Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Góry Kultury

Góry Kultury

Tarnowskie Góry

O co nam chodzi?
O bardzo prostą sprawę!
Jak wykorzystać potencjał Ziemi Tarnogórskiej by jej mieszkańcy mogli czerpać z jej unikalnego charakteru. Naszym zdaniem kluczem do dalszego rozwoju miasta jest szeroko rozumiana kultura. Podziemne trasy turystyczne, rozległe tereny zielone, ciekawa historia i architektura, muzea, galerie sztuki, kawiarnie czy puby z charakterem, nowoczesny park wodny jak również szereg wydarzeń kulturalnych to nasza baza. Musimy myśleć jak racjonalnie i nowocześnie nią zarządzać, aby Ziemia Tarnogórska przyciągała coraz więcej gości dając jednocześnie naszym mieszkańcom nowe możliwości rozwoju.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3186 PLN z 3000 PLN

27 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.10.2014.

Muzyka Na Plan

O projekcie

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą młodych zapaleńców, którym pomysły buzują w głowie. Kiedy któryś otrzyma konkretną formę, zaczynamy się zastanawiać, jak zrobić najlepiej to, co chcemy zrobić. Na końcu martwimy się o finansowanie (bo kto by się martwił o pieniądze ;)). Poznaj niektórych z nas:

 Jaro- menedżer Muzyki na Plan, grafik, muzyczny wariat; w zakamarkach jego umysłu odpowiedzialnych za artystyczne myślenie, wizualizują się projekty graficzne wszystkich naszych przedsięwzięć;

 Anna- dziewczyna, która chciałaby żyć w latach 50; w tym projekcie odpowiada za jego promocję i kontakt z artystami, ma tyle pomysłów ile włosów na głowie;

 Karola- szalona perfekcjonistka, pilnuje, żeby wszystko było na czas; odpowiedzialna za powodzenie projektu na Polak Potrafi, więc wiecie z kim będziecie mieć do czynienia, jeśli nie wypali ;)

 Stanisław- inicjator, prowokator, prezes; jego marzeniem jest posiadać władzę absolutną.

Do czego potrzebujemy Ciebie?

Kilka lat temu wymyśliliśmy sobie festiwal. Spróbowaliśmy i okazało się, że publiczności nasz pomysł przypadł do gustu. Teraz podejmujemy piątą próbę i chcemy, żebyś był jej częścią! Właśnie Ty możesz przyczynić się do kolejnego sukcesu Muzyki na Plan.

Jak zawsze chodzi o pieniądze... Sami jesteśmy wolontariuszami, ale zapłacić trzeba za druk plakatów, ulotek, udział jury, a starczyć jeszcze musi na nagrody dla muzyków.

                

Trochę o samym festiwalu:

Muzyka na Plan to festiwal muzyczny, nierozerwalnie związany z filmem, ale także konkurs dla młodych muzyków. Idea polega na wyłonieniu najlepszej aranżacji muzyki na żywo do filmu niemego. 

Wiesz już o co chodzi, teraz posłuchaj: cofnij się w czasie, zachwyć cudownym wynalazkiem braci Lumiere, wystrasz na widok nadjeżdżającego pociągu, przeraź się Nosferatu. Piękne, nieskazitelne kobiety, szarmanccy mężczyźni, humor, który się nie starzeje, refleksje wciąż aktualne.

Aranżacje muzyczne do niemych obrazów tworzą multimedialne przedstawienie, które łącząc ze sobą dwie dziedziny sztuki, konfrontuje nowoczesność z tradycją i teraźniejszość z przeszłością.

Muzyka przestaje być jedynie tłem, a staje się integralną i ważną częścią filmu, dzięki której obrazy stają się bardziej wyraziste i dosadniejsze.

Twórcy zmierzą się z ciekawym wyzwaniem, jakim jest wykonywanie muzyki na żywo do filmu niemego z udziałem publiczności.

Przy ocenie aranżacji liczyć się będzie oryginalność, twórcze podejście oraz efekt końcowy – przekaz, który wynika z połączenia muzyki i filmu oraz odbiór całości kompozycyjnej przez widzów.

     

Budżet:

Twoja cegiełka dorzucona do pojektu, pozwoli nam sfinansować nagrodę dla zwycięzcy konkursu oraz niewielkie gratyfikacje dla każdego uczestnika. 

A co, jeśli przekroczymy próg 100%? I na to mamy pomysł! Chcielibyśmy zarejestrować występ zwycięzcy i wydać na płycie z filmem, jako podkład do niego. Dorzucimy płytę do dwóch najwyższych progów wsparcia (200 zł oraz 500 zł), ale chcielibyśmy, żeby można było ją także kupić.

Plan jest, pomóż nam go wykonać z nawiązką! 

                

Wspierają nas:

Wydarzenie organizowane jest we współpracy Stowarzyszenia „Góry Kultury” i Tarnogórskiego Centrum Kultury. A partnerzy wydarzenia to:
Pałac w Rybnej
Fox In The Box
Agencja Chaorder
Pavellek Art

Ponadto mamy kilku fajnych patronów medialnych:

Silesia Rock Bands
TG Stacja
Tygodnik Gwarek
TVP Katowice
Akademia Menedżerów Muzycznych
Fabryka Zespołów
Radio BAS

Prezentacje filmów wraz z nowatorskimi aranżacjami muzycznymi odbędą się 25 i 26 października w sali widowiskowo-kinowej Tarnogórskiego Centrum Kultury.

                                      Niech i Ciebie tam nie zabraknie!

               

  

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.10.2014 18:06