Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Musica Privata

Musica Privata

Łódź, Polska

Musica Privata to festiwal organizowany w Łodzi od 2011 roku. Naszym głównym celem jest afirmacja indywidualnego pierwiastka obecnego w muzyce. Staramy się zapraszać takich muzyków, którzy nie boją się podążać za głosem intuicji, którzy tworzą w sposób niezależny i kreatywny, łącząc wiele pozornie odległych "kierunków muzycznych". Sądzimy bowiem, że o ile muzyka jest prawdziwa i prywatna, to jest jedna. Podczas Festiwalu odbywają się koncerty improwizowane, wykonania i prawykonania muzyki partyturowej, performance, koncerty folkowe. Przełamujemy podziały i tworzymy kreatywne środowisko.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9001 PLN z 9000 PLN

61 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.11.2016.

Musica Privata - Edycja V

O projekcie

 

Festiwal Musica Privata organizujemy w Łodzi już od pięciu lat. Jest to oddolne działanie grupy muzyków i melomanów. W 2014 i 2015 zrealizowaliśmy Festiwal dzięki Waszemu wsparciu crowdfundingowemu. Serdecznie dziękujemy i raz jeszcze prosimy o pomoc, która jest niezbędna, aby festiwal zachował swój prywatny charakter, lecz zarazem mógł się rozwijać. Działamy nie oglądając się na dotacje, których jak dotąd nie otrzymywaliśmy. W tym roku udało nam się otrzymać wsparcie Mikrograntowe od Transatlantyk Festiwal, co stanowi wielką pomoc w zamknięciu budżetu. Jednak sukces zbiórki jest niezbędny dla organizacji naszej imprezy!

Od początku działalności konsekwentnie dążymy do stworzenia przestrzeni dla artystów, którzy nie boją się podążać za głosem swej intuicji artystycznej i tworzą muzykę bez oglądania się na koniunkturę czy poklask. Chcemy, by nasz festiwal był przede wszystkim spotkaniem z drugim człowiekiem i okazją do uważnego słuchania dobrej, poszukującej muzyki.

Tegoroczna edycja będzie konsekwentną realizacją i rozwinięciem idei muzyki prywatnej, usłyszymy muzykę swobodnie improwizowaną, muzykę klasyczną i współczesną, folk, doświadczymy wydarzeń z szeroko pojętego nurtu sound-art.  Nasz festiwal udowadnia, że muzyka jest jedna. A różnice pomiędzy odległymi z pozoru nurtami mogą spowodować spiętrzenia artystycznych doznań i mogą zaowocować nowymi jakościami wartościowymi zarówno dla publiczności jak i samych artystów. Potrzebujemy jednak Was, tzn. Publiczności i Mecenasów!

Nasz festiwal to bodaj najbardziej prywatny festiwal w Polsce. Odbywa się wyłącznie dzięki naszemu zapałowi, odzewowi publiczności i wsparciu osób prywatnych. Aby mógł się odbyć, potrzebujemy Państwa obecności, zaangażowania i wsparcia. Dlatego serdecznie prosimy o wcześniejsze nabywanie biletów/cegiełek lub cegiełek niebiletowych. Osoby, które nie mogą przybyć na Festiwal, także zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy.

Zebrane środki zostaną w całości przekazane na gaże artystów. Organizatorzy - Paweł Sokołowski, Michał Rupniewski, Kuba Krzewiński - jako  pasjonaci muzyki nie pobierają wynagrodzenia, nawet, gdy pojawiają się czasem na scenie festiwalu jako artyści. Bądźcie z nami i wspierajcie autentyczną kulturę! Zapraszamy do pięknych i pięknie brzmiących wnętrz Art_Inkubatora!

Podczas trzydniowego festiwalu zapraszamy Państwa na 18 wydarzeń. Doświadczymy solowych recitali muzyki nowej w wykonaniu perkusisty Aleksandra Wnuka oraz klarnecisty Benjamina Manyerola (Francja). Ponadto usłyszymy znakomitych improwizatorów: Ryszarda Lubienieckiego, Michała Sembera, Roberta Jędrzejewskiego, Marka Kądzielę, Ksawerego Wójcińskiego, Sławka Janickiego, Ensemble 56 (Polska - Słowacja), Kraków Improvisers Orchestra. Wystąpią także Adam Webster, X-Navi:Et, Ola Kozioł i Suavas Lewy, Aleksandra Chciuk, Apatok, Diabubu, Eufonia PseudolarixAviva Endean (Australia)Michał LiberaRapoon (UK). 

UWAGA – osoby wspierające projekt i planujące przybyć na Festiwal prosimy o podpisanie się i pozostawienie adresu mailowego. Bilety dostępne również w dniach Festiwalu w razie wolnych miejsc, w podwyższonych cenach.

 

Pełen program na facebookowym wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/1572972502999552/


muzykaprywatna@gmail.com

Media o festiwalu:

p://e-kalejdoskop.pl/idea-muzyki-prywatnej.aspx

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/8991770,trzy-dni-kruszenia-barier-na-festiwalu-musica-privata-w-lodzi,id,t.html

 

 

 

Art_Inkubator

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.11.2016 21:09