Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Przeworscy Patrioci

Przeworscy Patrioci

Przeworsk, Polska

Przeworscy Patrioci - Młodzi-Aktywni-Zjednoczeni !


Przeworscy Patrioci zrzeszają ludzi aktywnych społecznie, mieszkających w Przeworsku. Kształtujemy w sobie poczucie obowiązków patriotycznych, działając w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz wolnościowe.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1604 PLN z 1500 PLN

15 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.08.2015.

Biało-czerwone mury historii

O projekcie

PRZEWORSCY PATRIOCI 
Młodzi-Aktywni-Zjednoczeni 

Grupa Przeworscy Patrioci w swoich szeregach łączy młodzież gimnazjalną, licealną oraz studencką z Przeworska oraz jego okolic. Od 1 sierpnia 2013 roku bezinteresowne działania grupy podziwia wielu mieszkańców, a także patriotów z innych miast, podziwiając zapał i energię młodzieży zrzeszonej w nieformalnej grupie patriotyczno-narodowej. 
Kształtujemy w sobie poczucie obowiązków patriotycznych, działając w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz wolnościowe.
Zależy nam na tym, aby każdy czuł obowiązek wobec swojej Ojczyzny - Polski, która jest zbiorem wspólnych przeżyć ludzi żyjących przed nami, obecnie oraz w przyszłości. Abyśmy pozostawili w spadku naszym przyszłym pokoleniom Polskę wolną, silną, nowoczesną, szanującą własną historię i z zagwarantowanym jej należnym miejscem w Europie.  


(spotkanie patriotyczno-kresowe w Zespole Pałacowo-Parkowym w Przeworsku) 


(zbióka datków w Ogólnopolskiej Kweście na Ekshumację i Identyfikację Żołnierzy Wyklętych na warszawskiej Łączce) 


(organizacja turnieju edukacyjno-sportowego w ramach nauki historii o Żołnierzach Wyklętych)


(organizacja pierwszego Marszu Dla Życia i Rodziny w Przeworsku) 

Nie akceptujemy bezczynności w życiu publicznym. Chcemy zaangażować do działania duże kręgi społeczeństwa.

Według nas mieszkańcy Przeworska powinni być nie tylko dobrze wykształceni, ale również świadomi praw rządzących życiem społecznym i publicznym. Zależy nam również na wszechstronnym rozwoju naszego regionu na płaszczyźnie życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego. Wierzymy w to, że wspólnym działaniem możemy zmienić rzeczywistość na lepsze. 

Kilka naszych akcji "w obiektywie" ;) 


(Koncert charytatywny "Polacy dla Rodaków w Donbasie")


(Współorganizacja Biegu "Tropem Wilczym" w Przeworsku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 2015 r.)

(organizacja wykładów, uroczystości historyczno-edukacyjnych w centrum miasta) 


(pamięć o Rodakach na Kresach Wschodnich - pomoc w postaci paczek świątecznych) (wywiad z ogólnopolskim programem edukacyjno-historycznym z Eugeniuszem Kądziołki wraz z ekipą GŁOS BOHATERA) 


(organizacja "Patriotyczny Dzień Dziecka" - dostarczenie dzieciakom z Domów Dziecka, przedszkoli oraz szpitala słodyczy z okazji 1 czerwca)


(marsz patriotyczny w centrum miasta)

O AKCJI "BIAŁO-CZERWONE MURY HISTORII" 

Codzienna organizacja młodzieży, tworzenie uroczystości, wyjazdów historycznych, to wiele, jednak, aby rozszerzyć swoje działania, pragniemy codziennie na nowo, naszym mieszkańcom ukazywać historię i uczyć jej, poprzez wspaniałe - legalne graffiti !  
Tematyką naszych prac będą grafy patriotyczne - historia miasta, bohaterowie Przeworska, Ród Lubomirskich, ale także narodowo-historyczne tj. Powstanie Warszawskie, Żołnierze Wyklęci, 11 listopada itd. 

      


NAGRODY ? 

ZESTAWY PATRIOTYCZNE SPECJALNIE OD NASZEJ GRUPY:
wpinki, plakaty, koszulki z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych, kubeczki, vlepki i szaliki 


WSPOMÓZ NASZE DZIAŁANIA - RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ ! Media o Twoim projekcie:

Patriotyczne murale

www.jaroslawska.pl | 2015-07-24

Grupa Przeworscy Patrioci ma zamiar w ciągu najbliższych tygodni odmienić oblicze miasta. Młodzi działacze, w ramach akcji „Biało-czerwone mury historii”, chcą stworzyć na terenie Przeworska trzy patriotyczne murale, które odwoływałyby się do wydarzeń historycznych i bohaterów związanych z miastem.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.08.2015 10:10