Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mariusz Procyk

Mariusz Procyk

Toruń, Polska

Związany jest z toruńską sceną muzyczną. Od 2006 roku lider zespołu Calcjumfolii. W latach 2009-2011 organizator toruńskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Wędrownej \"Lochowisko\". Uczestnik wielu przeglądów, festiwali i imprez o tematyce szeroko pojętej \"krainy łagodności\".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

967 PLN z 6600 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.04.2016.

Nagranie płyty 'FURTKA'

O projekcie

Pragniemy ogłosić, że prace nad najnowszą płytą zespołu Calcjumfolii dobiegają końca. Album zatytułowany „Furtka” zawiera wiersze oprawione autorską muzyką. Płyta jest uwieńczeniem prac, w które zaangażował się cały zespół oraz wielu przyjaciół.
W 2016 roku zespół Calcjumfolii obchodzi 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji chcielibyśmy wydać płytę nakładem niezależnej wytwórni, która byłaby swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowej działalności.

 

Nazywamy się Calcjumfolii i jesteśmy zespołem grającym poezję śpiewaną. Nasza twórczość opiera się na wierszach ozdobionych muzyką. Poprzez nasze interpretacje łączymy różne style muzyczne, m.in. folk, folk-rock, blues oraz piosenkę autorską i kabaretową. Na koncertach staramy się przenieść słuchaczy do wspólnego wędrowania po naszym muzycznym świecie, inspirowanym górskimi wyprawami i doświadczeniami życia codziennego.  

Toruńska formacja Calcjumfolii powstała w 2006 roku podczas jednej z bieszczadzkich wypraw. Od tego czasu, niezmiennie trzon grupy tworzy Mariusz Procyk, a od roku 2011 z zespołem związani są Artur Hołuszko i Andrzej Skuza.

 

 

Zespół ma na swoim kącie liczne nagrody i osiągnięcia. Najważniejszym dla zespołu wydarzeniem, była zdobyta w 2007 roku „Nagroda Braci Stefańskich”, przyznawana przez członków grupy Bez Jacka podczas Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA. W kolejnych latach Zespół Calcjumfolii był wielokrotnym laureatem m.in. na takich festiwalach jak: „Bazuna”, „Stachuriada”, „Kampinowskie Klimaty”, „Kropka”, „Przystań” oraz „Nocne Śpiewanie na Zamku w Świeciu”.

Bardzo ważnym w życiu zespołu Calcjumfolii momentem było wydanie pierwszej płyty pt. „Świerszczyk”. Premiera odbyła się 24 czerwca 2011 podczas Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA. Krążek powstał z udziałem Tomasza Łączkowskiego na gitarze i flecie poprzecznym, Krzysztofa Ochnio na gitarze basowej i Artura Hołuszko na mandolinie.

 

 

Przygotowywana obecnie druga płyta zespołu  pt.: „Furtka”, chociaż nie odbiega całkowicie od nurtu tak zwanej poezji śpiewanej, prezentuje zmianę stylu grania zespołu, m.in. poprzez włączenie mocniejszego brzmienia. Nasze utwory są zaaranżowane w ciekawy sposób i posiadają dużą dawkę energii, wyrażoną całą gamą uczuć: od radości po smutek.

 

W ubiegłym roku ukazał się singiel z tytułowym utworem promujący płytę. Mamy nadzieję, że choć trochę zachęci Was do wsparcia naszej inicjatywy.

Zdecydowaliśmy się na sfinansowanie naszego projektu z Waszą pomocą za pośrednictwem PolakPotrafi.pl ze względu na to, że crowdfunding to jedyna forma wsparcia, która pozostawia całkowitą wolność zespołowi do pełnego wyrażenia swojej muzyki.

Dzięki tej formie pomocy każdy z Was będzie częścią i współtwórcą naszej płyty!

 

 

Uzyskane środki wykorzystamy na:

 • wynajem studia nagraniowego
 • prace realizatora dźwiękowego
 • mix i mastering
 • wytłoczenie płyt
 • projekt graficzny
 • druk okładek

 

Jeśli dzięki Waszej pomocy uda nam się zdobyć więcej środków, będziemy mogli rozszerzyć nasz projekt o:

 • zaproszenie do nagrań studyjnych chóru dziecięcego – 130%
 • zaproszenie do nagrań studyjnych i koncertu promującego płytę znanych muzyków, od lat związanych z krainą łagodności – 150%

 

Ze wasze aktywne wsparcie zaplanowaliśmy nagrody związane z promocją płyty, m.in.

 • przedpremierową płytę z autorafami i podziękowaniem na wkładce

Poster Image

 

 • koszulkę

 • kubek

 

 • imienny bilet VIP na każdy koncert zespołu

 

Chcemy podkreślić, że w serwisie „PolakPotrafi.pl”, obowiązuje zasada „wszystko albo nic”. Jeśli przed upływem przewidzianego czasu na uzyskanie dofinansowania nasz projekt nie osiągnie zakładanego celu finansowego, wówczas darczyńcom zostaną z powrotem wypłacone środki pieniężne. Otrzymacie je w całości. Więcej informacji znajduje się w regulaminie serwisu PolakPotrafi.pl.

 

calcjumfolii@gmail.com

http://www.calcjumfolii.art.pl

https://www.facebook.com/Calcjumfolii-104090636326831/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.04.2016 21:09