Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Góry Kultury

Góry Kultury

Tarnowskie Góry

O co nam chodzi?
O bardzo prostą sprawę!
Jak wykorzystać potencjał Ziemi Tarnogórskiej by jej mieszkańcy mogli czerpać z jej unikalnego charakteru. Naszym zdaniem kluczem do dalszego rozwoju miasta jest szeroko rozumiana kultura. Podziemne trasy turystyczne, rozległe tereny zielone, ciekawa historia i architektura, muzea, galerie sztuki, kawiarnie czy puby z charakterem, nowoczesny park wodny jak również szereg wydarzeń kulturalnych to nasza baza. Musimy myśleć jak racjonalnie i nowocześnie nią zarządzać, aby Ziemia Tarnogórska przyciągała coraz więcej gości dając jednocześnie naszym mieszkańcom nowe możliwości rozwoju.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1074 PLN z 4000 PLN

27 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

26%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.01.2016.

Muzyka na Plan- VI edycja

O projekcie

 O co chodzi?  

Krótko: Muzyka na Plan to festiwal muzyczny, odbywający się w Tarnowskich Górach, ale także konkurs dla młodych muzyków. Idea polega na wyłonieniu najlepszej aranżacji muzyki na żywo do filmu niemego. Nagrodą w konkursie jest 4 tys. zł.

Edycja VI festiwalu odbędzie się 23-24 stycznia 2016 roku w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Dłużej: Wiesz już o co chodzi, teraz posłuchaj: cofnij się w czasie, zachwyć cudownym wynalazkiem braci Lumiere, wystrasz na widok nadjeżdżającego pociągu, przeraź się Nosferatu. Piękne, nieskazitelne kobiety, szarmanccy mężczyźni, humor, który się nie starzeje, refleksje wciąż aktualne.

           

Aranżacje muzyczne do niemych obrazów tworzą multimedialne przedstawienie, które łącząc ze sobą dwie dziedziny sztuki, konfrontuje nowoczesność z tradycją i teraźniejszość z przeszłością.

Muzyka przestaje być jedynie tłem, a staje się integralną i ważną częścią filmu, dzięki której obrazy stają się bardziej wyraziste i dosadniejsze. 

Twórcy zmierzą się z ciekawym wyzwaniem, jakim jest wykonywanie muzyki na żywo do filmu niemego z udziałem publiczności.

Przy ocenie aranżacji, której dokona profesjonalne jury liczyć się będzie oryginalność, twórcze podejście oraz efekt końcowy – przekaz, który wynika z połączenia muzyki i filmu oraz odbiór całości kompozycyjnej przez widzów.

 Dlaczego warto nas wesprzeć?  

Muzyka Na Plan to jedyny festiwal w formie konkursowej w Polsce, w całości poświęcony filmom niemym, prezentowanym z muzyką na żywo. Zazwyczaj taki pokaz stanowi dodatek do innego wydarzenia.

Ponadto zwykle muzyka jest jedynie tłem. Festiwal, którego integralną częścią jest konkurs muzyczny, odwraca ten porządek rzeczy. Film staje się tłem dla muzyki, rodzajem czystego płótna, które za pomocą dźwięków można dowolnie zamalować. 

Tak było w poprzednich latach:

   

  

 Jak stworzyliśmy festiwal? 

Na początku był pomysł. Pomysł, który przez lata dopracowywaliśmy i teraz, teoretycznie mamy łatwiej. Aby jednak sprostać coraz bardziej wysublimowanym gustom naszej publiczności, musimy ciągle udoskonalać, zaskakiwać, modyfikować. Rdzeń jest taki sam, ale każda edycja inna.

Prace rozpoczynamy od obmyślenia planu działania: co w tym roku będzie nowością, jakie filmy zaproponować, jakie imprezy towarzyszące zorganizować?

Potem jest praca nad budżetem i pozyskiwanie środków. Nie jest to jedyne nasze wydarzenie, dlatego pracy jest podwójnie dużo, a czasu zwykle za mało.

Staramy się, aby także opracowanie graficzne każdej edycji różniło się od poprzednich. Tak też jest tym razem.

Każde z nas zajmuje się inną działką, jednak co tydzień spotykamy się w większym gronie, aby skonfrontować i dopracować nasze pomysły. Takim sposobem z początkowego chaosu rodzi się festiwal.

 Kim jesteśmy? 

Młodym stowarzyszeniem, które uwielbia propagować różne formy kultury. Co roku organizujemy swoje stałe wydarzenia, takie jak Muzyka na Plan, ale mamy też nowe inicjatywy. W tym roku był to np. wakacyjny cykl spotkań z muzyką i filmem muzycznym w Wiśniowym Sadzie w Tarnowskich Górach: "Obraz w dźwięku", który został bardzo pozytywnie przyjęty przez uczestników.

Zajmujemy się także promowaniem historii naszego miasta, poprzez nowy cykl spacerów historycznych "Historia w mieście ukryta". Każdy spacer prowadzony był przez historyka i dotyczył innej części historii Tarnowskich Gór (kamienice, kościoły, pałace). Grono uczestników powiększało się: z 30 osób na pierwszym spacerze, do 80 na ostatnim.

Już cztery razy zorganizowaliśmy potańcówkę w stylu retro z okazji Święta Niepodległości. Ostatnia edycja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – tłumy tarnogórzan w strojach nawiązujących do lat 20 i 30 bawiły się praktycznie do rana. A więc klimaty dawne, przedwojenne, czyli poniekąd nawiązujące do filmów niemych są jak najbardziej w modzie.

Gdzie można nas znaleźć? 

Strona Stowarzyszenia

Góry Kultury na Facebooku

Muzyka na Plan na Facebooku

gorykultury@gmail.com

Chętnie umówimy się na kawę, herbatę lub piwo w Tarnowskich Górach ;)

A kto dokładnie sprawuje pieczę nad Muzyką na Plan:

Anna - menedżer projektu, która chciałaby żyć w czasach niemych filmów; w tym projekcie odpowiada za jego organizację, promocję i kontakt z artystami; ma tyle pomysłów ile włosów na głowie;

Jaro - nasz grafik, muzyczny wariat; w zakamarkach jego umysłu odpowiedzialnych za artystyczne myślenie, wizualizują się projekty graficzne wszystkich naszych przedsięwzięć; odpowiada również za kontakt z artystami oraz dobór filmów.

Karola - szalona perfekcjonistka, pilnuje, żeby wszystko było na czas; odpowiedzialna za powodzenie projektu na Polak Potrafi, więc wiecie z kim będziecie mieć do czynienia, jeśli nie wypali ;)

Stanisław - inicjator, prowokator, prezes; głównie pozyskuje sponsorów, ale jego marzeniem jest posiadać władzę absolutną (na szczęście udaje nam się walczyć z tymi zapędami).

Nie zawsze udaje nam się na wszystko pozyskać środki z dofinansowania czy od sponsorów, dlatego liczymy na Was. Rok temu nam się udało, więc dlaczego teraz miałoby być inaczej? 

 Do czego potrzebujemy Was, czyli budżet: 

W tym roku pozyskaliśmy sponsora na nagrodę główną dla zwycięzcy konkursu, jednak brakuje nam finansów na samą organizację i promocję.

Dlaczego crowdfunding?

W wydarzeniach kulturalnych najważniejsi są ich uczestnicy. Bez nich nawet najlepszy festiwal, koncert czy wystawa nie ma racji bytu. Dlatego, wierząc w Waszą moc sprawczą, prosimy o pomoc w organizacji MnP.

A plan jest taki: druk plakatów A3 i rozwieszenie w Tarnowskich Górach, a także miastach ościennych (Bytom, Chorzów, Katowice), wydruk ulotek i rozdawanie ich w akcjach promocyjnych poprzedzających wydarzenie, wykonanie gadżetów festiwalowych.

Pieniądze uzyskane podczas akcji zostaną wykorzystane także do opłacenia profesjonalnego jury.

Planujemy urozmaicić w tym roku festiwal organizując interaktywną wystawę. Mamy miejsce, mamy artystę, jednak trzeba go wesprzeć środkami na materiały.

Chcemy pozyskać 4 tysiące zł. w ramach akcji. Dla jednych to dużo, dla innych mało. Dla nas to być albo nie być.

Co zrobimy, jeśli uda nam się przekroczyć ten pułap? Będziemy skakać z radości i krzyczeć wniebogłosy ;) później zaś, chcielibyśmy urzeczywistnić nasze marzenie: zarejestrować występ zwycięzcy i wydać na płycie z filmem, jako podkład do niego. Dorzucimy płytę do najwyższych progów wsparcia (200 zł, 500 zł oraz 1000 zł), ale chcemy, żeby można było ją także kupić.

 Co dajemy od siebie, czyli nagrody: 

Żebyście na długo zapamiętali, że przyczyniliście się do zorganizowania tego festiwalu, oprócz zaproszenia na samo wydarzenie, przygotowaliśmy dla Was nagrody:

                    magnesy                                               przypinki                                           torby

        

         kubki termiczne                                 pocztówki                                 notesy

          

      koszulki

A także kalendarze, ręcznie robione zakładki z taśmy filmowej oraz niepowtarzalne obrazy autorstwa Wiesława Kulnianina oraz Marka Pavellka.

Nagrody trafią do Was najprawdopodobniej do końca stycznia (planujemy, aby można je było odebrać podczas festiwalu).

 Jakie są zagrożenia? 

Oczywiście istnieje możliwość, że nie uzbieramy kwoty potrzebnej nam do zorganizowania Muzyki na Plan. Co wtedy? Prawdopodobnie dniami i nocami będziemy głowić się nad tym skąd wziąć brakującą kwotę. Bo najważniejsze dla nas jest, żeby festiwal się odbył- nie możemy zawieść jego uczestników i zaprzepaścić kilku miesięcy naszej pracy. Jeśli jednak chcecie, aby odbył się bez przeszkód równie mocno, jak my wierzymy w Was- czarny scenariusz nie ma prawa się ziścić :)

 Kto nas wspiera? 

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie „Góry Kultury” oraz Tarnogórskie Centrum Kultury.

Partnerzy wydarzenia to:

Gospoda Kurna Chata

Klub Kosmata

Pałac w Rybnej

Firma Drukary.pl

Cafe Silesia

pavellek art

Agencja reklamowa Fox In The Box

Agencja Chaorder

Mamy fajnych patronów:

Radio Zet Chili

Tygodnik Gwarek

TG Stacja

Portal www.dlastudenta.pl

Portal www.fabrykazespolow.pl

Festiwal lubi także wiele znanych osobistości:

      

 

  

     

  

Czy wiesz, że jeśli 800 osób wpłaci po 5 zł, uzbieramy całą kwotę? Bądź pierwszy! 

A nawet, jeśli nie możesz wesprzeć nas finansowo, roześlij wici wśród znajomych- udostępnij projekt na facebooku! Dla Ciebie to chwila, a dla nas będzie to ogromna pomoc.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.01.2016 21:09