Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kamila Kaczmarek

Kamila Kaczmarek

Poznań

Hej! Jestem dumną założycielką kawiarni KAWA w centrum Poznania. KAWA to pyszna... kawa (ziarna wyłącznie segmentu specialty!), ale też przepyszne ciasta pieczone na miejscu ze składników najwyższej jakości. To także ciepła, rodzinna atmosfera i setki godzin przegadane z Wami przy kawie. Miłość!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Zdjęcie główne projektu

3776 PLN z 50000 PLN

31 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 26.05.2020.

Na ratunek KAWIE!

O projekcie

Hej! Z tej strony ekipa z kawiarni KAWA na poznańskim Starym Mieście.

 

Dwa tygodnie temu do Poznania dotarł wirus w koronie i całe nasze życie stanęło na głowie. Z dnia na dzień zmieniłyśmy zasady funkcjonowania KAWY ograniczając się do sprzedaży kaw i ciast na wynos, ale po krótkiej chwili zapadła decyzja, żeby kawiarnię na czas jakiś zamknąć zupełnie. Dla dobra Waszego, naszego i naszych rodzin.

 

Powoli przymierzamy się do wznowienia działania lokalu, ale nie spodziewamy się cudu - Poznaniacy siedzą zabunkrowani w domach (bardzo słusznie!) i ostatnie o czym myślą, to kawa specialty i serniczki (nadal słusznie, chociaż trochę smutno). Z potrzeby chwili zapadła decyzja - robimy zbiórkę na utrzymanie KAWY! Zbiórka ma nam pomóc przetrwać nadchodzące miesiące – zarówno te kwarantannowe, jak i te zaraz po jej zakończeniu.

 

 

 

NA CZYM POLEGA FAJNOŚĆ NASZEJ ZBIÓRKI?

 

Za każdą złotówkę przekazaną na pomoc KAWIE dostaniecie dodatkowe dwadzieścia procent do wydania na barze. Czyli płacicie dyszkę, a dostajecie kapuczinę wartą 12 ziko. ;)

 

Poza tym chcemy w tym trudnym czasie wesprzeć tych, którzy dają z siebie 200%, czyli personel medyczny. Dlatego do każdej wpłaty powyżej 200 złotych dorzucamy od siebie blachę muffinów dla dowolnego szpitala na terenie Poznania.

 

To nie koniec wspaniałości! W akcję pomocy KAWIE włączył się Maciej Dziekan, którego wszyscy możecie kojarzyć jako człowieka, który zaprojektował najpiękniejsze logo w historii wszystkich logo świata! <3

KIM JESTEŚMY?

 

KAWA to maleńka kawiarnia w centrum Poznania. Od początku miała być miejscem spotkań, rozmów i zawiązywania przyjaźni. I wiecie co? Udało się! Nie dość, że pieczemy pyszne ciasta i parzymy pyszną kawę - stałyśmy się także miejscem, do którego wielu z Was wraca, żeby pogadać. Udało nam się to do tego stopnia, że w listopadzie 2019 roku odebrałyśmy od radnych osiedla Stare Miasto tytuł "Dobrego sąsiada" <3`

 

Za miesiąc miałyśmy obchodzić trzecie urodziny KAWY. Miało być hucznie, radośnie i smacznie. Pomóżcie nam uratować to miejsce, żebyśmy mogli z opóźnieniem (może nie aż tak wielkim? może jeszcze na wiosnę się uda?), ale wspólnie, cieszyć się kolejną rocznicą.

 

DLACZEGO POTRZEBUJEMY POMOCY?

 

No cóż, COVID-19 przyszedł i pokrzyżował nam szyki. Wiosna miała być taka piękna, już w ostatnich tygodniach zimy przychodziliście do nas tłumnie i radośnie, aż nie nadążałyśmyz pieczeniem ciast! Wydawało się, że możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Wiadomość o wprowadzonym stanie zagrożenia epidemiologicznego zaskoczyła nas na wyjeździe, akurat szkoliłyśmy się kawowo u naszych przyjaciół z Hard Beans Coffee Roasters w Opolu. A potem poszło lawinowo.

 

W najbliższych dniach wznowimy sprzedaż ciast na wynos, ale nie spodziewamy się cudu. Nadchodzą bardzo trudne czasy dla branży usługowej. A nam strasznie zależy żeby ten trudny okres przetrwać i być z Wami, kiedy świat już wróci do normy.

 

 

NA CO PRZEZNACZYMY PIENIĄDZE ZE ZBIÓRKI?

 

Przede wszystkim na opłaty stałe. W momencie kiedy powstaje ta zbiórka zakres pomocy rządowej i miejskiej jest jedną wielką niewiadomą. Zakładamy scenariusz najbardziej pesymistyczny, czyli taki, że z problemem zostaniemy pozostawione same sobie. Oprócz opłat za czynsz i media, chcemy zabezpieczyć wypłaty dla zespołu. Chcemy też móc na bieżąco płacić naszym dostawcom, żeby chociaż w minimalnym zakresie wspomóc polską gospodarkę.

 

CO ZROBIMY Z POTENCJALNĄ NADWYŻKĄ PIENIĘDZY?

 

Odświeżymy lokal. Bez szaleństw, ale zrobimy tak, żeby i Wam i nam było tam jeszcze fajniej!

 

KIEDY MOŻECIE WYKORZYSTAĆ WYKUPIONE BONY?

 

Kiedy chcecie. Planujemy funkcjonować regularnie, aczkolwiek w bardzo okrojonym czasie, już od najbliższego weekendu. Możecie w któryś z kolejnych weekendów zamówić kawałek ciasta i kawę na wynos. Możecie też za przeznaczone na pomoc nam środki kupić kawę w ziarnach albo całą blachę sernika. A kiedy kwarantanna zostanie zniesiona to możecie przyjść do nas i wykorzystać bony na miejscu!

 

 

KONTAKT

 

Jeśli macie jakieś pytania lub sugestie - odzywajcie się. Szefową, Kamilę, złapiecie pod numerem telefonu: 666353666, pod adresem mailowym: kamila.kawiarniakawa@gmail.com, albo na priv na naszych mediach społecznościowych, czyli na fb (www.fb.com/golebia3) lub ig (kawiarnia_kawa).

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 26.05.2020 22:10