Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

maciej salamon

maciej salamon

Gdańsk, Poland

Duet Nagrobki, tworzą Maciej Salamon (gitara, głos) i Adam Witkowski (perkusja, głos). Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie oraz zgodnie z tym do czego przyzwyczaili na swoim pierwszym wydawnictwie z roku 2014 – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej dziedzinie zespół jest bardzo konsekwentny. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów - od starego polskiego big beat'u przez gitarowy noiz, zimną falę, a nawet bardzo wczesny black metal.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2146 PLN z 9999 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

21%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.04.2016.

NAGROBKI NA WINYLU

O projekcie

Opis projektu:

W grudniu zeszłego roku zespół Nagrobki wspólnie z wytwórnią BDTA opublikował drugą płytę zatytułowaną Stan Prac. Materiał nad którym spędziliśmy dwa ostatnie lata pracy, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród słuchaczy i recenzentów.

 

Teksty omawiające naszą płytę pojawiły się zarówno w prasie drukowanej (Gazecie Wyborczej czy Newsweek'u jak i blogach poświęconych muzyce niezależnej (Polifonia, Bartek Chaciński).

 

 

W wielu znaczących podsumowaniach fonograficznych roku 2015 nasza płyta znalazła się w ścisłej czołówce zestawień, a pierwszy nakład CD w większości wyprzedał się na grudniowej trasie koncertowej. Nie ukrywamy, że sprawy mają się lepiej niż mogliśmy to sobie wyobrazić. Jesteśmy więc bardzo zadowolonymi i spełnionymi Nagrobkami. Do pełni szczęścia związanego z płytą Stan Prac brakuje nam już tylko jej winylowej edycji. Właśnie taka publikacja jest celem naszego projektu.

 

Pod tym linkiem możesz posłuchać płyty Stan Prac w wersji cyfrowej >>>

 

 

Cel projektu:

Naszym celem jest wydanie płyty Stan Prac na płycie winylowej. Podobnie jak wielu z Was uważamy, że płyta winylowa jest najwłaściwszym i najszlachetniejszym nośnikiem dźwięku. Winyl to nie tylko muzyka. Jego odtwarzaniu towarzyszy skupienie a wielkość okładki to dodatkowe doznania estetyczne. Niestety takie wydawnictwo jest dużo droższe niż publikacja CD. Chcemy więc prosić Was o wsparcie naszego pomysłu.

 

 

Budżet:

Tłoczenie płyty wraz z drukiem okładki i przygotowaniem dedykowanego masteringu to około 10000 PLN. Taką właśnie kwotę chcemy zebrać w naszej akcji. Nie chcemy oszczędzać na tej edycji. Pragniemy stworzyć ładny przedmiot, który poza samym nośnikiem dźwięku jest również cieszącym oko obiektem. Wiemy, że powinno to wyglądać tak: biały ciężki winyl 180g, czarna koperta, kolorowa okładka w matowym laminacie.

 

 Tak będzie wyglądała nasza płyta jeśli uda się zebrać kasę.

 

Progi realizacji:

100 % zebranych funduszy, to publikacja płyty. Jeśli jednak udało by nam zebrać kwotę większą niż 100% zakładane w projekcie, wówczas całą nadwyżkę przeznaczymy na realizacje materiału audio wizualnego z koncertu zespołu. Do współpracy nad tą produkcją chcemy zaprosić naszego przyjaciela Macieja Szupicę, z którym współpracowaliśmy już przy oprawie koncertu premierowego płyty Stan Prac w gdańskim klubie Żak. Efekt pracy, którą wówczas wspólnie wykonaliśmy zainspirował nas do dalszej działań. Bardzo chcielibyśmy wykonać rejestrację koncertu zawierającego nowe utwory Nagrobków wzbogacone o wizualizacje Macieja.

 

 

 To my w lesie. To zdjęcie będzie okładką.

 

Zespół:

Duetu Nagrobki tworzą Maciej Salamon (gitara, głos) i Adam Witkowski (perkusja, głos). Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty większości piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej materii zespół jest bardzo konsekwentny. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów - od starego polskiego big beat'u przez gitarowy noize, zimną falę, a nawet wczesny black metal. Wszystko to wymieszane z improwizującą sekcją dętą, którą na płycie Stan Prac gościnnie stworzyli: Mikołaj Trzaska (saksofony), Tomasz Ziętek (trąbka), Michał Bunio Skrok (puzon, trąbka) oraz z kontrabasem Ola Walicki.

Do tej pory zespół Nagrobki miał okazję prezentować swoje utwory na żywo m.in. na katowickim Off'ie, łódzkim Domoffon'ie, krakowskim Unsound'zie czy poznańskim Springbreak.

 

 

Dlaczego crowdfunding:

Idea DIY (Do It Yourself), jest nam bardzo bliska. Właściwie, to zawsze bazujemy na tej zasadzie - wydawnictwa powstają z własnych funduszy, samodzielnie również organizujemy ich produkcję, odpowiadamy za nagranie, edycję, miks, projekt okładki, a często również druk. W przypadku płyty Stan Prac jedynie mastering zleciliśmy zaprzyjaźnionemu z nami Piotrowi Pawlakowi.

Czasami jednak projekt przerasta nasze własne możliwości finansowe i wówczas crowdfunding wdaje nam się być naturalnym rozwinięciem działania w stylu - Zrób to sam! Zróbmy to sami! Tak właśnie jest w przypadku tego projektu. Sami nie damy rady wydać Stanu Prac na winylu! Wspólnie damy radę na pewno!

Zapraszamy do wsparcia naszej idei, a dla osób gotowych nam pomóc przygotowaliśmy różne opcje i nagrody.

 

   

 

Kontakt:

Najlepszym sposobem na skontaktowanie się z nami jest wysłanie do nas wiadomości na naszym profilu facebook'owym. Trochę gorszym bo rzadziej odbieramy jest wysłanie do nas mejla na adres: hejt.nagrobki@gmail.com


 

Jedną z nagród jest sitodruk naszego autorstwa, numerowany i sygnowany.

 

Termin realizacji nagród:

Nagrody wyślemy jak najszybciej się da. Termin zależy od rodzaju nagrody. Szczegółowe informacje poniżej:

- cyfrową wersje stanu prac wyślemy po zakończeniu zbiórki

- odbiór wejściówki na koncert Nagrobków zależy od tego kiedy będziesz chciał/ała przyjść na nasz koncert

- płytę winylową wyślemy po jej wytłoczeniu. Czyli około trzech miesięcy od dnia zakończenia zbiórki (niestety kolejki w tłoczniach są gigantycze i nie przyspieszymy tego).

- sitodruk naszego autorstwa wyślemy razem z płytą winylową. Czyli około trzech miesięcy od dnia zakończenia zbiórki. Niestety kolejki w tłoczniach są gigantycze i nie przyspieszymy tego.

- nekrolog wyślemy zaraz po zakończeniu akcji

- prywatny koncert na terenie Polski zagramy po zakończeniu aukcji i po ustaleniu  terminu z potencjanym zainteresowanym

 

 

Media o Twoim projekcie:

Nagrobki - turpizm ukryty w dziecięcych wyliczankach

trojmiasto.wyborcza.pl | 2016-03-14

"Jesteśmy Nagrobki, czarne Nagrobki. Buźki mamy czarne, a w sercach mamy zło" - tak w utworze "Ja" sami o sobie śpiewają Adam Witkowski i Maciej Salamon, czyli duet Nagrobki. Grupa została zwycięzcą w plebiscycie Pomorskie Sztormy w kulturze w kategorii Odkrycie Roku.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.04.2016 21:09