Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Rafał i LeAnn Dudka - Muzeum Historii Bieszczad

Rafał i LeAnn Dudka - Muzeum Historii Bieszczad

Czarna Górna, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1085 PLN z 3500 PLN

31 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

31%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.04.2016.

Ochrona eksponatów w Muzeum Historii Bieszczad

O projekcie

 

Cel projektu

Celem naszego projektu jest postawienie drewnianej wiaty, która będzie służyła ochronienie eksponatów przed czynnikami atmosferycznymi. Przede wszystkimi chcemy pod nią ustawić drewniane sanie i wóz drabiniasty z koszem wiklinowym.

 

 Oto nasze eksponaty, które staną pod wiatą.

 

     

 

             

 

 

 

     A to my LeAnn i Rafał – założyciele muzeum

 

   

 

Kim jesteśmy ?

 

Jesteśmy małżeństwem, które jest zakochane w Bieszczadach i postanowiło stąd nie wyjeżdżać. Rafał to rodowity bieszczadnik uwielbiający tutejszą  przyrodę, a przede wszystkim pasjonat historii, umiejący ciekawie o niej opowiadać. Ja to LeAnn dziewczyna z miasta, która odnalazła swoje miejsce w Bieszczadach. Razem tworzymy Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej. Wszelkie prace wykonujemy tu sami. Począwszy od drobnych napraw  w budynku, poprzez przygotowania eksponatów i ekspozycji, a kończąc na oprowadzaniu gości. 

 

 

           A tutaj można zobaczyć jak wygląda nasze muzeum

 

         

 

         

 

 

Zaczynaliśmy od jednego pomieszczenia. Na dzień dzisiejszy są trzy sale, a liczba eksponatów powiększyła sie dwukrotnie.

Nasze muzeum z zewnątrz jest niepozorne, a wnętrze jest dość surowe. Mimo to odwiedzający nas goście często są zachwyceni liczbą eksponatów i tym jak opowiadamy o historii tych gór. Nie mogą też uwierzyć że nie jesteśmy w żaden sposób dotowani. A tak jest ponieważ muzea prywatne nie mogą się starać o żadne dotacje od państwa, bo nie mają osobowości prawnej. Ale my nie zważamy na to tylko robimy swoje.

W posiadaniu naszego muzeum są piękne drewniane sanie i wóz drabiniasty z wiklinowym koszem. W środku naszego muzeum nie ma już dla nich miejsca. Zbudowaliśmy dla nich prowizoryczne schronienie, które jest niestety  tylko na chwilę.

I tu następuje moment kiedy zwracamy się do was. 

 

Jeżeli Państwo nas wesprą to postawimy solidną drewnianą wiatę. Będzie ona stanowiła idealną ochronne dla tych eksponatów, a odwiedzający muzeum będą mogli je bez przeszkód oglądać.

 

Otrzymane od Państwa środki przeznaczymy na zakup i transport materiałów (drewno, blachę, itp.) nie zbędnych do postawienia wiaty oraz opłacenie pracy cieśli, który zadba o to żeby nasza budowla była stabilna i przetrwała wszystkie burze J

Jeśli otrzymamy od Państwa więcej środków niż założyliśmy to przeznaczymy je na nowe wyposażanie muzeum np. gabloty. Doprowadzimy prąd do pozostałych pomieszczeń itd. Wszystko zależy od Państwa i jak bardzo spodoba się wam nasza inicjatywa. Będziemy wdzięczni za każdy dobry gest z waszej strony.

W ramach podziękowania przygotowaliśmy dla Państwa drobne upominki. Będą to wykonane przez nas świece z wosku pszczelego. Świece te mają właściwości zdrowotne, nie dymią się i mają delikatny miodowy zapach. Dodatkowo mamy dla Państwa orginale stare podkowy po koniach huculskich na szczęście. Dla tych co przyjadą w Bieszczady  proponujemy warsztaty z wyrobu świec z wosku pszczelego, a dla pasjonatów historii oprowadzenie wybranym przez nas szlakiem nieistniejących wiosek. 

 

A tutaj kilka wzorów naszych świec

 

           

 

  Podkowy na szczęście

 

 

 

Dlaczego wybraliśmy taką formę wsparcia ?

 

Nasze muzeum powstało dzięki naszej  pasji i zawziętości. Ale bez ludzi którzy są obok i nas wspierają kiedy brakuje nam sił nie było by tego miejsca. Dlatego tez wiemy że największa siła tkwi w ludziach i dzięki nim można pokonać wszystkie przeciwności losu.

 

Jeśli Państwo nas wesprą to na wiosnę postawimy wiatę, gdzie przygotujemy nową ekspozycje, którą będą mogli Państwo już zobaczyć na weekendzie majowym.

 

 Kontakt z nami

LeAnn - 503 460 189 

Rafał - 697 542 818

www.facebook.com/muzeumhistoriibieszczad/

 

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj prywatne muzeum w Bieszczadach

www.radio.rzeszow.pl | 2016-03-03

Prywatne muzeum w Czarnej w Bieszczadach zbiera fundusze na powiększenie swojej kolekcji. Młodych pasjonatów historii naszego regionu wesprzeć można dzięki finansowaniu społecznościowemu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.04.2016 10:10