Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Walka Duchowa

Stowarzyszenie Walka Duchowa

Wrocław

Stowarzyszenie Walka Duchowa zostało zarejestrowane 29 października 2014 r. Działamy przy parafii Opieki św. Józefa we Wrocławiu. Stowarzyszenie obecnie zrzesza 16 członków zwyczajnych i niezliczoną ilość członków wspierających. Tworzą ją parafianie, członkowie naszych istniejących wspólnot oraz osoby zaprzyjaźnione z Karmelem. Jesteśmy osobami w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami ale łączy nas jedno, wspólny kierunek podążania w radości głoszenia Ewangelii słowem i czynem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1956 PLN z 10000 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 14.04.2015 18:06

Muzyczne Oratorium Terezjańskie 2015

O projekcie

Muzyczne Oratorium Terezjańskie w 500. rocznicę urodzin św. Teresy od Jezusa

realizacja: Zbigniew Małkowicz, Zespół Muzyki Sakralnej "LUMEN"

„Twoją na zawsze jestem Panie,
od Ciebie życie wzięłam.
Powiedz mi proszę o mój Boże
co chcesz, abym czyniła”

Św. Teresa z Avila, Poezje, "W BOŻYCH RĘKACH"

W życiu pewnej karmelitanki bosej, która przyszła na świat 500 lat temu, Kościół szuka dzisiaj pewnych istotnych dla nas wszystkich inspiracji. Życie św. Teresy od Jezusa na nowo jest prześwietlane. Nie zabraknie wydarzeń, które pomogą nam przyjrzeć się tej Kobiecie, by z jej myśli  wywieść  istotne wskazówki dla naszych osobistych zmagań i poszukiwań. Jedną z propozycji jest Oratorium Terezjańskie z okazji 500-lecia jej urodzin oraz Roku Życia Konsekrowanego.

CEL PROJEKTU

Celem tego nowego projektu jest skomponowanie utworów muzycznych do słów św. Teresy od Jezusa. To jedna z czterech Świętych Kobiet, która otrzymała tytuł Doktora Kościoła. Jej niesamowite dzieła są cenione w całym Kościele, a sama Święta została także Reformatorką całego Zakonu Karmelitańskiego. Ten Rok jest jej poświęcony, dlatego bardzo chcemy, żeby jej słowa wybrzmiały głośniej w Kościele na całym świecie. Zapraszamy Cię zatem do włączenia się w ten projekt, byśmy mogli wspólnie stworzyć piękne dzieło wypływające z Karmelu, Ogrodu Bożego.  I Ty możesz być ważną częścią tego hymnu pochwalonego, który będzie odtąd śpiewany w czasie licznych koncertów Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN w Polsce i na całym świecie.

KOMPOZYTOR I WYKONAWCY

Kompozytorem tego projektu jest Zbigniew Małkowicz. W karierze zawodowej utalentowanego absolwenta Akademii Muzycznej w Warszawie można odnotować m.in. dyrygenturę w Teatrach muzycznych:  „Roma” w Warszawie, w  Poznaniu oraz „Capitol” we Wrocławiu. Od 2007 roku  jest aranżerem w Orkiestrze Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu, a od 2002 roku jako współzałożyciel Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN, w którym oddaje swój talent na chwałę Pana Boga. 

Zbigniew Małkowicz jest autorem następujących kompozycji:

Wybrane utwory Zbigniewa Małkowicza:

Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN to cała rodzina. Oprócz kompozytora, aranżera i dyrygenta Zbigniewa Małkowicza działają w nim także wokalistki: żona Marzena Małkowicz i córka Aleksandra Małkowicz-Figaj. Syn Michał Małkowicz jest perkusistą. Na gitarze basowej gra mąż Aleksandry – Marcin Figaj, a na gitarze akustycznej Paulina Wiśniewska-Małkowicz, żona Michała. Oprócz więzów rodzinnych łączy ich jeszcze jedno: chcą grać i śpiewać dla Pana Boga.

 

BUDŻET PROJEKTU

Projekt będzie zawierał kilkanaście kompozycji muzycznych wraz z wydaniem płyty CD. 

100% zebranej kwoty chcemy przeznaczyć na:

- kompozycję muzyczną

- nagranie płyty

- wytłoczenie płyt wraz z okładką w formie książkowej

Jeżeli zbierzemy:

- do 150 % założonej kwoty - wytłoczymy większą ilość płyt

- powyżej 150% zorganizujemy dodatkowo koncert Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN

Mamy nadzieję, że nasza propozycja zachęci Was do wsparcia tego wielkiego Jubileuszowego dzieła. Już dziś możesz posłuchać pierwszego utworu zatytułowanego „Twoją na zawsze jestem, Panie”:

 O NAS...

Nasze Stowarzyszenie Walka Duchowa powstalo przy parafii pw. Opieki św. Józefa prowadzonej przez Karmelitów Bosych we Wrocławiu. Tworzymy zgrany zespół, którego celem jest dbanie o rozwój duchowy zarówno członków zrzeszonych jak i osób nowoprzybywających. Organizujemy rekolekcje, koncerty, spotkania tematyczne, festyny oraz wydarzenia ogólnodostepne propagujące wartości chrześcijańskie. Przepełnieni radością i chęcią działania pragniemy w mocy Ducha Świętego oddawać z siebie to wszystko co mamy, darowane nam charyzmaty, umiejętności i nasze słabości. 

Nasze niektóre projekty:)

http://walkaduchowa.pl/index.php/multimedia