Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Anna Mierzyńska

Anna Mierzyńska

Bialystok, Bialystok, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1264 PLN z 3500 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

36%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.06.2016.

Uratujmy mural pamięci Ireny Sendlerowej!

O projekcie

UWAGA! Szanowni Państwo, okazało się, że sam fakt rozpoczęcia zbiórki pieniędzy na uratowanie muralu wywołał reakcję instytucji zarządzających więziennym murem - po dwóch dniach okazało się, że mural może zostać i nie musimy za to płacić (choć wcześniej takie rozwiązanie nie wchodziło w grę ;))! Dlatego zawieszamy akcję! Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym, dotychczas wpłacone pieniądze zostaną zwrócone. Pozdrawiamy gorąco, dziękujemy za silny odzew - to właśnie Wasza reakcja sprawiła, że instytucje poczuły się zobligowane do działania.
Jesteśmy bardzo wdzięczni!
Ekipa Normalnego Białegostoku

 

 

Potrzebujemy Twojego wsparcia, by uratować mural poświęcony pamięci Ireny Sendlerowej w Białymstoku!

W Białymstoku dwa lata temu stworzyliśmy mural poświęcony pamięci Ireny Sendlerowej. Namalowali go uczniowie Liceum Plastycznego w Supraślu - na murze białostockiego więzienia, przy wsparciu więźniów. Ten mural jest zapełnieniem luki w tożsamości naszego miasta - chcemy pamiętać, że Białystok przed II wojną światową był miastem żydowskim. Chcemy też pamiętać, ile dobrego dla innych może uczynić inny człowiek - tak jak Irena Sendlerowa. Mural to także element walki z ksenofobią, rasizmem i nietolerancją w naszym mieście.

Niestety, po 2 latach okazało się, że miejsce na murze więzienia to miejsce... reklamowe. Za trwanie muralu, za trwanie pamięci o naszym mieście - musimy zwyczajnie zapłacić. Jeśli tego nie zrobimy, na miejscu muralu zawiśnie kolejna reklama.

Dlatego prosimy Cię o pomoc. Pieniądze zebrane na Polakpotrafi.pl zostaną przeznaczone na opłacenie miejsce "muralowego" za 1 rok, do końca czerwca 2017 r.

Jeśli zbierzemy dodatkowe środki, one także zostaną przeznaczone na opłacenie miejsca za mural - zapewnimy wtedy jego trwanie przez kolejne miesiące.

Bardzo doceniamy Twoje wsparcie - każdą kwotę! Przygotowaliśmy dla naszych ofiarodawców specjalne podziękowania i nagrody, które dotrą do wspierających w ciągu miesiąca od zakończenia projektu.

Jesteśmy społecznością, działającą jako nieformalna grupa "Normalny Białystok". Na pewno znasz nas z Facebooka - jeśli nie, znajdziesz nas właśnie tam: https://www.facebook.com/NormalnyBialystok/

Działamy od trzech lat, realizujemy projekty w przestrzeni miejskiej Białegostoku. Dzięki nam w Białymstoku powstały dwa zaangażowane społecznie murale (ten, którego dotyczy projekt, oraz mural antyrasisowski na jednym z białostockich osiedli), a z niecki dawnej fontanny w parku miejskim zniknęły żydowskie macewy - miasto przeniosło je na miejski cmentarz. Co roku w Święto Niepodległości 11 listopada organizujemy akcję "Obejmij Polskę"  - na białostockim rynku obejmujemy wszystkich chętnych (a jest ich z roku na rok coraz więcej) i składamy sobie życzenia, bo przecież Święto Niepodległości Polski to święto nas wszystkich. :)  Wspieramy wiele projektów na rzecz tolerancji i otwartości. Walczymy z rasizmem i ksenofobią. Tworzymy białostocką społeczność Normalsów, której inspiratorami jesteśmy - my, czyli Anna, Darek, Adam i Joanna. Na zdjęciu - nasza ekipa i goście podczas akcji "Obejmij Polskę". 

Jeśli masz do nas jakieś pytania, napisz: normalny.bialystok@gmail.com

Media o Twoim projekcie:

Mural Sendlerowej zostaje na murach zakładu karnego

dziendobry.bialystok.pl | 2016-06-11

Niemal w drugą rocznicę wymalowania muralu na murach Zakładu Karnego w Białymstoku aktywiści otrzymali bardzo dobrą wiadomość. Mural zostanie w tym samym miejscu i nie trzeba będzie płacić za wynajęcie powierzchni, aby nadal mógł z tego miejsca cieszyć oko.

Normalsi: Zachowajmy mural Sendlerowej

akadera.bialystok.pl | 2016-06-09

Upamiętnienie, czy reklama. Zrzeszeni na portalu społecznościowym tzw. białostoccy Normalsi chcą uratować mural poświęcony Irenie Sendlerowej. Szukają więc finansowej pomocy.

Trzeba zapłacić za pamięć o Irenie Sendlerowej w Białymstoku

bialystok.wyborcza.pl | 2016-06-09

Nieformalna grupa Normalny Białystok na portalu "Polak potrafi" zorganizowała akcję, której celem jest uratowanie białostockiego muralu poświęconego Irenie Sendlerowej.

Mural czy wielka reklama? By zachować malowidło, potrzebne są pieniądze

www.bialystokonline.pl | 2016-06-08

Mural przy ul. Hetmańskiej upamiętniający Irenę Sendlerową może przykryć wielkoformatowa reklama. Jego pomysłodawcy zaczęli zbiórkę pieniędzy, by zachować ścienne malowidło.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.06.2016 20:08