Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin Stawluk

Marcin Stawluk

Bydgoszcz, Poland

Kierownik drużyny żużlowej Polonii Bydgoszcz, nauczyciel zaangażowowany społecznie w przestrzeni sportowej i kulturalnej Bydgoszczy i okolic. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Pryzmat Pomocy w Białych Błotach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18929 PLN z 13700 PLN

168 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

138%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2018.

Mural Tomasza Golloba

O projekcie

Symboli Bydgoszczy jest wiele, jednak dla wielu tym symbolem jest właśnie on - Tomasz Gollob. Przez lata dostarczał nam bezcennych, niezapomnianych chwil, powodów do dumy i niepowtarzalnych wrażeń sportowych. Poprzez ciężką pracę i wytrwałość doszedł na sam szczyt sportowych możliwości udowadniając, że najskrytsze marzenia są możliwe do spełnienia.  23 kwietnia 2017r. Tomasz Gollob rozpoczął swoje najważniejsze zawody w życiu - wyścig o powrót do zdrowia. Symbolem i wyrazem wsparcia oraz solidarności z jednym z najwybitniejszych sportowców Bydgoszczy i Polski ma być mural umiejscowiony na dzielnicy, na której przez wiele mieszkał Tomasz. Mowa tu o bydgoskim Miedzyniu. Wymiary malowidła to szerokość ok. 15 metrów wysokość 5 m. Powierzchnia 75 m2. Projekt zawiera w sobie liczne symbole, które najwierniejsi kibice z pewnością odnajdą. Mural jest utrzymany w niebieskim kolorze – w tej barwie, w której najczęściej startował. Jest też złoty owal toru – przypomina o mistrzostwie Golloba, który triumfował w Grand Prix w 2010 roku i wielokrotnie prowadził polską reprezentację do zwycięstwa w drużynowych mistrzostwach świata. Wejście w łuk symbolizuje początek najważniejszego biegu w Tomka życiu. Są też ukryte neurony, które symbolizują walkę o pełną sprawność.

 

O Pomysłodawcy:

  Marcin Stawluk nauczyciel, przedsiębiorca, sportowiec, kierownik żużlowej drużyny od najmłodszych lat związany z żużlem, wielki fan Tomasza Golloba. 

O Artyście:

Stworzenie projektu było możliwe dzięki inwencji artystycznej Bartka Bujanowskiego- uzdolnionego artysty streetartowego, któremu udało się połączyć wiele motywów związanych z Tomaszem Gollobem w spójną całość.

Budżet projektu:

Wykonanie muralu 12 000 zł

Prowizja Polakpotrafi.pl 1200 zł

Nagrody z wysyłką 500 zł.

Nagrody:

 

 

 

FAQ

1. Kiedy projekt zostanie zrealizowany?

Realizacja projektu przewidziana jest w okresie jesiennym: wrzesień/październik (ze względu na istotne warunki pogodowe).

2. Na co przeznaczymy dodatkowe fundusze?

W przypadku zebrania kwoty powyżej założonego poziomu, pieniądze przekazane  będą na fundację PZM, która uruchomiła specjalne konto dedykowane tylko Tomaszowi Gollobowi.

3. Kiedy nagrody będą wysyłane?

Zgodnie z polityką Polakpotrafi.pl nagrody będą wysyłane tylko w przypadku zebrania kwoty minimalnej (13 700 zł) umożliwiającej realizację projektu. Jeśli kwota minimalna nie zostanie zebrana, wpłacone pieniądze zostaną zwrócone na konto wspierającego.

4. Zdjęcia i opisy nagród: https://web.facebook.com/Mural-Tomasza-Golloba-243595666385151/

 W sprawie nagród prosimy o kontakt: muraltomaszgollob@gmail.com.

Media o Twoim projekcie:

Ma w Bydgoszczy swoją ulicę, będzie miał też swoją ścianę. Trwa zbiórka na mural Tomasza Golloba

bydgoszcz.eska.pl | 2018-06-27

Kibice Tomasza Golloba zbierają pieniądze na mural słynnego żużlowca. To ma być wyraz wsparcia dla sportowca, który w ubiegłym roku miał poważny wypadek.

Trwa zbiórka na mural Tomasza Golloba. Każdy może pomóc!

www.pomorska.pl | 2018-06-27

Przypomnijmy - malowidło ma powstać w Bydgoszczy, na Miedzyniu, gdzie przez lata mieszkał najlepszy polski żużlowiec. - Chcemy upamiętnić to, co zrobił dla bydgoskiego i polskiego sportu - mówił Marcin Stawluk, pomysłodawca całej akcji. Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/sport/a/trwa-zbiorka-na-

Mural Tomasza Golloba i wielkie emocje na Polonii – bydgoszczanie wspierają wielkiego sportowca

www.bydgoszcz.pl | 2018-06-27

Mural Tomasza Golloba, najlepszego w historii polskiego żużlowca powstanie przy ulicy Nakielskiej. W Internecie trwa zbiórka pieniędzy na wykonanie malowidła. Dodatkowo, czołowi żużlowcy wystartują 7 października w turnieju „Asy dla Tomasza Golloba”.

Trwa zbiórka na mural dla Tomasza Golloba w Bydgoszczy. Możesz ją wesprzeć!

www.expressbydgoski.pl | 2018-06-27

Przy ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy powstanie mural dla Tomasza Golloba - najlepszego Polskiego żużlowca w historii. W internecie trwa zbiórka pieniędzy na wykonanie muralu. Możesz ją wesprzeć.

Mural, turniej, książka. Bydgoszcz pamięta o Tomaszu Gollobie

metropoliabydgoska.pl | 2018-06-27

Trwa zbiórka pieniędzy na wykonanie muralu Tomasza Golloba na Miedzyniu. Równocześnie menadżer Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz pracuje nad organizację październikowego turnieju, z którego dochód będzie przekazany na leczenie mistrza.

Zbiórka na mural Tomasza Golloba

tygodnikbydgoski.pl | 2018-06-27

Od 23 kwietnia 2017 roku Tomasz Gollob bierze udział w najważniejszych zawodach w swoim życiu. Wsparciem do wygrania tych zawodów, na pewno będzie mural, który zostanie wykonany na bydgoskim Miedzyniu.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na mural Tomasza Golloba

sportowefakty.wp.pl | 2018-06-24

Na portalu polakpotrafi.pl rozpoczęto zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone na stworzenie muralu Tomasza Golloba. To kolejna inicjatywa mająca na celu uhonorowanie mistrza świata z 2010 roku.

Mural z Tomaszem Gollobem w Bydgoszczy? Jest taki pomysł!

www.pomorska.pl | 2018-06-09

Najlepszy polski żużlowiec może mieć swój mural w Bydgoszczy. - Chcemy upamiętnić to, co zrobił dla bydgoskiego i polskiego sportu - mówi Marcin Stawluk, autor pomysłu.

Po ulicy, czas na mural? Kolejny pomysł na upamiętnienie Tomasza Golloba w Bydgoszczy.

sportowefakty.wp.pl | 2018-06-09

Tomasz Gollob jest już patronem ulicy w Bydgoszczy. Nie jest wykluczone, że kolejną formą uhonorowania wybitnego żużlowca będzie mural w jego rodzinnym mieście.

W Bydgoszczy powstanie nowy mural. A na nim będzie Tomasz Gollob

bydgoszcz.wyborcza.pl | 2018-06-09

Tomasz Gollob, najlepszy polski żużlowiec, będzie miał swój mural w Bydgoszczy. - Powstanie w bliskiej Tomkowi okolicy, na Miedzyniu. Tutaj mieszkał przez kilkanaście lat - zapowiada Marcin Stawluk, autor pomysłu.

Jest projekt muralu z Gollobem. Dwa symboliczne kolory

bydgoszcz.wyborcza.pl | 2018-06-09

Mural poświęcony Tomaszowi Gollobowi będzie utrzymany w dwóch barwach: niebieskiej - bo to jego kolor i złotej - symbolizującej jego mistrzostwo.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2018 22:10