O projekcie
Cel projektu
Celem naszego projektu jest postawienie drewnianej wiaty, która będzie służyła ochronienie eksponatów przed czynnikami atmosferycznymi. Przede wszystkimi chcemy pod nią ustawić drewniane sanie i wóz drabiniasty z koszem wiklinowym.
Oto nasze eksponaty, które staną pod wiatą.
A to my LeAnn i Rafał – założyciele muzeum
Kim jesteśmy ?
Jesteśmy małżeństwem, które jest zakochane w Bieszczadach i postanowiło stąd nie wyjeżdżać. Rafał to rodowity bieszczadnik uwielbiający tutejszą przyrodę, a przede wszystkim pasjonat historii, umiejący ciekawie o niej opowiadać. Ja to LeAnn dziewczyna z miasta, która odnalazła swoje miejsce w Bieszczadach. Razem tworzymy Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej. Wszelkie prace wykonujemy tu sami. Począwszy od drobnych napraw w budynku, poprzez przygotowania eksponatów i ekspozycji, a kończąc na oprowadzaniu gości.
A tutaj można zobaczyć jak wygląda nasze muzeum
Zaczynaliśmy od jednego pomieszczenia. Na dzień dzisiejszy są trzy sale, a liczba eksponatów powiększyła sie dwukrotnie.
Nasze muzeum z zewnątrz jest niepozorne, a wnętrze jest dość surowe. Mimo to odwiedzający nas goście często są zachwyceni liczbą eksponatów i tym jak opowiadamy o historii tych gór. Nie mogą też uwierzyć że nie jesteśmy w żaden sposób dotowani. A tak jest ponieważ muzea prywatne nie mogą się starać o żadne dotacje od państwa, bo nie mają osobowości prawnej. Ale my nie zważamy na to tylko robimy swoje.
W posiadaniu naszego muzeum są piękne drewniane sanie i wóz drabiniasty z wiklinowym koszem. W środku naszego muzeum nie ma już dla nich miejsca. Zbudowaliśmy dla nich prowizoryczne schronienie, które jest niestety tylko na chwilę.
I tu następuje moment kiedy zwracamy się do was.
Jeżeli Państwo nas wesprą to postawimy solidną drewnianą wiatę. Będzie ona stanowiła idealną ochronne dla tych eksponatów, a odwiedzający muzeum będą mogli je bez przeszkód oglądać.
Otrzymane od Państwa środki przeznaczymy na zakup i transport materiałów (drewno, blachę, itp.) nie zbędnych do postawienia wiaty oraz opłacenie pracy cieśli, który zadba o to żeby nasza budowla była stabilna i przetrwała wszystkie burze J
Jeśli otrzymamy od Państwa więcej środków niż założyliśmy to przeznaczymy je na nowe wyposażanie muzeum np. gabloty. Doprowadzimy prąd do pozostałych pomieszczeń itd. Wszystko zależy od Państwa i jak bardzo spodoba się wam nasza inicjatywa. Będziemy wdzięczni za każdy dobry gest z waszej strony.
W ramach podziękowania przygotowaliśmy dla Państwa drobne upominki. Będą to wykonane przez nas świece z wosku pszczelego. Świece te mają właściwości zdrowotne, nie dymią się i mają delikatny miodowy zapach. Dodatkowo mamy dla Państwa orginale stare podkowy po koniach huculskich na szczęście. Dla tych co przyjadą w Bieszczady proponujemy warsztaty z wyrobu świec z wosku pszczelego, a dla pasjonatów historii oprowadzenie wybranym przez nas szlakiem nieistniejących wiosek.
A tutaj kilka wzorów naszych świec
Podkowy na szczęście
Dlaczego wybraliśmy taką formę wsparcia ?
Nasze muzeum powstało dzięki naszej pasji i zawziętości. Ale bez ludzi którzy są obok i nas wspierają kiedy brakuje nam sił nie było by tego miejsca. Dlatego tez wiemy że największa siła tkwi w ludziach i dzięki nim można pokonać wszystkie przeciwności losu.
Jeśli Państwo nas wesprą to na wiosnę postawimy wiatę, gdzie przygotujemy nową ekspozycje, którą będą mogli Państwo już zobaczyć na weekendzie majowym.
Kontakt z nami
LeAnn - 503 460 189
Rafał - 697 542 818
www.facebook.com/muzeumhistoriibieszczad/
Media o Twoim projekcie:
Wesprzyj prywatne muzeum w Bieszczadach
Prywatne muzeum w Czarnej w Bieszczadach zbiera fundusze na powiększenie swojej kolekcji. Młodych pasjonatów historii naszego regionu wesprzeć można dzięki finansowaniu społecznościowemu.