Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Monika Feret

Monika Feret

KRAKÓW

Urodziłam się w 1989r. w Bolesławcu. Studiuję edukację artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuki w Krakowie. Od dziecka uwielbiam malować, rysować i bawić się sztuką. Brałam udział w wielu wystawach grupowych i indywidualnych. W roku 2013 byłam współorganizatorką i prowadzącą 4 dniowego projektu krakowskiego \"Bramy Wiary\", który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Od 2 lat zajmuję się pisaniem ikon. W ubiegłym roku zrealizowałam obraz \"Matka Boska Cygańska\" dla Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie. Brałam udział w działaniach performance \"Hej. ludzie wycieli nam drzewa\" i \"Chciwość miasta\". Za osiągnięcia naukowo - artystyczne roku 2013 zostałam uhonorowana Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najlepszych studentów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2095 PLN z 2000 PLN

15 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.08.2014.

Podróż na liściu

O projekcie

Jestem Monika Feret, studentka Wydziału Sztuki UP w Krakowie. Za osiągnięcia artystyczne w 2013 roku zdobyłam liczne nagrody. Pojmuję świat sensualnie. Staram się wyrażać to we wrażliwości swojej sztuki. Uprawiam różne dziedziny twórczości, a ostatnio... zajmuję się malowaniem na liściach. Warto podkreślić, że taką formą malarstwa i posługują się nieliczni w Polsce. W zbliżające się wakacje pragnę zrealizować niekonwencjonalny projekt "Podróż na liściu".

 

Cel projektu: Chcę wyruszyć w podróż po Polsce a dalej Europie, by inspirować się światem i sprzedawać niecodzienne i subtelne marzenia z wakacji namalowane na liściach. Jesienią zostało wybrane i przygotowane kilkaset liści jako podłoże pod różne techniki malarskie (olej, akryl, akwarela i pastela olejna).Potrzebuję wsparcia finansowego na koszty podróży. Pozwólcie sztuce unosić się niczym na wietrze i dolecieć do wielu miejscowości. Zysk ze sprzedaży moich malowideł chciałabym przeznaczyć na podróż do Francji śladami Vincenta van Gogha, aby na przełomie sierpnia i września móc malować na plenerach w Prowansji. Wynagrodzenie pragnę również przeznaczyć na dalsze studia.

 

Poprzednie projekty, które zrealizowałam, okazały się dużym sukcesem. W roku 2013 byłam współorganizatorką i prowadzącą 4 dniowego projektu krakowskiego "Bramy Wiary", który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Od 2 lat zajmuję się pisaniem ikon. W ubiegłym roku zrealizowałam obraz "Matka Boska Cygańska" dla Kościóła Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie. Brałam udział w działaniach performance "Hej. ludzie wycięli nam drzewa" i "Chciwość miasta" w roku 2014. Za osiągnięcia naukowo - artystyczne roku 2013 zostałam uhonorowana Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najlepszych studentów.

 

 

PATRONATY. Projekt "Podróż na liściu" otrzymał patronat honorwy Dyrektora Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki UP prof. Piotra Jargusza, patronat honorowy rektora ASP prof. Stanisława Tabisza oraz patronat medialny gazety studenckiej " Może coś więcej".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.08.2014 18:06