Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

devisatnam

devisatnam

Warszawa, Polska

Dominika Dominiak w swojej twórczości inspiruje się duchowością wschodu. Łączy starożytne mantry w sanskrycie z różnymi stylami muzycznymi. Jej ciepły głos w połączeniu z brzmieniem muzyki Roots Reggae wypełnia przestrzeń pozytywnymi wibracjami i wprowadza słuchacza w dobre samopoczucie i harmonię. Wokalistka współpracuje ze znanymi muzykami z Polski i Jamajki. Nagrywała w kultowym Grafton Studio w Kingston na Jamajce, a także w studio 701 Leszka Możdżera we Wrocławiu.

Jej utwory wyrażają wielki potencjał duchowy mantr, które śpiewa w różnych stylach muzycznych w tym reggae i ambient. O muzyce, którą tworzy mówi, że jest melodią umysłu i serca. – Słowo „mantra” wywodzi się ze starożytnego języka sanskrytu. Człon „man” w sanskrycie ma podwójne znaczenie: oznacza jednocześnie „umysł” i „serce” oraz „tra” od słowa trang oznaczającego projekcję.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3776 PLN z 25000 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

15%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.11.2018.

Płyta z muzyką z Jamajki, Indii i Polski

O projekcie

Dominika Dominiak

Tytuł projektu:

Najsłynniejsze mantry z muzyką z Jamajki, Indii i Polski- PŁYTA

Witajcie Kochani! 

Nazywam się Dominika Dominiak i zapraszam Was do mojego świata twórczości muzycznej inspirowanej duchowością wschodu.
Łączę starożytne mantry w sanskrycie we współczesnej aranżacji w różnych stylach muzycznych w tym z ciepłym brzmieniem muzyki Roots reggae:-)

Muzyka, którą tworzę jest melodią umysłu i serca. Słowo "mantra" wywodzi się ze starożytnego języka sanskrytu. Człon "man" w sanskrycie ma podwójne znaczenie: oznacza jednocześnie "umysł" i "serce" oraz "tra" od słowa trang oznaczającego projekcję.
Można sobie to interpretować np. jako: mantra- projekcja mojego serca i umysłu.   

 
 
Aby lepiej zrozumieć sens mantr uczęszczałam na lekcje sanskrytu do znanego nauczyciela tego niezwykłego języka Tomasza Rucińskiego, który wykładał indologię na Uniwersytecie Warszawskim.

Pomysł nagrania płyty z mantrami z muzyką z Jamajki, Indii i Polski zrodził się w moim sercu kilka lat temu. Do tej pory wydałam 3 single z mantrami, pierwsze dwa w stylu reggae: "Gayatri Mantrę", "Om Mani Padme Hum" i trzeci w stylu ambient Mantra Słowiańska "Radoro Daro Slavo".   

Przy realizacji tych singli miałam
 przyjemność współpracować i nagrywać ze znanymi muzykami z Polski i Jamajki. Część nagrań, miksy i postprodukcje odbywały się w studio 701 Leszka Możdżera we Wrocławiu, dzięki jego uprzejmości udostępniając mi swoje studio do mojej twórczości.


Mój drugi singiel buddyjska mantra "Om Mani Padme HUM" nagrałam na Jamajce w kultowym Grafton Studio z muzykami z Jamajki z zespołem Kabaka Pyramid Band Babble Rockers Band, który kilka lat temu gościł na polskim festiwalu Reggae Ostróda Festiwal.

Premiera singla "Om mani padme hum" odbyła się w Radio Czwórka
w październinku 2017 roku. Poniżej link do wywiadu:

 Polskie Radio- wywiad z Dominiką Dominiak

Na płycie znajdą się Mantry z różnych tradycji duchowych takich jak: wedyjska, buddyjska, hinduska, sikhijska i słowiańska, która ma dużo wspólnego z kulturą wedyjską.

 Poniżej lista 11 mantr, które znajdą się na płycie:

1. Mój pierwszy singiel wedyjska Gayatri Mantra w stylu reggae będzie w nowej wersji w połączeniu z indyjskimi instrumentami, z muzykami nagranymi w studio oraz z nową ścieżką wokalną. Starożytne święte księgi Wedy głoszą, że jest to jedna z najpotężniejszych mantr we wszechświecie, jogini i bramini w Indiach intonują ją po 108 razy dziennie o wschodzie i zachodzie słońca w celu oświecenia. Gayatri Mantrę nagrałam w 2012 roku na bazie sampli w studio pod Warszawą, zwieńczając go teledyskiem wyemitowanym w 2015 roku mającym już ponad 151 tys. wyświetleń na YouTube. Nagrania do teledysku zostały dokonane w przepięknych terenach masywu Ślęży, gdzie chciałam pokazać przenikanie się kultury słowiańskiej z wedyjską.

Po wydaniu tego singla przez dwa lata prowadziłam interaktywne koncerty mantr w przedszkolach prywatnych w Warszawie i we Wrocławiu i obserwowałam ich pozytywny wpływ na dzieci w szczególności z problemami jak ADHD, autyzm, czy stany lękowe. To było niesamowite obserwować jak dzieci zalęknione otwierały się na kontakt, nadpobudliwe uspokajały, a te, które jeszcze nie mówiły (z grup żłobkowych) zaczynały powtarzać poszczególne słowa z mantr :-)  
Jako ciekawostka, w Wielkiej Brytani w jednej z droższych szkół prywatnych wprowadzono obowiązkowe lekcje z sanskrytu dla dzieci jako pierwsze zajęcia, ponieważ dzieci potem lepiej się uczą i są spokojniejsze. Na zajeciach recytują i śpiewają teksty w sanskrycie i śpiewają mantry.

 

2. Mój drugi wspomniany już singiel z mantrą Om Mani Padme Hum nagrany na Jamajce w kultowym Grafton Studio w Kingston z muzykami i chórkami jamajskimi i na saksofonie legenda polskiego jazzu i rocka Alek Korecki.

3. Mój trzeci singiel w wersji 8 minutowej Słowiańska Mantra "Radoro Daro Slavo" w stylu ambient, do któej dograli się ze swoimi pięknymi głosami znani wokaliści Włodek Dembowski "Paprodziad" znany z zespołu Łąki Łan i Michał Rudaś, który śpiewa min. ragi indyjskie.
Na indyjskim instrumencie dilruba zagrał wspaniały muzyk Tomasz Osiecki "Ragaboy" kilkukrotny gość programu Kuby Wojewódzkiego,na tabli młody i utalentowany Piotr Malec zapraszany do muzycznych projektów zagranicznych. Poniżej video do posłuchania Słowiańskiej Mantry:

 

4. Ochronna mantra sikhijska "Ad guray name" w starożytnym dialekcie sikhów- gurmukiw aranżacji przypominającą muzykę z lat 70tych z przepięknym brzmieniem gitary elektrycznej w wykonaniu Adama Dudka, na perkusji jazzowy perkusista Sebastian Skrzypek.

 

5. Mantra joginów "Om namaha Śiva" z męskimi wokalami z Jamajki w tym ze znanym jamajskim wokalistą Easah, którego usłyszymy w tej mantrze z przesłaniem duchowym o miłości zaśpiewanym w dialekcie jamajskim Patouis, w aranżacji w stylu Buddha Bar- muzyka afrykańska. Śiva w dosłownym tłumaczeniu znaczy dobry, to jedno z imion hinduskich Bogów - jest patronem joginów.

 

6. Buddyjska mantra oświecenia "Teyata Om Gate Gate" w aranżacji od spokojnego Rought przechodzący w energetyczny rock z orkiestrą dętą kilku muzyków z zespołu Lublin Streat Band, perkusją w wykonaniu Sebastiana Skrzypka i dwiema wersjami gitary elektrycznej gitarzysty z Jamajki Shackair McQuen i Adama Dudka.

 

7. Przepiękna buddyjska mantra "Dehino' smin yatha dehe kaumaram yauvanam jara tatha dehantara-praptir dhiras tatra na muhyati" co w tłumaczeniu znaczy: " Tak jak wcielona dusza bezustannie wędruje w tym ciele, od wieku chłopięcego poprzez młodość aż do starości, podobnie przechodzi ona w inne ciało po śmierci. Zmiany takie nie zwodzą osoby zrównoważonej". Mantra ta będzie w aranżacji reggae z dodatkowymi instrumentami jak: konha, tabla w wykonaniu Piotra Malca, saksofon w wykonaniu Alka Koreckiego i gitara elektryczna w wykonaniu Adama Dudka.

 

8. Mantra z tradycji jogi kundalini " Ong namo Gurudev Namo" w stylu pomiędzy rock a reggae gdzie w aranżacji charakteru nadaje perkusja w wykonaniu Sebastiana Skrzypka i rockowa gitara elektryczna w wykonaniu Adama Dudka.   Jest to bardzo silna i energetyczna mantra z przekazu od Jogi Badżana nauczyciela, który uczył jogi na zachodzie i miał zakaz pobytu w Indiach ponieważ udostępnił światu tajemną wiedzę jogi kundalini utrzymywaną w tradycji sikhów tylko dla najwyższych kast.

 

9. Tradycyjna pieśń hinduska, którą Mahatma Gandhi śpiewał każdego dnia przez 60 lat swjego życia: " Śri Ram Jay Ram Sita Ram Sita Ram Sita Ram" w aranżacji reggae z żeńskimi wokalami zarówno moim jak i dogranymi w Indiach z hinduskimi piosenkarkami.

 

10. Buddyjska mantra "Budda medycyny" w aranżacji reggae z przepięknie wybrzmiewającym saksofonem w wykonaniu Alka Koreckiego legendy polskiego rocka i jazu i elektryczną gitarą w wykonaniu Adama Dudkka

 

11. Mantra "RA MA DA SA SA SAY SO HUNG" w aranżacji reggae. 
To uzdrawiająca mantra otwierająca serce, jest to mantra z tradycji jogi kundalini w dialekcie sikhów- gurmuki. W aranżacji z dodatkowo dograną tablą w wykonaniu Piotra Malca, elektryczną gitarą w wykonaniu Adama Dudka i perkusją Sebastiana Skrzypka.

Kochani zwracam się do Was z gorącą prośbą o wsparcie mojego projektu żebym mogła dokończyć nagrania, których zostało już tak nie wiele, miksy i masteringi i żebyśmy wspólnymi siłami wydali całą płytę z mantrami na nowy rok, w którą zaangażowałam całe swoje serce i wszystkie swoje środki finansowe. To będzie pierwsza taka płyta w Polsce!

 

Połowa nagrań do całej płyty jest już gotowych!


Jest to zbiór nagrań z muzykami z Polski i Jamajki, których dokonałam w ostatnich 3 latach. Żebym mogła zrealizować mój projekt z wydaniem płyty z 11 mantrami potrzebuję zebrać kwotę 25000zł


Zebraną kwotę 25000zł na Polak Potrafi przeznaczę na:

 • dogranie wokali i muzyków,
 • miksy i masteringi,
 • sesję zdjęciową do okładki i materiały promocyjne,
 • graficzna oprawa okładki,
 • podkłady z samą ścieżką dźwiękową do koncertów, do których trzeba zrobić oddzielne miksy i masteringi bez wokali,
 • tłoczenie płyt cd i druk,
 • wytłoczenie limitowanej serii płyt winylowych przeznaczonej na nagrody dla wspierających,,
 • koszty związane z akcją na polak potrafi.pl ( prowizja portalu oraz koszty wysyłki płyt i innych) 

  DLA WSPIERAJĄCYCH PROJEK CZEKAJĄ NAGRODY:
 • PŁYTY cd i w wersji cyfrowej,
 • Bilety na koncert z mantrami,
 •  PŁYTA  WINYLOWA z limitowanej edycji,
 • i wiele innych ciekawych nagród!

Odwiedzimy też miejsca, w których był nagrywany teledysk do "Gayatri Mantry związane z kulturą Słowian

 SPRAWDŹ JAKĄ OTRZYMASZ NAGRODĘ ZA WSPARCIE PROJEKTU
(Nagrody są rozpisane po prawej stronie obok opisu całego projektu)

WSPARCIE PROJEKTU = CIEKAWE NAGRODY DLA KAŻDEGO :-)


A jeśli w tym czasie uda się zebrać więcej pieniędzy, niż zakładam, na co bardzo liczę , projekt całej płyty z mantrami chciała bym zwieńczyć wyjazdem do Indii mekki mantr i dogranie tam żeńskich wokali do 9ego utworu na płytę, przepięknej pieśni hinduskiej, którą Mahatma Gandhi śpiewał przez 60 lat swojego życia. Ta pieśń będzie w aranżacji reggae. 

 

Żebym mogła odbyć upragnioną podróż do Indii i dograć tam hinduskie piosenkarki do 9ego utworu na płytę potrzebuję zebrać kwotę 33000zł.

 

Jeśli uda mi się zebrać kwotę 33000zł to polecę  do Indii pod koniec tego roku ( akurat na moje urodziny 17 grudnia ), do Kerali w południowej części Indii, gdzie planuję nagrać żeńskie wokale z hinduskimi piosenkarkami. Chciała bym też odwiedzić dwa bardzo ważne miasta w północnych Indiach związane z indyjską muzyką: Varanasi (starsza nazwa Benares) stolicę muzyki klasycznej Indii związana z kulturą wedyjską i Rishikesh gdzie o poranku rozbrzmiewają śpiewy mantr ze świątyń. Wszystko zależy od zebranej sumy pieniędzy i od tego w jakiej cenie będą bilety z Polski do Indii w dniu zakupu i na terenie Indii by z miejsca przylotu w Delhi polecieć do Indii północnych i południowych. 

 

W Indiach jeszcze do tej pory nie byłam, dlatego tym bardziej ta wyprawa ma dla mnie bardzo duże znaczenie ze względu na moją twórczość inspirowaną kulturą wschodu.     
Jeśli dzięki Wam darczyńcom uda mi się odbyć tą podróż, przywiozę mały podarunek z Indii dla każdego kto wpłaci powyżej 200zł na wsparcie projektu dodatkowo z przeznaczonymi nagrodami za wsparcie :-)

 Planowane koszty wyjazdu do Indii to:

 • 500zł- wiza turystyczna do Indii,
 • ok 3000zł- Bilet lotniczy w dwie strony z Polski do Indii ( cena zależy
  od dostępności miejsc w dniu zakupu, kwota może wynosić między 2500zł a 3500zł za bilet) ,
 • ok 800zł- Bilet lotniczy na terenie Indii żeby się przemieścić z południowych Indii do Północnych i z powrotem,
 • ok 3000zł- koszty związane z pobytem w Indiach ( noclegi, przejazdy, wyżywienie, pamiątki z Indii dla wspierających moją kampanię), 
  nagranie żeńskich wokali z hinduskimi piosenkarkami w studio w Indiach do 9 utworu na płytę - pieśni hinduskiej, którą Mahatma Gandhi śpiewał przez 60 lat swojego życia. 

Jeżeli uda mi się zebrać powyżej kwoty 25000zł ale mniej niż 33000zł na planowany wyjazd do Indii, w zależności od tego jaka to będzie kwota, pieniądze przeznaczę na promocję płyty, nagranie video. 

 

Mocno wierzę w sukces kampanii, więc proces nagrań w Polsce planuję rozpocząć odrazu po kampanii w listopadzie br, począwszy od nagrań wokali w studio, wyjazd do Indii by dograć żeńskie wokale z hinduskimi piosenkarkami, w styczniu kontynuacja nagrań w studio w Polsce, miksy, masteringi i wydanie całej płyty z mantrami na walentynki 2019roku.

 

Kochani! Wydajmy razem płytę z mantrami jakiej w Polsce jeszcze nie było!

Z wdzięcznością z całego serca za każdą wpłatę na mój projekt życząc Wam wszystkim pomyślności w realizowaniu swoich marzeń :-)

 

Kontakt: 

 

Zapraszam do śledzenia mojego FB FUNPAGE
Więcej informacji o mnie i mojej twórczości znajdziecie pod linkiem poniżej:

OFICJALNA STRONA DOMINIKI DOMINIAK

 

Jeśli macie jakieś pytania piszcie śmialo tutaj, bądź na mojego maila, którego odnajdziecie na mojej oficjalnej stronie ( link powyżej), albo na FB, a ja na pewno odpowiem :-)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.11.2018 22:10