 • - serwer
 • - obsługę techniczną
 • - sprzęt do wydajniejszej pracy (komputer stacjonarny, monitor, tablet okablowanie biura, tablica, drobny sprzęt biurowy)
 • - licencje do Photoshopa , Adobe Dreamveawer

I tu, po raz kolejny, pojawiacie się Wy. W zależności od Waszej hojności (pragnę zwrócić uwagę na rym), będziemy mogli przekraczać kolejne progi, co przełoży się na jakość oferowanych przez serwis usług.

 • 12 000 zł (100%) – 7 000 zadań w bazie, sprzęt biurowy, hosting, obsługa techniczna serwisu
 • 15 600 zł (130%) – 8 500 zadań w bazie, poszerzona funkcjonalność serwisu (lepsze algorytmy losujące zadania, przydatne kalkulatory, podpowiedzi do zadań)
 • 19 200 zł (160%) – 10 000 zadań w bazie, aplikacja na urządzenia mobilne
 • 24 000 zł (200%) - Jeszcze więcej opcji! System komunikacji (poczta) oraz czat. System przesyłania zdjęć zadań oraz pierwsze próby wideoczatów.

każde kwota zebrana ponad stan zostanie w pełni zagospodarowana na stałe ulepszanie funkcjonalności ! Będą systematycznie robione ankiety i to Wy będziecie decydować nad czym powinniśmy pracować by maksymalnie pomóc wam w nauce !

Każda faza kiedyś się kończy, mawiał znajomy elektryk imprezowicz. Stosując się do tej maksymy, wyznaczyliśmy czas realizacji kolejnych progów:

 • I faza (12 000 zł) – data ukończenia – listopad 2015
 • II faza (15 600 zł) – data ukończenia – grudzień 2015
 • III faza (19 200 zł) – data ukończenia – luty 2016
 • IV faza (24 000 zł) – data ukończenia – marzec/kwiecień 2016

Dla użytkowników serwisu, z pewnością największą nagrodą będzie wiedza. Dla tych, którzy nas wesprą, świadomość, iż uczestniczyli w czymś wielkim. Tych drugich postanowiliśmy dodatkowo uhonorować upominkami, które (po zebraniu potrzebnych środków) zostaną niezwłocznie przekazane darczyńcom.

 

 

   

 

 


Wizualizacja nagródTermin wysyłek listownych to około 5 dni roboczych. Koszulki, figurki oraz smycze do 2 tygodni ze względu na konieczność ich wykonania. W kwestiach logotypów firm / osób prywatnych do umieszczenia na stronie terminy będą ustalane indywidualnie poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu poprzez konta na facebooku:

Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody. Pomóż innym rozkoszować się tym pięknem.


Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.09.2015 10:10