Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jeden Muranów i Wola Zmian

Jeden Muranów i Wola Zmian

Warszawa, Polska

Geneza powstania Fundacji Jeden Muranów jest dość długa i sięga 2000 roku kiedy Marek Ślusarz postanowił przebudować piwnice bloku by stworzyć miejsce mogące służyć mieszkańcom jako miejsce spotkań i wspólnych działań.
Pełną historię można poznać wpisując w wyszukiwarce strony ngo.pl - Jeden Muranów lub Marek Ślusarz. Z Anetą Skubidą z Woli Zmian poznaliśmy się dwa lata temu gdy zostaliśmy członkami zespołu budżetu partycypacyjnego na warszawskiej Woli. Praktycznie od samego początku najważniejsze dla nas były sprawy mieszkańców. Współdziałamy do dzisiaj a akcja Muranów leży nam na sercu jest tego najlepszym dowodem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Oczekujący

0 PLN z 4000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.10.2015.

Muranów leży mi na sercu

O projekcie

Wspólnymi siłami chcemy zamalować nielegalne reklamy, którymi ktoś oszpecił Muranów. Mamy siły, chęci i determinację, zbieramy tylko na farby. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Pewnego dnia na kilkudziesięciu muranowskich budynkach pojawiły sie reklamy jednego ze sklepów. Nielegalne i szpecące okolicę. Sklep nie poczuwa się do odpowiedzialności, a bazgroły nadal straszą. Tego już za wiele. Wolskie organizacje pozarządowe: fundacja Jeden Muranów i stowarzyszenie Wola Zmian postanowiły zamalować nielegalne reklamy.

 

Jesteśmy prężnie działającymi organizacjami pozarządowymi, które wolą robić niż gadać. Dlatego już zamalowaliśmy trzy nielegalne reklamy. Chcemy zamalować ich jak najwięcej. Niestety przekracza to nasze możliwości finansowe. Za każdym razem farba musi mieć taki sam odcień, jak ta, którą wcześniej pomalowano elewację. Z naszych wyliczeń wynika, że łączny koszt akcji to ok. 6 tys. zł. Uda nam się zdobyć 1/3 tej sumy, o pomoc w zebraniu reszty prosimy Was.

Jeśli uda nam się zdobyć więcej pieniędzy, niż zakładane 4 tys. zł, przeznaczymy je na usuwanie kolejnych bazgrołów z muranowskich ścian. Chcemy, by nasze osiedle było jak najbardziej miłe dla oka.

 

Wybraliśmy tę formę zbiórki, ponieważ wiele osób było oburzonych takim niszczeniem przestrzeni publicznej. Po artykułach o nielegalnych reklamach na forach internetowych i na Facebooku rozpętała się burza. Wiele osób deklarowało, że chce pomóc przywrócić muranowskie fasady do dawnego wyglądu. Taką możliwość teraz chcemy Wam dać.

 

Nagrodami są m.in. kubki, koszulki, kursy barmańskie, wejściówki na ciekawe wydarzenia i szkolenia z przygotowania kawy. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji nie tylko ze względu na nagrody, ale głównie z powodu zrobienia czegoś bardzo dobrego w naszej przestrzeni publicznej. Nagrody wyślemy w ciągu 14 dni od zakończenia akcji na PolakPotrafi.pl.

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i pytania. Znajdziecie nas na  na Facebooku: profil       Muranów leży nam na sercu
stronach:                    www.1muranow.pl i www.wolazmian.pl
pod adresami e-mail: marekslusarz@1muranow.pl i a.skubida@wolazmian.pl.

 

Organizatorzy akcji:

Fundacja Jeden Muranów
Stowarzyszenie Wola Zmian

Ambasadorzy akcji:

Beata Chomątowska

Pisarka i dziennikarka, współzałożycielka oraz prezeska Stacji Muranów. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Gazetą Wyborczą” oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Autorka książek "Stacja Muranów", "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie", "Lachert i Szanajca. Architekci awangardy", które ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarne. Urodzona w Krakowie,
mieszka w Warszawie.

Dariusz Paczkowski.

Polski działacz społeczny, założyciel i współpracownik wielu organizacji pozarządowych , grafficiarz, performer, animator życia kulturalnego, koordynator ogólnopolskich akcji na rzecz demokracji i praw człowieka. Zobacz sam.

 

Jan Jagielski.

Urodzony w roku 1937 w Toruniu, Od 1981 r. Jan Jagielski czynnie angażuje się w dzieło opieki nad miejscami i zabytkami związanymi z kulturą i historią Żydów polskich. W tym to roku powstał Społeczny Komitet Opieki Nad Cmentarzami i Zabytkami Kultury Żydowskiej, którego J. Jagielski był współzałożycielem, a od 1994 przewodniczącym Zarządu. Przewodniczy również Fundacji Wiecznej Pamięci powstałej z inicjatywy Rządu RP w 1993 r., która zajmuje się renowacją i upamiętnianiem cmentarzy, synagog i innych zabytków żydowskich, a także miejsc i wydarzeń związanych z historią Żydów w Polsce oraz działalnością kulturalną i oświatową dotyczącą stosunków polsko-żydowskich.
Jan Jagielski znany jest szeroko jako inicjator akcji restaurowania cmentarzy żydowskich w małych miastach, którą prowadzi wespół z grupami młodzieży z kraju i z Izraela. Od 1991 r. Jan Jagielski jest pracownikiem Żydowskiego Instytutu Historycznego, gdzie stał się twórcą i kierownikiem działu dokumentacji materialnych śladów obecności historycznej Żydów na ziemiach polskich. (żródło: www.znak.org.pl).


Klubokawiarnia "Jaś & Małgosia".

Jaś & Małgosia – nowa energia w kolebce klubokawiarnianej historii Warszawy. Kawiarnia Jaś i Małgosia przy al. Jana Pawła II (ówczesnej ulicy Marchlewskiego) pojawiła się już w 1967 r. Przez długi czas była to jedna z najbardziej znanych warszawskich kawiarni. Przez lata zachowywała swój oryginalny styl. Jednym z symboli kawiarni był piękny neon. Saturator, ekspres do kawy do złudzenia przypominający szafę grającą, lada w stylu lat 70 i oryginalne meble z lat 60 powodowały, że Jaś i Małgosia był swoistym wehikułem czasu. Po roku 2000 kawiarnia zaczęła nieśmiało otwierać się na współczesne potrzeby jej bywalców. Kawa, wino, koncerty, dyskusje, wystawy,...

(żródło: http://www.klubjasimalgosia.pl/pl/)

"Przegląd Wolski"

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.10.2015 18:06